Haberler

Ali Sami Yen'in yerine residance yapılacak

Tarih: 14 Nisan 2006 Kaynak: Referans
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine, mimari olarak İstanbul'a zenginlik katacak, trafiği de rahatlatacak yeni bir prestij yapısı inşa edileceğini belirtti.

Bayraktar, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan başkanlığında önceki gün yapılan toplantıda, Ali Sami Yen Stadı'nın TOKİ'ye devredilmesi, TOKİ'nin de Seyrantepe'de yeni bir stat yapması konusunda sağlanan mutabakatın ardından, detay çalışması yapılacağını bildirdi. Bu hafta içinde Galatasaray Kulübü yetkilileriyle bir araya gelerek teknik ayrıntıları konuşacaklarını ifade eden Bayraktar, "Önce her konuda anlaşmamız lazım ki, sonra protokol yapılsın” dedi.

Bayraktar, tarafların her konuda uzlaşması halinde Ali Sami Yen'in yerine bir alışveriş merkezi yapmayı kesinlikle düşünmediklerini söyledi. Bayraktar, "Burada kurulacak yeni yapının trafiği tıkamaması, tam tersine rahatlatması lazım. Protokol yapıldığında, ilgili bütün kesimlerle bir araya geleceğiz. Bölgeye yoğunluk getirmeden, bir kültür şehri olan İstanbul'a katkı sağlayacak bir proje ortaya çıkaracağız. Yeni yapı, İstanbul'a zenginlik katacak, trafiği de rahatlatacak bir prestij projesi olacak. Bu yapı, ikamet amaçlı olabilir. Bir residance olabilir. Bunların hepsi çalışmalarımızın ardından belirginleşecek” diye konuştu.

İhalesiz bir iş yapmayacaklarını vurgulayan Bayraktar, "Yurtiçinden de yurtdışından da firmalar katılabilir. Ama bu, bilimsel, akla uygun bir proje olacak. Şu an tasarım halindeyiz” dedi. Bayraktar, Seyrantepe'deki stadın yapımına ne zaman başlanacağı konusunun da Galatasaray'la yapılacak teknik çalışmalara paralel netleşeceğini söyledi.


Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.