Haberler

Tasarımcılar Mutfakta

Tarih: 5 Mayıs 2009
Tasarım dünyasının yeni buluşması, MUDER''in bu yıl sekizincisi düzenlenen Mutfak Banyo ve Ankastre Cihaz Fuarı''nda gerçekleşecek.

Fuarcılıkta alışılagelmiş anlayışı değiştirme hedefindeki Survey Fuarcılık bu yıl, MUDER''e ait Mutfak ve Banyo Fuarı''na yeni bir bakış açısı kazandırıyor. 6-10 Mayıs arasında düzenlenen Mutfak Fuarı, "genç yetenekler ve özgün fikirlerin buluştuğu, yalın, zinde ve taze bir platform" olarak hayata geçiyor. Mutfak sektörünün devlerini buluşturan etkinlik, mobilya tasarımcısı Adnan Serbest, endüstriyel tasarımcı Sertaç Ersayın ve tasarımcı/editör Umut Kart''ın oluşturduğu bir ekibin danışmanlığında, aralarında IDSA (Amerikan Endüstriyel Tasarımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Ron Kemnitze, mimar/tasarımcı Harald Schnur''un da bulunduğu pek çok konuşmacı, sergiler ve workshoplar ile tamamlanıyor. Fuayesini Adnan Serbest''in tasarladığı fuar alanında aşçılar birliğinin şovları ve konserler de izlenebilecek.

20. yüzyıl mutfağının gelişiminden, mutfakta ergonomiye, geleceğin mutfağından, 2010 mutfak trendlerine pek çok konuyu gündemine alan fuarda İç Mimarlar Odası da iç mimaride banyo ve mutfak uygulamalarına dair bir sunuş gerçekleştirecek. Anadolu Üniversitesi, ODTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi''nin aralarında bulunduğu mutfak konulu öğrenci sergilerini ağırlayacak olan Mutfak Fuarı''nda, daha önce Almanya, İtalya gibi ülkelerde gerçekleştirilen tasarım buluşmalarında ülkemizi başarıyla temsil eden "Türk Erkeği Mutfakta 2020" ya da "Yemek ve Tasarım Atölyesi" gibi projelerin de sunumları yapılacak. Genç yeteneklerin ortaya çıkmasında büyük katkıda bulunan İMMİB sergisi de taze zihinlere, yeni fikirlere adanmış olan fuarda yerini alacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.