Haberler

Para cebimden çıkmayacak

Tarih: 5 Mayıs 2011 Kaynak: Türkiye
Çılgın projenin açıklandığı gün gazetemiz aracılığıyla, "Kanal İstanbul''a 30 milyar dolar veririm" diyen Serdar İnan, "Yabancı fonlar Türkiye''ye para getirmek için fırsat arıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan''ın çılgın projesi Kanal İstanbul için 30 milyar dolarlık önerisini Türkiye Gazetesi aracılığıyla kamuoyuna açıklayan Çılgın Türk Serdar İnan, "Türkiye''de bu kadar parayı tek kalemde verecek adam yok" eleştirilerine, "Para cebimden çıkmayacak. Milyarlarca dolarlık fon Türkiye''ye girmek için fırsat arıyor" cevabını verdi. İspanya''nın Araplara yaklaşık 400 milyar euroluk gayrimenkul satışıyla belini doğrulttuğu gerçeğini hatırlatan İnan, "İstanbul''da bundan sonra ortaya atılacak, tartışılacak ve gerçekleşecek tüm mega projelere bu göz ile bakmamız hepimizin yararına olacaktır. Yabancıya satış, imar mevzuatı, mülkiyet mevzuatı, 2B gibi kanun değişikliklerini bir an önce Meclis''ten geçirmeli ve yabancı yatırımcılara sunulabilecek uygun projeler oluşturmalıyız" diye konuştu.

Yabancılara satılacak gayrimenkullerin faydasına da değinen İnan şunları söyledi: "Ülkemizde yüz binlerce yabancı ülke vatandaşı olacaktır. Yabancılar kendi malları için ülkemize gelip gidecekler, havayollarından başlayarak, ülkeye ciddi bir istihdam kazandıracaklar. Hasta olunca tedavi için bize gelecekler. Emlak vergisinden başlayarak ülkemize çeşitli vergiler ödeyecek, ülkemizin gelişmesinde bir dinamo vazifesi göreceklerdir. İşte bu noktada ortaya sayın Başbakanımız tarafından konulan Kanal İstanbul Projesi bu mahiyetiyle çok önemlidir."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.