Haberler

Santral İstanbul''da Tasarım Atölyesi

Tarih: 22 Ağustos 2006 Kaynak: Referans Yazan: Aslı Sağlam
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı 8''inci dönemine bir dizi yenilikle giriyor. Bilgi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen program, Avrupa’nın en büyük kültür sanat ve eğitim projelerinden biri olan Santral İstanbul bünyesinde yürütülecek. Tasarım, artan küresel rekabet ile daha da önemli hale geliyor. Artık hayatımızın fark etmediğimiz kısımlarına bile sızan tasarım çılgınlığı şimdilerde yalnızca ürünle, üretim ve satışla ilgili olmaktan çıkıp tüm kurumsal stratejinin ayrılmaz bir parçası ve hatta yönlendiricisi oluyor.

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı tasarımdan işletmeye, mimarlıktan iletişim ve mühendisliğe kadar farklı yapılara, formasyonlara sahip ve tasarım sürecinde yönetici olarak görev almak isteyen tüm katılımcıların gereksinimleri dikkate alınarak hazırlanmış. Toplu bir proje kültürü oluşturmayı amaçlayan "salı atölyeleri" ve bitirme projesinde farklı sektörlerden gelen ve programa destek veren kuruluşların yöneticileri ve tasarımcıları ile öğrencileri bir araya geliyor olacak. Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı öğretim kadrosunda Zeynep Fadıllıoğlu, Nuray Keskin, Giovanni Lanzone, Beral Madra, Burçak Madran, Joff White ve Özgür Uçkan gibi pek çok isim yer alıyor.

1997’den beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ile Tasarım Kültürü ve Yönetimi Bölümü''nün başkanlığını yürüten Serhan Ada, tasarım yönetimine uluslararası bakılması gerektiğini belirtiyor. Ada, Santral İstanbul''un hemen arka sokağında dükkânların olduğu dar alanı da zanaatkârlar, endüstri tasarımcıları ve mimarların bir arada çalışabilecekleri bir ortam yaratmayı düşündüklerini de söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.