Haberler

Bu hisseler evladiyelik

Tarih: 7 Eylül 2011 Kaynak: Gazeteport Yazan: Hatice Nazlı Aydoğan


Borsadaki sert düşüşle değer kaybeden gayrimenkul hisseleri küçük yatırımcılar için tarihi alım fırsatı yaratıyor.

Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, borsadaki düşüşlere paralel olarak değer kaybeden GYO hisselerinde "evladiyelik" alım fırsatı yarattığına dikkat çekerek bu hisselerin cazip bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.


"EVLADİYELİK FIRSATLARI KAÇIRMAYIN"
Orta ve uzun vadede fiyatların bu seviyede kalmayacağını ve yeniden yükselişe geçeceğini vurgulayan Güçsav, " Düşen fiyatlar şirketlerin tam performanslarını sergilemiyor. Düşüşler küresel ekonomik görünüme bağlı, tüm borsalarda yaşanıyor. Bu düşüşler küçük yatırımcı için tarihi alım fırsatı yaratıyor. Özellikle GYO hisselerindeki düşüşler küçük yatırımcılar için oldukça cazip. Bu fırsatı kaçırmamak gerekiyor. GYO hisselerinde"evladiyelik fırsatlar" var. Akfen GYO''nun portföyündeki otelleri 25+10 yıllığına kiraladı. Ve bu oteller talebi giderek artan 3 ve 4 yıldızlı oteller. 35 yıl boyunca borsa böyle kalmayacak, yükselecek ve bu hisseler değer kazanacak" dedi.

"TAM ZAMANINDA HALKA ARZA ÇIKTIK"
Geçtiğimiz Mayıs ayında 2.28 liradan halka arza çıktıklarında endeksin 65 binlerde olduğunu şimdi ise hisse değerinin yüzde 35 civarında düşerek 1,43''lere gerilediğini söyleyen Güçsav, şunları söyledi:" Halka arzın zamanlaması çok doğruydu. Halka arza çıktığımızda 65 binlerde olan endeks bugün 54 binlerde. Halka arzdan sonra borsa ciddi bir düşüş sürecine girdi. Tam zamanında çıkmışız".

TAM GAZ BÜYÜME
Küresel ekonomideki sıkıntıların kendilerini etkilemeyeceğini ve Akfen''in yatırımlarına "tam gaz" devam edeceğini vurgulayan Süha Güçsav, gayrimenkul sektöründeki hareketliliğe rağmen konut ve AVM işine sıcak bakmadıklarını ekonomik şehir otelciliğinde büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.