Haberler

Peter Zumthor Tarafından Tasarlanan Serpentine Pavyonu''nun İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Tarih: 20 Nisan 2011 Kaynak: Building Design Yazan: Anna Winston Çeviren: Bahar Bayhan


Alman tasarımcı Piet Oudolf, Pritzker yarışmasının birincisi tarafından tasarlanan Serpentine Galeri''nin yaz pavyonu için bir bahçe tasarlayacak.

Hafif bir ahşap çerçeve, siyah bir hamur ve kum karışımı ile kaplanan ince bez ile sarmalandı. Yapı ziyaretçiler için birçok yürüyüş yolu bulunduracak. Oudolf''un bahçesi ise merkezde bulunuyor.Peter Zumthor, pavyon için tasarlanan konseptin bir botanik bahçesi, dinlenme odası ve bahçe içinde bahçe yaratmak olduğunu söyledi ve ekledi:

"Bina, ışıklandırmalar ve bitkilerle dolu iç bahçe için bir zemin oluşturuyor. Karanlık ve gölgeler ile çimenlikten binaya giriş ve dünyanın tüm gürültüsünden, trafiğinden soyutlanmış merkez bahçeye geçiş sağlanıyor. Bu deneyim etkileyici ve unutulmaz olacak."

Bu galeri tarafından düzenlenen 11. pavyon. Yapı, Nouvel, SANAA, Frank Gehry, Rem Koolhaas, Alvaro Siza ve Eduardo Souto de Moura, MVRDV, Oscar Niemeyer, Toyo Ito, Daniel Libeskind ve Zaha Hadid gibi önceki pavyon mimarları gibi Zumthor''un İngiltere''de gerçekleştirdiği ilk tasarım olacak.

Pavyonun sponsorluğunu Arup, Stanhope ve Mace''yi bulunduran inşaatçılardan oluşan bir grup yapıyor. Tamamlanan binanın satışı maliyetinin % 40''ının karşılanmasını sağlıyor.

Pavyon, 3 ay boyunca Serpentine Galeri''de bulunacak ve halka açık birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.