Haberler

Tasarım Haberleri

Toplam 2017 haber 101 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeni transfer Karim Rashid (20 Mayıs 2011)Marka bilinirliğini artırmak için ünlü sporcu ve takımlara sponsor olan THY şimdi de dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile görüşüyor. Bu arada Rashid, THY dışında başka markalardan da teklif aldığını söyleyerek, "Türkiye özellikle tekstil alanında çok önemli bir potansiyele sahip. Ancak bu potansiyeli yurtdışında marka olma adına kullanamıyor. Bir Türk markasının dışarıya açılması konusunda yardımcı olmak isterim" dedi. Rashid, Türkiye''de rakı bardağı, otel ve restoran tasarlamak istediğini de açıkladı.
Türkiye''den 18 otel, ‘Top 100'' listesinde! (23 Mayıs 2011)35 milyon turistin 10 binden fazla otel için "Misafir memnuniyeti" esasına dayalı anket çalışmaları sonucunda, dünyanın en iyi 100 oteli belirlendi.
2011 BETONART Yaz Okulu (23 Mayıs 2011)Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği''nin (TÇMB) mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 08 - 22 Temmuz 2011 tarihleri arasında Çanakkale''de gerçekleştiriliyor.
İstancool kapılarını açıyor (25 Mayıs 2011)Sanat, tasarım, moda, edebiyat, film, müzik ve fikir alanında etkili bir organizasyon olmayı hedefleyen ve tamamıyla halka açık, ücretsiz bir festival olan ''''Istancool''2011'''', kapılarını 27 Mayıs''ta açacak.
Kentsel Tasarımı Öğretmek (25 Mayıs 2011)Eğer ki kentsel tasarım okuyorsanız, ya kentlerin ya da tasarımın içinde olma şansına sahipsiniz. Bu iki kelime de oldukça ilgi çekici, ancak en azından mesleki çevrelerde terimsel olarak kente tasarımı ilave etmek tam olarak kentsel tasarımla aynı anlamı taşımıyor. Şüphesiz ki insanlığın yerleşim tarihi boyunca tasarımcılar kentlerin fiziksel formlarının belirlenmesine yardımcı oldular, fakat bu ülkede belirli mesleki uzmanlıklar veya bilgi tabanı uzun zamandır kent mekanlarının tasarımına direkt olarak uygulandı.
Milano''dan taze haberler (30 Mayıs 2011)Milano''da gerçekleşen uluslararası tasarım haftasının en kıdemli etkinliği Salone Internazionale del Mobile bu yıl 50. yaşını kutladı.
Titanic''in planına, açık artırmada 550 bin TL (31 Mayıs 2011)1912 yılında buzdağına çarparak batan dünyanın en büyük deniz faciasına yol açan Titanic''in batış sebebini araştırmak için yapılan plan, açık artırma ile 220 bin Sterlin''e (yaklaşık 550 bin TL) satıldı.
300.000 Lego Parçası ile Oluşturulan Minimalist Heykel (31 Mayıs 2011)Bir azizin sabrı, 6 yaşındaki bir çocuğun boş vakti ve Danimarkalı sanatçı Lene Wille''nin hünerleri bir araya gelince Amsterdam World Trade Center lobisi için tasarlanan bu minimalist heykel ortaya çıkıyor.
İzmir’in “tasarım” hamlesi (1 Haziran 2011)Tasarım dünyasına yön veren 76 önemli ismi bir araya getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir''in Akdeniz''de bir tasarım kenti olması hedefi doğrultusunda çok önemli bir adım attı.
Tasarımcılar "Made in İzmir" markası önerdi, kentte "tasarım bölgesi" istedi (2 Haziran 2011)Jan Nahum, Süleyman Orakçıoğlu, Arhan Kayar, Simay Bülbül, Zuhal Yorgancıoğlu, Zeynep Acar, Deniz Kaprol, Özlem Yalım gibi tanınmış isimlerin de yer aldığı ‘İzmir Tasarım Forumu'', kentte farklı bir rüzgar estirdi.
Sanata Bir İyilik Yap, Sokağa At! (2 Haziran 2011)Belgesellerde ya da dergilerde yıllardır ilgiyle izlediğimiz işlerden bazıları kaldırıma çizilen 3 boyutlu imajlar... Sokak sanatında çığır açan bu işler, bir süre sonra yenilerinin gelişmesine de öncülük ettiler. Kar amacı gütmeyen bir tür olan sokak sanatının bugünkü haline geleceği ve bu kadar sevileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Sokak sanatının en güçlü temsilcilerinden Kurt Wanner, 1 Haziran 2011 Çarşamba günü, İstanbul Bağdat Caddesi''nde üç boyutlu bir zemin grafiği tasarladı. İş, 13 Haziran''a kadar Şaşkınbakkal''daki Nezih Kitabevi''nin önünde sergilenmeye devam edecek. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Wenner ile görüştük ve tebeşirin sanata nasıl dönüştüğünü izledik.
