Haberler

TOKİ Akyazı Projesi için kolları sıvadı

Tarih: 28 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Kamil Anahar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın talimatı üzerine Akyazı Projesi''nin TOKİ''ye verildiğini dile getiren TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, "TOKİ, Trabzon için yıllardır hayal gibi görülen bu projeyi hiç bekletmeden gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadı ve hemen dolgu işlemlerini başlattı" dedi.

AK Parti Trabzon 2. sıra milletvekili adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzonspor eski asbaşkanı ve işadamı Kenan İskender ve Trabzonspor''un efsane hocası Ahmet Suat Özyazıcı''yı ziyaret etti. Bayraktar, Trabzonspor eski asbaşkanı Kenan İskender''in sahibi olduğu İstikbal Mobilya''ya da uğradı. Burada İskender ve Özyazıcı tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Bayraktar, Trabzon ve Akyazı Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Trabzon''a güç almaya geldiğini belirten Bayraktar, "Buradan alacağım güçle Ankara''ya gitmek istiyorum. Benim derdim milletvekili seçilebilmek değil, benim derdim doğduğum büyüdüğüm Trabzon''u İzmir ve Antalya gibi illerde yarışan marka şehir ve büyük şehir yapmaktır. Seçimden sonra da Trabzon''u büyükşehir yapacağız. Sayın Başbakanımız Trabzon''u Akçaabat''tan Arsin''e kadar köyleri de içine alacak bir şekilde büyükşehir kapsamına almak istiyor. Köyleri de almak istemesinin nedeni köylerdeki çarpık yapılaşmayı engellemek" dedi.

AKYAZI STADYUMU KONUŞULDU

Kenan İskender ve Ahmet Suat Özyazıcı''ya Akyazı Spor Kompleksi''nin önemini ve büyüklüğünü anlatan Bayraktar, Trabzon''un dünya ve Avrupa standartlarında bir spor kompleksine kavuşacağını kaydetti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın talimatı üzerine Akyazı Projesi''nin TOKİ''ye verildiğini dile getiren Bayraktar, şunları söyledi: "TOKİ, Trabzon için yıllardır hayal gibi görülen bu projeyi hiç bekletmeden gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadı ve hemen dolgu işlemlerini başlattı. Dolgu çalışması hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki aylarda 40 bin kişilik stadyumun ihalesini yapacağız ve Ağustos ayında temelini atacağız. Trabzon için hayati bir öneme sahip olan Akyazı, sadece bir stadyum projesi değil. Çevresinde değişik spor ve sosyal tesisler olacak. Bu proje Trabzon''u marka kent yapmak için çok önemli bir adımdır"

''PROJE HAYAL DEĞİL''

Erdoğan Bayraktar''ın Trabzon''dan aday gösterilmesinin Trabzon için bir şans olduğunu ifade eden Kenan İskender ise, "Erdoğan Bayraktar, daha önce TOKİ''de çok başarılı işlere imza attı. Böyle başarılı bir ismin Trabzon''dan aday gösterilmesi bizleri mutlu etti. Erdoğan Bey Akyazı Stadyumu''nun Ağustos ayında temelinin atılacağını ifade etti. Akyazı Projesi Trabzonspor eski başkanı Nuri Albayrak tarafından ilk dile getirildiğinde herkes bu projeye hayal dedi. Ama geldiğimiz noktada bu projenin hayal olmadığını gördük" ifadelerini kullandı.

Takip
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.