Haberler

''Kanyon'' 30 mayısta açılıyor

Tarih: 26 Mayıs 2006 Kaynak: CNN Türk
Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı işbirliğiyle Levent''te inşa edilen Kanyon Alışveriş Merkezi, 30 mayısta açılıyor.

''Her yönüyle kent yaşamını tanımlayan'' bir konseptle inşa edilen Kanyon''un tasarımı, İkiz Kuleler''in nasıl yıkıldığına yönelik incelemede danışmanlık yapan Jerde Partnership ve Tabanlıoğlu Mimarlık''a ait.

Projenin felsefesi, ''''sadece bir bina değil, insanların tekrar tekrar ziyaret etmek isteyecekleri, yaşayan mekanlar yaratmak''''.

Bir alışveriş merkezinin rahatlığıyla sokağın canlı ruhunu ve havasını bir araya getiren merkez, İstanbulluları, Türkiye''ye ilk kez 40 yeni markayla da tanıştıracak.

Toplam dört farklı kat ve sokağın bulunduğu Kanyon''un metroya bağlantısı da bulunuyor.

Tanıtımda konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bu projeye başlarken amaçlarının, İstanbul''a her açıdan farklı, yeni bir mekan açmak olduğunu belirterek, ''''yolun sonuna geldiğimiz bu günlerde bu hedefi elde ettiğimizi düşünüyoruz'''' dedi.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik de, Kanyon''un, uzun ve yoğun bir emeğin sonucu olduğunu kaydederek, proje çalışmaları dahil beş yılda tamamlanan alışveriş merkezinin, kendileri için iki önemi bulunduğunu söyledi.

Tevfik, ''''Birincisi İstanbul''un mimari güzellikleri içine yeni birinci kattık. İkinci olarak da kurumsal sermayenin yapabileceği neler olduğunu göstermek bakımından da burası örnektir'''' dedi.

Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto da Kanyon''un, 200 milyon dolarlık bir proje olduğunu, merkezin residance bölümünde satışa sunulan fiyatı 240 bin - 2 milyon dolar arasında 179 daire bulunduğunu belirtti.

Markus Lehto, 80 metrekarelik stüdyo dairelerden, 360 metrekarelik bahçeli veya teraslı dairelere kadar pek çok farklı tipte inşa edilen dairelerin biri dışında tümünün şimdiden satıldığını da açıkladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.