Haberler

Trabzon''u dünya şehri yapacak adımlar

Tarih: 7 Haziran 2011 Kaynak: Yeni Şafak
AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Bayraktar, seçimlerden sonra büyükşehir olacak Trabzon''u, aynı zamanda marka kent projesi ile dünya kenti yapacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın seçimlerin ardından büyükşehir belediyesi müjdesi verdiği 11 ilden birinin Trabzon olduğunu hatırlatan Bayraktar, tasarının 12 Haziran''dan sonra Meclise geleceğini ve Trabzon''un büyükşehir belediyesi statüsüne kavuşacağını kaydetti.

BELEDİYENİN GELİRİ KATLANACAK

Bayraktar, "İmkanlar daha da artacak. Beldelerden başlamak üzere grup ve köy yolları asfaltlanacak. Büyükşehir hizmeti Trabzon''un her yerine gidecek. Trabzon Belediyesine gelen pay iki katına çıkacak. Bu da gelişim ve değişime büyük katkı sağlayacak. Kaçak yapılaşmanın önüne geçeceğiz. Kentsel dönüşüm projeleri ile şehrin çehresini değiştireceğiz. Trabzon yeni bir vizyonla, yoğun bir hizmetle çok daha hızlı bir şekilde 2023''e hazırlanacak" dedi.

TRABZON DÜNYA MARKASI OLACAK

Kamu ve belediye yatırımlarıyla Trabzon''un çehresinin değişmeye devam edeceğini ifade eden Bayraktar, Trabzon''u Türkiye''nin değil, dünyanın önemli kentlerinden biri haline getireceklerini vurguladı. Trabzon''un marka kentler arasında da yer aldığını açıklayan Bayraktar, "Markalaşmak bir şehir için çok önemli. Marka şehir, şehir yönetiminde profesyonelliği gerektiriyor. Marka şehirle dışarıdan doğrudan yatırım ve daha fazla harcama yapan ziyaretçi çekilmek istenir. Bunu başarabilmenin yolu şehirlerimiz için küresel rekabet avantajı kazandıracak stratejiler geliştirmekten geçiyor" diye konuştu.

Türkiye''nin amiral gemisi

Trabzon''un büyükşehir ve marka kent olması ile önünün açılacağına dikkat çeken Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı: "Trabzon önemli bir çıkış yakalayacak. Yatırımları buraya çekeceğiz, turizm ve hizmet sektörünü geliştireceğiz. Trabzon Limanı''nı canlandırarak Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve diğer Türk cumhuriyetleriyle olan irtibatı artıracağız. İpek yolunun merkezi olacak. Duble yol ve demir yolu ile ulaşım ağını zenginleştireceğiz. Trabzon''un kalkınması demek Türkiye''nin kalkınması demektir. Trabzon Türkiye''nin amiral gemisidir."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.