Haberler

Nükleer santral tepkisi

Tarih: 31 Mayıs 2011 Kaynak: Cumhuriyet
Kırklareli''nin Demirköy ilçesinde bir grup çevreci, İğneada beldesinde nükleer santral kurulmasına izin vermeyeceklerini belirterek tepki gösterdi.

Demirköy ilçesindeki Atatürk Parkı''nda toplanan grup, ellerinde rüzgar gülleri ile nükleer karşıtı olduklarını ifade ettiler. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden öğretim üyesi Prof. Dr. Kenan Kaynaş, grup adına yaptığı açıklamada, kamuoyunda İğneada beldesine nükleer santral kurulacağı haberlerinin kendilerini rahatsız ettiğini ve kesinlikle buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Bu bölgenin doğa harikası bir yer olduğunu ifade eden Kaynaş, şöyle konuştu: ''''Amacımız küresel düşünüp yerelde ne yapabiliriz düşüncesindeyiz. Kaz Dağları da, Istrancalar da bizim sorunumuz. Bu doğal kaynakların heba edilmemesi gerektiğini, gelecek kuşaklara miras bırakılmasını, sağlıklı nesillerin devamlılığını istiyoruz. Nükleer enerji santrali bu bölgeye yapıldığı takdirde bu güzellikler yok olacak. Üç nükleer santralden elde edilebilecek enerji eğer kaçak kullanımlara bir son verilirse zaten karşılanacak. Bu sebeple önce kaçak enerji kullanımlarını engellemek öncelik olmalı.'''' Grup, basın açıklamasının ardından ilçeden ayrıldı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.