Haberler

Grafik tasarımının kalbi Grafist 15 yaşında

Tarih: 3 Mayıs 2011 Kaynak: Taraf
Türkiye ve dünyadan tasarım öğrencilerini, eğitimcileri ve profesyonelleri biraraya getiren dünyanın en önemli tasarım etkinliklerinden biri olan Grafist, bu yıl 2-7 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünyanın en prestijli grafik tasarım etkinliklerinden biri olarak adından söz ettiren Grafist, Türkiye ve dünyadan tasarım öğrencilerini, eğitimcileri ve profesyonel tasarımcıları İstanbul''da buluşturuyor. Bu yıl 2-7 mayıs tarihleri arasında düzenlenen Grafist 15''e Stephen Bundi, Patrick Thomas, Vladimir Chaika, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Carolien Glazenburg ve Karin Van der Heiden konuk oluyor.

Atölye çalışmaları

Grafik tasarım eğitimiyle uğraşanlar, rutin eğitim programlarının yanısıra, iyi yönetilen, yoğunlaştırılmış atölye çalışmalarının, seminer ve tartışma panellerinin, sergilerin, işyeri ziyaretlerinin ne kadar yararlı olduğunu bilirler. Bu nedenle okullar, zaman zaman rutin programlarına bu tür etkinlikleri ekler. Atölye çalışmaları Grafist''in temel etkinliklerindendir. 15 yılda yüze yakın Grafist atölyesinde, 2 bin 500 civarında öğrenci eğitim gördü. Katılımcıları atölyelere dağıtırken, grupların farklı ülke ve okulların öğrencilerinden oluşmasına özen gösteriliyor. Değişik kültürlerden gelen gençlerin biribirlerini tanımaları, önyargıları aşmaları, birlikte çalışmanın, öğrenmenin ve üretmenin tadına varmaları esas alınıyor. Dört gün süren atölye çalışmalarında üretilen işler, MSGSÜ Oditoryumu''nda yapılan sunumla izleyicilerle paylaşılıyor.

Sergiler, projeler

Grafist etkinlikleri kapsamında, 15 yılda, yüze yakın konuk tasarımcı için İstanbul''da çeşitli galerilerde sergiler düzenlendi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.