Haberler

Olga Korper Galeri’de Will Alsop “Cultural Fog” Sergisi

Tarih: 8 Haziran 2007 Kaynak: Canadian Architect Çeviren: Gül Keskin

Toronto Olga Karper Galeri, 8 Haziran – 28 Temmuz 2007 tarihleri arasında, dünyaca ünlü mimar, sanatçı ve akademisyen Will Alsop’un etkileyici modern sanat çalışmalarının sergileneceği “Cultural Fog (Kültür Sisi)” adlı sergiye ev sahipliği yapacak, bu sergi aynı zamanda Alsop’un Kuzey Amerika’da gerçekleştireceği ilk sergi.

Toronto’daki Sanat ve Tasarım Okulu Ontario College için tasarladığı kışkırtıcı binası ile Toronto’nun mimari rönasansının ayrılmaz bir parçası haline gelen Alsop’un, West Queen West üçgeni gibi alanlardaki potansiyelleri farkederek, Riverdale, Roncesvalles ve Kensington Market gibi şehrin çevresinden de ilham aldığı serginin konusu ”Cultural Fog”. Bu sergide, Alsop kentleşme ve topluluğun doğasını sorguluyor. Alsop, öğrenmek, beynini ve hayal gücünü çalıştırmak için resim yaptığını; “Cultural Fog”un Kensington Market ve gerçek toplulukların doğasındaki olasılıklar üstüne derin bir düşünce olduğunu söylüyor.Alsop, uluslararası deneyimleri ve üçüncü şahıs perspektifiyle, şehrin potansiyellerine nasıl erişilebileceği hakkında özgün bir bakış getiriyor. Söz konusu topluluk olduğunda, şehir onuru hissi kimlik ile ilgili herşeyin geri geldiğini farkeden Alsop, şehrin ilham verici ve özgün kılınarak dünyadaki herhangi bir yerden farklılaşacağını söylüyor.

Alsop’un Kuzey Amerika’daki ilk sergisi olma özelliğini de taşıyan “Cultural Fog” da, pek çok prestijli kuruma tasarladığı mimari projeleriyle birlikte sergilenecek resimleri, sanatın yapılaşmış çevreye katkısını gözler önüne seriyor.

Serginin açılış töreni, 7 Haziran Perşembe günü 18:00 – 21:00 saatleri arasında Olga Korper Galeri’de gerçekleştirilecek.

Konuyla İlgili Linkler
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.