Haberler

Haremlik selamlık proje

Tarih: 23 Mayıs 2011 Kaynak: Haber Türk Yazan: Menekşe Ataselim
"Muhafazakâr ailelerin yeni yaşam alanı" olarak tanımlanıyor.

Aydın''ın Akbük Beldesi''nde Eşin Group tarafından inşa edilen Eşin Termal Palace, Türkiye''nin ilk harem selamlık konut projesi oldu. Fon müziği olarak ilahi kullanılan internet sitesinde "Muhafazakâr ailelerin yeni yaşam alanı" olarak tanımlanan projede, yüzme havuzları da dahil olmak üzere bütün sosyal tesisler kadın ve erkeklere özel bölümler halinde ayrı ayrı yapılıyor.

‘TAAHHÜT ALIYORUZ''
Aldıkları talepler doğrultusunda ilk defa böyle bir proje yaptıklarını belirten Eşin Group Başkanı Rıdvan Eşin, 1978''den beri inşaat işinde olduklarını, bölgede pek çok yazlık proje geliştirdiklerini kaydetti. Eşin, "Bizim derdimiz insanları ayrıştırmak değil, herkesin dilediğince yaşayabilmesine katkıda bulunmak ve tabii ki ticari de yaklaşıyoruz" dedi.

Muhafazakâr kadınların haşemayla yüzmek istediğini, ancak zaman zaman bunun sorun olabildiğini belirten Eşin, şöyle konuştu: "Hanımının da sosyal tesisten istifa etmesini isteyenler, erkeklerin bulunduğu yeri kullanmak istemeyen hanımlar oluyor. Ayrıca, haşema ve bikini aynı yerde olunca sorun da çıkabiliyor. Bu nedenlerle yola çıktık. Bu tip yazlık tesisler oluyor ama devremülk ya da otel şeklinde. Biz ev satıyoruz; tapu vereceğiz. İlk olmamızın nedeni bu. Ayrıca satın alanlara bu konsepti bilip kabul ettiklerine dair taahhütlerini bildiren sözleşme imzalatıyoruz. Açık ve kapalı toplam 6 yüzme havuzunun 3''ü erkeklere, 3''ü kadınlara hizmet verecek. Projede ayrıca, sauna, spor alanları, kütüphane, mescit de bulunuyor."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.