Haberler

İstanbul tamam sıra İzmir''de

Tarih: 28 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Onur Çakır
Binali Yıldırım''ın 2 Mayıs''ta İzmir ile ilgili yeni bir proje açıklayacağını ifade eden AK Parti İl Başkanı Akay, "Bu projeyle herkesin ağzı açık kalacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün "Kanal İstanbul" projesini açıklarken, İzmir''e de mesaj gönderdi. Seçime kadar bu tür açıklamaları önemli projelerle devam ettireceklerini dile getiren Erdoğan, "Ankara''ya ait olanları Ankara''da İzmir''e ait olanları da orada açıklayacağız" dedi. Erdoğan''ın bu sözleri, geçtiğimiz günlerde "2 Mayıs''tan sonra projelerimizi tek tek açıklayacağız. İzmirlilere büyük sürprizlerimiz var. Bekleyin" diyen Ulaştırma eski Başkanı Binali Yıldırım''ın sözleriyle birleştirilince, hükümetin İzmir için de "çılgın" bir proje açıklayacağı beklentisini daha da artırdı.

İddialı açıklama

Konuyla ilgili soruları cevaplandıran AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay da, iddialı bir açıklama yaptı ve "Açıklanacak projeyle herkesin ağzı açık kalacak" dedi. Binali Yıldırım''ın İzmir''e yapılacak yatırımlarla ilgili 2 Mayıs''ta basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan Akay, "Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletvekili sıralamasında iki icracı bakanı İzmir''e vermesiyle kentimizi onurlandırmıştır. İzmir''de yapılacak projelerle ilgili Ulaştırma eski Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, 2 Mayıs''ta açıklama yapacak. İzmirlilerin bizi takip etmesini ve projelerimiz noktasında bizi desteklemesini istiyoruz. Çok farklı bir proje. Bugün Başbakanımız İstanbul''da açıkladığı proje seçim beyannamesinde olan bir proje değildi. İzmir''de de öyle bir proje açıklanacak. Herkesin ağzı açık kalacak. İzmirliler çok şaşıracak. Güzel bir proje" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''nı geçtiğimiz haftalarda açıkladığı AK Parti''nin seçim beyannamesinde İzmir''e geniş yer verilmişti. İzmir için yapılacak projeler arasında "Üçkuyular-Mavişehir arasında körfezden köprü veya tüp geçitle geçiş sağlanması" önplana çıkmıştı. AK Parti''nin İzmir için açıklayacağı proje seçim beyannamesinde belirtilenlerden başka bir proje olacak.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.