Haberler

Küçük ilçeye milyonluk yatırım!

Tarih: 30 Mayıs 2011 Kaynak: Haber Türk
5 milyon liralık yatırımla, 44 adet yayla evi yapılacak... "Çukurova''nın Yaylası"na renk gelecek.

Toros Dağlarında tarihi Namrun Kalesi''nin yakınlarında bulunan ve ''''Çukurova''nın Yaylası'''' olarak anılan Mersin''in Çamlıyayla ilçesine 5 milyon liralık yatırımla kurulacak 44 adet yayla evinin yapımına başlandı.

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Toros Dağları''nın üzerinde 1403 metre yükseklikteki Namrun Kalesi yakınında kurulan ilçelerinin, tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.

İlçelerinin, özellikle sıcak yaz aylarında ovada yaşayan kent halkının dinlendikleri, sakin ve huzurlu bir ortama sahip olduğunu belirten Tepebağlı, ''''İlçemiz, Toros dağlarının ormanla örtülü yamaçları, yayla evleri, bol güneşi, yeşil ortamı, serin havası ile çok sayıda doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor'''' dedi.

Kış aylarında 2 bin 630 olan nüfusun yaz aylarında 100 bine kadar ulaştığını anlatan Tepebağlı, Ardıçyurdu mevkisinde ''''yeşil vadi'''' projesi kapsamında devre mülk olarak yaptırılacak 44 yayla evinin, ilçelerine kış aylarında da hareketlilik getireceğini söyledi.

Tepebağlı, esnafın kış aylarında nüfusun düşmesi nedeniyle sıkıntı çektiğini ve iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederek, ''''Bu tür yatırımların gelmesini istiyoruz. Bu yatırımlar, hem esnafımızın yüzünü güldürecek, hemde istihdam yaratacak'''' dedi.

Belediye olarak Çamlıyayla''da yayla ve kış turizminin geliştirilmesi konusunda gerekli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Tepebağlı, ilçelerinde yatırım yapmak isteyen işadamlarına her türlü kolaylığı sağladıklarını, önümüzdeki aylarda yeni yatırımcıların gelmesini beklediklerini kaydetti.

-YEŞİL VADİ PROJESİ-
Projeyi gerçekleştiren Adana''da kurulu Geyikli Gayrimenkul Yatırımları İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi Genel Koordinatörü Feruh Tansu Geyikli de, Türkiye''nin en büyük yayla ilçesine modern bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 10 bin 216 metrekare alan üzerinde 4 mevsim tatil olarak planlanan projelerinin 26 adet 1 1, 18 adet 2 1 olan üzere toplam 44 daire ve sosyal alanlardan oluşacağını belirten Geyikli, temelini attıkları içerisinde yüzme havuzu ve sosyal tesislerin bulunacağı projeyi 2012 yılının sonlarına doğru tamamlamayı planladıklarını bildirdi.

Geyikli, proje kapsamında yaylacıların Çamlıyayla''nın doğal güzelliklerinden 365 gün boyunca en az 15 gün faydalanmalarını hedeflediklerini ifade ederek, proje için yaklaşık 5 milyon liralık bir harcama yapacaklarını sözlerine ekledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.