Haberler

DHMİ''ye Fransa''dan ödül

Tarih: 12 Mayıs 2011 Kaynak: Sabah
DHMİ, Fransa''nın başkenti Paris''te düzenlenen Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün "Yeni Milenyum Ödülü"ne layık görüldü.

Türkiye''de havalimanlarının işletmesini ve tüm hava trafik kontrolünü yöneten DHMİ, Fransa''nın başkenti Paris''te düzenlenen Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün "Yeni Milenyum Ödülü"ne layık görüldü.

Türkiye''de havalimanlarının işletmesini ve tüm hava trafik kontrolünü yöneten DHMİ, Fransa''nın başkenti Paris''te düzenlenen Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün "Yeni Milenyum Ödülü"ne layık görüldü. Türkiye ve bölge sivil havacılığına sağladığı katkıdan ötürü verilen ödülü, Genel Müdür Orhan Birdal aldı.

DHMİ''den yapılan yazılı açıklamaya göre, dünya çapında ulaşım sektörünün liderlerini bir araya getiren Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün bu yıl 14''üncüsünü gerçekleştirdiği "Ulaştırma Ödülleri" kapsamında son sekiz yılda Türk sivil havacılığına direkt ve yap işlet devret modeliyle yaklaşık 3 milyar dolar yatırım yapan Devlet Hava Meydanları İşletmesi, DHMİ "Yeni Milenyum Ödülü" ile ödüllendirildi.

YÜK TRAFİĞİNDE YÜZDE 125 ARTIŞ

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, "Türk sivil havacılığı yolcu sayısında son sekiz yılda yüzde 204, uçak trafiğinde yüzde 128 oranında, buna paralel olarak yük trafiğinde de yüzde 125 artış sağladı. Ulaştırma Bakanlığının açtığı vizyonla Türkiye ekonomisinin yanı sıra bölge ekonomisine de önemli bir katkı sağlıyoruz. Yürüttüğümüz alt yapı çalışmalarıyla Türkiye''deki 46 hava meydanında önemli bir gelişim sağladık. Gerek milli hava yolumuz THY gerek ise diğer özel hava yolu şirketleri giderek bu havalimanlarında ve dış bağlantılarda büyüyor. Bu büyümenin hız kesmemesi için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.