Haberler

27. Dünya Haller Birliği (WUWM) kongresi başlıyor

Tarih: 10 Mayıs 2011 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 27. Dünya Haller Birliği (WUWM) kongresi başlıyor.

Dünya Haller Birliği''nin (WUWM) İstanbul''da düzenlenecek olan 27. kongresi, 10-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Otel''de gerçekleştirilecek.

Türkiye''de ilk kez gerçekleştirilecek olan "Halleri Küreselleştirme: Doğu ve Batı arasında Arz-Talep ilişkisi Kurma" temalı 27. Haller Birliği kongresine 65 ülkeden yaklaşık 200''ün üzerinde yerli ve yabancı hal yöneticileri ve toptancıları katılacak.

Dünya Haller Birliği (WUWM), toptan satış ve perakende piyasasında ‘uzmanlaşmanın ve enformasyonun'' desteklenmesi, geliştirilmesi ve küresel değişimi ile ilgili faaliyetleri yürüten, kar amacı gütmeyen, uluslar arası bir kuruluştur. Kamuya ve kamu yetkililerine bu piyasadaki önemli roller ve faaliyetler ile ilgili bilgiler sunan organizasyon, politikayı belirleyen yetkililere, kendi ülkelerinde ve şehirlerinde gıda güvenliği ve gıda dağıtım zinciri hizmetlerini geliştirmek adına katkılar sağlamakta.

2007 yılından beri üye olduğumuz Dünya Haller Birliği (WUWM), toptan satış ve perakende pazarlarının geliştirilmesin katkı sağlamasının yanı sıra, hallerin inşasının iyileştirilmesi, organizasyonu ve yönetimine ilişkin uluslar arası fikir alışverişi olanağı sunuyor. Ayrıca, gıda piyasaları, önem arz eden konularda bu uluslar arası müzakere platformuna başvurmakta ve böylece küresel gıda dağılımı ve tedarik zincirlerinde oynadıkları kilit rolün altını çizmekte.

Yönetim Kurulu seçimleri İstanbul''da gerçekleşecek
Nisan 2010''da Palma de Mallorca''da yapılması planlanan Yönetim Kurul Seçimleri, Avrupa''daki volkanik kül serpintisi yüzünden ertelenmişti. 2010 yılında ertelenen seçimler İstanbul''da gerçekleştirilecek olan 27. kongrede gerçekleştirilecek.

1 Başkan Yardımcısı ve 9 Yönetim Kurulu üyesinin de seçiminin yapılacağı 27. Dünya Haller Birliği Kongresi''nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı
Hüseyin Eren de aday üyeler arasında yer alıyor.

HALSER (Yaş Sebze Meyve Pazarı Hal Sergisi)
Yaş meyve sebze sektörünü bir araya getirecek olan HALSER (Yaş Sebze Meyve Pazarı Hal Sergisi), 27. Dünya Haller Birliği kongresi ile eş zamanlı olarak 12-14 Mayıs 2011 tarihlerinde de Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali''nde düzenlenecek.

HALSER''in ikinci gününde 27. Dünya Haller Birliği Kongresi için 65 ülkeden gelen, yaklaşık 300''ün üzerinde yerli ve yabancı hal yöneticileri ile toptancıları, Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali''ne ziyarette bulunarak, fuarı gezecek.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.