Tasarımcılar Disiplinlerarası Yürüyor (2 Haziran 2011)Birincisi 2010''da yapılan 2. Tasarım Yürüyüşü, bir tasarım grubu olan Tasa''nın etkinliği. Temel amacı grafik tasarımın toplumsal itibarını artırmak olan Tasa, sokağa attığı ikinci adımda meslektaş ve tasarım dostlarını endüstriyel tasarımcılar ile birlikte "disiplinlerarası" başlığı altında yürümeye çağırıyor.
Venedik''te Türkiye''nin günü (6 Haziran 2011)Venedik Bienali''ndeki Türkiye pavyonu bugün açılıyor. Ayşe Erkmen''in bir tür su arıtma sistemi olan enstalasyonu hazır.
Mimarlardan Obje Tasarımları (6 Haziran 2011)2005 yılında Danimarkalı firma Architectmade, mimarlar tarafından tasarlanan aydınlatma elemanlarını yayınladı. Firma, kuruluşundan bu yana, Poul Kjaerholm, Jorn Utzon, Finn Johl ve Hans Bolling gibi birçok tasarımcının eserlerini üretiyor.
Çağrı merkezi tasarım ve yapımına yöneldi, 30 bin kişilik ortama imza attı (7 Haziran 2011)Çok sayıda firmanın çağrı merkezlerini inşa eden Mod Tasarım, malzemeyi üretip uygulayarak 9 dosyada 68 patent sahibi oldu. Firmanın sahibi Ercan Sicim, "Kurulumunda görev aldığımız çağrı merkezlerinde çalışan sayısı 30 bini aştı" diyor.
Duvarıma asacak bir tek eserim olmadı" (7 Haziran 2011)Sokaklara çizdiği üç boyutlu resimlerin internette paylaşılmasıyla ünü bir anda dünyaya yayılan Julian Beever, şöhret olmadan önce şapkasına bırakılan paralarla geçimini sağlıyormuş. ''Kaldırımların Picasso''su'' lakaplı İngiliz ressam, eserlerindeki en büyük esin kaynağının çocukluk hayalleri olduğunu anlatıyor. Beever, duvarına asacak bir tek eseri bile olmadığını itiraf ediyor. Sanatını icra etmesi için gerekli şeyleri ise "Güzel bir kaldırım ve insanların görebileceği bir mekan." diyor.
"LG Conceptualife 2011"e Türkiye damgası (9 Haziran 2011)Uluslararası Mutfak Tasarımı Yarışması''nın birincisi ve ikincisi Türkiye''den!
TUPOB Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması 2011 (9 Haziran 2011)Türkiye Planlama Okulları Birliği (TUPOB) ve Şehir Plancıları Odası işbirliği ile düzenlenen "Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması" bu yıl Ankara Şubesi sekreteryasında ve TUPOB 7. Dönem Başkanı Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek.
Otomobil Koltukları Neden Bu Kadar Kötü Bir Tasarıma Sahip (10 Haziran 2011)Kocam ve ben parçaları bir araya getirmek konusunda (10 yıl boyunca mimarlık eğitimi almış olmamızdan ötürü) oldukça iyiyizdir. Bu nedenle bebek sahibi olduğumuz zaman araba koltuğunu kuramadığımızı görmek bizim için şok edici bir durumdu.
Devlet Başkanlarının Saray Yavrusu Jetleri (10 Haziran 2011)Uçmak heyecan verici bir şey fakat bir uçakta en fazla kaç saat durabilirsiniz, bunu hiç düşündünüz mü? Çoğu insan uçuş süresinin çok hızlı bir şekilde geçip, ayaklarının bir an evvel yere değmesini ister. Ama devlet başkanlarının uçaklarını görünce emin olun, hep uçmak isteyeceksiniz. Abartılı ve lüks malzemelerle döşenmiş, adeta saray yavrusu diyebileceğimiz bu uçakların her biri aslında ülke devlet başkanlarının gücünü simgeliyor. Kimisi sade ve konforu ön plana çıkaran şekilde döşenmiş, kimisi de sarayların o şaşaalı görünümünü yansıtan altın kaplama, varaklı, oymalı malzemelerle...
Toplam 2017 haber 101 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.