Haberler

Ofer: Galataport ihalesinin iptali hayal kırıklığı yaratır

Tarih: 26 Ocak 2006 Kaynak: Hürriyet

Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren İsrailli yatırımcı ve Associated Bulk Carriers Yönetim Kurulu Başkanı Eyal Ofer, Galataport ihalesi için tüm şartları yerine getirdiklerini, ihalenin iptal olması durumunda hayal kırıklığına uğrayacaklarını söyledi.
Davos’ta NTV’nin sorularını yanıtlayan Ofer, Galataport’ta ödeme planının hükümet tarafından belirlendiğini belirterek, "Bizim teklifimiz en yüksek fiyattı. İhalede gizemli bir süreç yok, koşulları belliydi" diye konuştu.

Heyecan Şaşırtıcı
Eyal Ofer, hükümetin Türkiye’de katıldıkları tüm ihaleler için kendilerini cesaretlendirdiğini belirterek, "Özellikle bir ihale için talepte bulunmadılar" dedi. Türkiye’nin dünya genelinde yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Ofer, Türkiye’de birçok ihaleye katıldıklarını, Galataport’un bunlardan sadece bir tanesi olduğunu söyledi. Her ihalenin ardından tartışmalar yaşandığını söyleyen Ofer, bu süreçten çok etkilendiğini, Ofer ailesinin bu kadar heyecan yaratmasına çok şaşırdığını söyledi.

Film Bile Yapılır
Türk medyasına gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür eden Eyal Ofer, "Hiçbir ülkeden bu kadar ilgiyle karşılaşmadık. Belki Türkiye’de bizim hakkımızda filmler bile yapılır" diye konuştu. Eyal Ofer, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam etmek istediklerini de vurguladı. Ofer Ailesi’nin, geçtiğimiz yıl, Galataport ihalesi ve Tüpraş’ın yüzde 14.76’lık kısmının satışı öncesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile yaptığı görüşmenin ortaya çıkması Meclis’te muhalefetin tepkisiyle karşılaşmıştı

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.