Haberler

''Galataport ihalesinin iptali bizi hayal kırıklığına uğratır''

Tarih: 26 Ocak 2006 Kaynak: Vatan
Ünlü İsrailli işadamı Sami Ofer ile Global ortaklığının 3.5 milyar euroya kazandığı Galataport ihalesinde karar sürecinin uzaması rahatsızlık yarattı. Sami Ofer''in oğlu Eyal Ofer, ihalenin iptali halinde büyük hayal kırıklığına uğrayacaklarını söyledi. Davos''taki Dünya Ekonomik Forumu''nda CNBC-e''nin sorularım yanıtlayan Ofer, önemli açıklamalarda bulundu. Galataport ihalesindeki gecikmenin teknik bir konudan kaynaklandığını umduklarını belirten Ofer, basında çıkan haberlerin de karar verme sürecini etkilemiş olabileceğim savundu.

Sami Ofer, "İhale iptal olursa hayal kırıklığına uğrayacağız. İlk defa yabancı yatırımcılar bu denli büyük paralara yatırmak için geliyor. Bu işler çok masraflıdır. Fizibilite çalışmaları, ihaleye katılım için çalışmalar... Açıkçası büyük hayal kırıklığına uğrarız" diye konuştu.

Eyal Ofer, hükümetin Türkiye''de katıldıkları tüm ihaleler için kendilerini cesaretlendirdiğim belirterek, "Özellikle bir ihale için talepte bulunmadılar" dedi. Türkiye''nin dünya genelinde yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Ofer, Türkiye''de birçok ihaleye katıldıklarını, Galataport''un bunlardan sadece bir tanesi olduğunu söyledi. Her ihalenin ardından tartışmalar yaşandığım söyleyen Ofer, bu süreçten çok etkilendiğini, Ofer Ailesi''nin bu kadar heyecan yaratmasına çok şaşırdığını söyledi. Ofer, ''Hükümet Galataport için teklifinizi revize etmeniz isterse'' sorusunu da şöyle yanıtladı: "Revize teklifinde bulunursa da şaşırırız. Bu zaten ihalenin şartnamesinde yer alan bir madde değil. Hükümet bununla ilgili bir şey söylemedi. Sözleşmenin nihai şekli budur dediler. Bizim teklifimiz en yüksek fiyattı. İhalede gizemli bir süreç yok, koşulları belliydi."
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.