Haberler

''Haydarpaşa''yı bir an önce görün''

Tarih: 15 Haziran 2006 Kaynak: Milliyet
Ailesiyle İstanbul''dan Ankara''ya yaptığı tren yolculuğunu anlatan İngiliz Daily Telegraph gazetesi muhabiri Barnaby Rogerson, yakında Haydarpaşa Garı''nın doğal dokusunun bozulacağını, bu nedenle bir an önce görülmesi gerektiğini belirtti. Haydarpaşa''dan yapılan gezilerin, Asya''ya yönelik en muhteşem tren yolculuklarından biri olduğunu kaydeden Rogerson, garın çevresinin birkaç yıl içinde şehir planlamacıları tarafından değiştirileceğine dikkat çekerek, gezginlerin şimdiden Haydarpaşa''yı tatil planları arasına alması gerektiğini vurguladı. Rogerson, "Haydarpaşa, demiryolu gezginlerinin son kalelerinden biri gibi" dedi. Rogerson, bir dönem Ortadoğu''ya giden bütün gezginlerin, kâşiflerin ve arkeologların buradan geçtiğini belirtti.

''Tahran''a bile sefer var''
Rogerson, "Şehir planlamacıları bütün bu renkleri tarihe gömüp yerine yeraltı geçitleri ile cam ve çelikten yapılan yüksek binaları koymadan tekrar gelelim mi?" diye sorduğu eşinin, kendisine "Haydarpaşa''dan Tahran''a bile doğrudan tren seferi yapıldığını fark ettin mi?" dediğini aktardı.


YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.