Haberler

"Proje Ankara''yı dünya kenti yapacak"

Tarih: 27 Mayıs 2011 Kaynak: Gazeteport
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açıkladığı projelerin, Başkent Ankara''yı dünya kenti haline getireceğini kaydetti.

Bezci, yaptığı açıklamada, nüfusu 5 milyona yaklaşan Ankara''nın kentleşmeden sanayileşmeye kadar bütün alanlarda yeni atılımlara ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Yeni atılımların ancak cesur projelerle gerçekleştirilebileceğine dikkat çeken Salih Bezci, ''''Sayın Başbakanın açıkladığı projelerde bu cesareti görüyorum. Ankara, bu projeler sayesinde önümüzdeki yıllarda milyonlarca dolarlık yatırım alacak. Başkentimiz, Cumhuriyetimizin 100''üncü yılını bir dünya kenti olarak karşılayacak'''' görüşünü belirtti.

''''ANKARA, DEVLER LİGİNE ÇIKAR''''
Türkiye''nin savunma sanayinin kalbinin Ankara''da çok daha güçlü atacağını, havacılık ve uzay sanayi ve eğitim sektörlerinde yapılacak yatırımların da Ankara''yı ileri teknoloji alanında önemli bir noktaya taşıyacağını kaydeden Salih Bezci, söz konusu projelerin binlerce yeni yatırımı tetikleyeceğini ve bu yeni yatırımların da üretimi, istihdamı ve ihracatı artırarak Ankara''yı devler ligine çıkaracağını vurguladı.

Ankara''nın şu anda sahip olduğu sağlık tesisleriyle, sağlık turizmine ev sahipliği yapabilecek bir kapasitesinin bulunduğunu ifade eden Bezci, açıklanan projeler kapsamında kurulacak yeni hastanelerin Ankara''yı bu alanda uluslararası düzeye taşıyarak Avrupa''nın bir numaralı sağlık turizm merkezi haline getireceğini kaydetti.

''''TİCARETİ CANLANDIRACAK''''
Bezci, Ankara''nın yeni bir ulaşım altyapısına, yeni spor komplekslerine, yeni bir üniversiteye, 500 bin nüfuslu yeni bir şehre kavuşacağını, uluslararası bir kongre ve fuar alanına sahip olacağını belirterek, şöyle devam etti:

''''Projeler Ankara''nın gerçekten ihtiyacı olan ve kente hayat verecek projelerdir. Hayvanat bahçesi, botanik parkı, Kızılay, Ulus, Kale gibi bölgelerde uygulanacak projeler, termal turizme yönelik olarak ilçelerde yapılması planlanan yatırımlar, fuar merkezi ve benzeri yeni tesisler, Ankara''nın ticari hayatına büyük bir canlılık kazandıracak ve turizm gelirlerini önemli ölçüde artıracaktır. Bu projelerin gerçekleştirilmelerini dört gözle bekleyeceğiz. ATO camiası olarak gerçekleştirilmeleri için üzerimize düşen katkıyı da sağlayacağız.''''

 

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.