Haberler

Taş heykeller parklara yerleştirilecek

Tarih: 12 Kasım 2010 Kaynak: Yeni Asır
Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu kapsamında yapılan heykellerin açılışı gerçekleştirildi. Sempozyuma katılan sanatçıların eserleri, 1 ay boşunca İzmirlilerin beğenisine sunulacak, ardından da ilçedeki parklara yerleştirilecek.

Bostanlı Demokrasi Meydanı'nda İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Karşıyaka Kaymakam Mehmet Emin Avcı, Belediye Başkanı Cevat Durak, CHP İlçe Başkanı Ertam Özen, İzmir Tersane Komutan vekili Albay Bülent Telli, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ile çok sayıda sanatseverin katıldığı törende 12 heykeltraşın yaptıkları eserlerin açılışı gerçekleşti. Aydınlanma teması ile 25 gün boyunca mermerleri işleyerek ortaya muhteşem eserler çıkaran sanatçıları kutlayan Belediye Başkanı Cevat Durak, heykeltıraşlara birer teşekkür belgesi sundu.

Durak ayrıca sempozyuma katkıları nedeniyle DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Satış Direktörü Mutlu Uysal ile İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölge Müdür Yardımcısı Cavit Kahya'ya da şükran plaketi verdi.

Daha sonra sanatçıların eserleri protokol tarafından sanatçılarla birlikte açıldı. Akşam düzenlenen kokteylde ise sanatçılar adına konuşan heykeltıraş Canan Sönmezdağ ise herkesin kendilerine çok yardımcı olduğunu belirterek, İbni Sina'nın 'ilim ve sanat takdir edilmeyen yerden göçer' sözünü hatırlattı. Sönmezdağ, "Biz takdir gördük bu bizi çok mutlu etti. Bize değer verdiğiniz için bizi iyi ağırladığınız için sağolun var olun" dedi. Bir ay boyunca İzmirli sanatseverler için Bostanlı Demokrasi Meydanı'nda sergilenecek eserler daha sonra Karşıyaka'nın uygun görülen alan ve parklarına yerleştirilecek.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.