Haberler

Al Bu Legoları Legocuya Götür

Tarih: 7 Mayıs 2010 Kaynak: Inhabitots Yazan: Diane Pham Çeviren: Selin Biçer


Oyun oynama zamanı bir çocuğun gelişimindeki en önemli süreçlerden birini oluşturuyor. Aynı zamanda anlamlı keşifler yapmak, hayal gücünün yepyeni yönlerini keşfetmek ve yaratıcılıklarını ifade etmek için imkan veriyor. LEGO blokları tüm zihinsel şans getirmek için en iyi oyuncaklardan biri olarak gösteriliyor. Önceden düşünülmemiş, renkli çocukluk birikimlerinin gerçek dünyaya evrimleştirilmiş hali olan  bu tam ölçekli yapılar içinden çocuk evinden hayvanat bahçesine kadar 5 tane şaşırtıcı gerçek boyutlu proje seçildi.

James May''in LEGO Evi

James May çocukluk hayalini aldı, BBC''ye meydan okudu ve 3,3 milyon tane LEGO bloğuyla çok katlı bir ev yaptı. Tamamlandığı sırada yapı epey dikkat çekti, ancak piyasada bir kez satılık olarak yeralınca renkli mesken herhangi bir alıcı çekmeyi başaramadı ve sonunda yıkıldı. Neyse ki, büyük plastik blok kümesi çocukların oynaması için bağışlandı.

Ecomat''ın LEGO''ya Benzer Tuğlaları

"Ben büyümek istemiyorum!" Ve zaten gerek yok! Ecomat''ın LEGO gibi tuğlaları herhangi bir yetişkinin oynaması için mükemmel bir bahane yaratıyor. %100 geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış olan bu renkli birbirine geçen tuğlalar öyle hafif ki, depreme dayanıklı, pratik ve akla gelebilecek herhangi bir yapı inşa etmek için kullanılabiliyor. Çok yönlülüğü ve her bloğun sağlamlığı gelişmekte olan ülkeler ya da acil konut uygulamaları için mükemmel bir yapı malzemesi sunuyor.

İnsan Ölçeğindeki Lego Tuğlalarla Kendi Modüler Mobilyanı Üret

İçteki çocuğu dışarı çıkarınca en ciddi tasarım bile bu eğlenceli modüler, özelleştirilebilir lego mobilyalarla züppe gözüküyor! Bu muhteşem lego başyapıtlarını inşa etmek için sıkılıp binlerce Lego tuğlasını biraraya yığmaya gerek yok, çünkü bu dev Lego benzeri Lunasoft LunaBlokları sandalye, masaya dönüşebiliyor ve hatta sadece birkaç blok kullanarak kanepeler elde edilebiliyor. Genişletilmiş polipropilenden yapılmış, özel olarak kolayca istiflenebilir şekilde tasarlanan, inşa etmek ve yeniden yapılandırmaya müsait mobilya seçenekleri sonsuz bir dizi oluşturuyor.Sanatçı Hayvanat Bahçesindeki Tehlikedeki Hayvanların Yerini LEGO Heykeller ile Dolduruyor

Sanatçı Sean Kinney tehlikede olan yaban hayatı için 259.450 adet LEGO blokla yeni bir yüze şekil verdi. "Creatures Habitat" olarak adlandırılan bu büyüleyici ve merak uyandıran sergi kutup ayıları, penguenler, maymunlar ve kaplumbağalar gibi çocukların en sevdikleri bir takım hayvan çeşitlerini içeriyor. Philadephia Hayvanat Bahçesi''nde Ekim 2010''a kadar sürecek sergide dünyanın biyolojik çeşitliliğin korunmasının öneminin altını çiziyor ve daha ekobilinçli yaşam üzerine bazı çocuk dostu ipuçları sunuyor.

İnanılmaz LEGO Mutfak Tadilatı

Simon Pillard ve Philippe Rosetti tarafından tasarlanan Munchausen Lego Mutfak düz IKEA tezgahını alıp üzerine 20.000''den fazla LEGO parçası ile kaplamasından oluşuyor. Tamamlanmasının bir haftadan fazla olduğu bu süreçte, son netice ortaya çıktığında bunca zahmete değer olduğunu kanıtladı. Bu göz alıcı mozaik en kibirli yetişkinin bile içindeki çocuğu gıdıklıyor.

Muhteşem LEGO Toplantı Masası

ABGC Architecture and Design''ın sinir bozucu kurul toplantılarında uyanık kalmak ve yöneticilerin dikkatini diri tutmak için son olarak bu fikir akıllarına geldi. Dublin merkezli reklam ajansı olan Boys and Girls için bazı girişimci yetişkinlerin elinde tasarlanan bu ustaca yapılmış 1,2 metre eninde ve 2,7 metre boyundaki orta parça tutkalsız bir şekilde bir arada duran 22.742 adet lego tuğladan oluşuyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.