Haberler

Kampanya sahibi camiyle ilgilenmiyor!

Tarih: 16 Haziran 2006 Kaynak: Radikal Yazan: Selim Efe Erdem
Açtığı imza kampanyasıyla Göztepe Parkı''na cami izni çıkaran süreci başlatan Ömer Reha Arıkkan, "Benim konuyla ilişkim kalmadı. Cami yapılması için bir başvuruda bulunmayacağım" dedi.

Bulunduğu bölgedeki tek yeşil alan olan parkın yüzde 23''üne cami yapılmasına izin veren imar değişikliği, Caddebostan''da oturan Arıkkan''ın 205 imza toplayıp Büyükşehir Belediyesi''ne başvurmasıyla gündeme gelmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi de Kadıköy Belediyesi''nin itirazı ve İstanbul Müftülüğü''nün ''Gerek yok'' yorumuna rağmen, 15 Eylül''de
imar değişikliği yaptı. Önceki gün ''askı sürecindeki itirazlara ret'' kararı alan meclis, böylece parka cami yapılmasına ilişkin yasal prosedürü tamamlamış oldu.

Ömer Reha Arıkkan''sa dün, ''yasal prosedür tamamlanmış olsa da cami yapılması için bir başvuruda bulunmayacağını'' söyledi. "Benim konuyla ilişkim kalmadı" diyen Arıkkan, başvurusu sonrasında "Oturduğumuz bölgeye en yakın iki cami, Galippaşa Camii''yle, Selamiçeşme Camii. İkisinin toplam kapasitesi 1000 kişi. Cuma, bayram ve ramazanlarda sokakta namaz kılıyoruz. Olay siyasete çekildi ama bizim AKP veya başka bir partiyle bağımız yok" demişti.

İmar değişikliğinin iptali için Kadıköy Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası''nın açtığı dava sürüyor ancak davada ''yürütmeyi durdurma kararı'' bulunmuyor.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.