Haberler

Çömlekçi''de kentsel dönüşüme ilk kazma

Tarih: 2 Haziran 2011 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Kamil Anahar
Trabzon''un çehresini değiştirecek ''Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi'', Devlet Bakanı Özak ve AK Parti Milletvekili adayı Bayraktar''ın da katıldığı bir törenle başlatıldı.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu''nun 61 projesinden en önemlisi olan Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi başlatıldı. Proje için ilk yıkım başlatılırken törene AK Parti Trabzon Milletvekili adayları Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Gümrükçüoğlu, "Bu projeyi başlatabilmek bir büyük destandı. İşte bugün başlıyoruz, Bu işin mimarlarından olan TOKİ eski Başkanımız Erdoğan Bayraktar''a, emeği olan herkese ve başta bu mahallemizin insanlarına şükranlarımı sunuyorum" dedi. Bayraktar ise, "Trabzon Türkiye''deki en önemli 5-6 tane vilayetten bir tanesi. Göç verdi ama Trabzon''un Türkiye''de ağırlığı devam ediyor. Sayın Başbakanımızın Trabzon''a ne kadar önem verdiğini, ne kadar pozitif baktığını, ne kadar pozitif ayrımcılık yaptığını görüyoruz. Trabzon''u tarihi derinliğine uygun, tarihi misyonuna uygun bir konuma kavuşturacağız. Bu gençlerimiz iş bulacak, Trabzon''umuza yatırım gelecek. Trabzon''umuza hizmet gelecek. Trabzonumuz bölgede AB Şehri olacak. Türkiye''de diğer liman kentleri gibi Mersin, Antalya, İzmir ve Kocaeli gibi çok önemli bir kent olacak. Burada bugün buna başladık" diye konuştu.

AK Parti ilklere imza attı

Bakan Özak da, "AK Parti Türkiye''ye büyük bir iyilikte yaptı, yeni kelimeler kazandırdı. Kentsel dönüşüm hiç yoktu, peyzaj, sağlıkta dönüşüm hiç konuşulmuyordu. Aile hekimliği yeni duyduk bunları. Metrobüs, sivil havacılık, boğazın altından tüp geçitle geçtik. Bütün bunlar çağdaşlıkla ilgili. Çağdaşlık Çömlekçi mahallesindeki halkı farelerle yatırmak mı? TOKİ''nin sağlıklı, güvenli, depreme dayanıklı evlerinde 100-200 lira taksitle oturtmak, bunları ev sahibi yapmak, bunların duasını almak, dünyada mekan, ahirette iman ifadesini realize etmek çağdaşlık değil midir?" şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından yapılan ilk yıkımla projeye start verildi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.