Haberler

Turizmde en başarılı yatırımlara ödül

Tarih: 3 Haziran 2011 Kaynak: Dünya


"Türkiye''nin en başarılı turizm yatırımı" ödülüne İstanbul Kongre Merkezi layık görülürken, Onur Ödüllerini Semahat Arsel ve Burhan Silahtaroğlu aldı.

Eurobank Tekfen ile Ekonomist ve Capital dergilerinin işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen "Türkiye''nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2011"de on bir kategoride birinci olan kurum ve kuruluşlara ödülleri, Esma Sultan Yalısı''ndaki törenle verildi.

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Hayalim, yakın bir gelecekte, belli bir kültür ve gelir düzeyindeki insanlar eğer Türkiye''yi görmemişlerse yaşamlarında eksiklik hissetsinler ve Türkiye''yi görmek, dünyada önemli bir prestij haline gelebilsin" dedi.

Turizm sektöründe yatırımları teşvik etmek ve sektöre katkı sağlamayı hedefleyen "Türkiye''nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2011"de kültür turizmi işletmeleri kategorisinde ödüle değer görülen Zeugma Mozaik Müzesi''nin ödülünü, Kültür ve Turizm Bakanı Günay aldı.

Onur ödülleri, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel ile Silkar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu''na verildi.

"Türkiye''nin En Başarılı Turizm Yatırımı" ödülüne İstanbul Kongre Merkezi layık görülürken törende diğer kategorilerde ödül alan kurum ve kuruluşlar şöyle:

"Havayolu Şirketleri: Türk Hava Yolları

Beş Yıldızlı Büyük Oteller: Çırağan Kempinski

Beş Yıldızlı Oteller-Kıyı Otelleri: Calista Luxury Resort

Kent Otelleri Zinciri: Rixos Oteller

Kongre Otelleri: Rixos Sungate

Butik Oteller: Pera Palace Hotel

Marina İşletmeleri: Göcek Marina

Sağlık Turizmi İşletmeleri: Güral Harlek Thermal Resort&SPA

Doğa Turizmi İşletmeleri: Güral Sapanca Wellness

Spor Turizmi İşletmeleri: Gloria Golf Resort."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.