Haberler

Resim Haberleri

Toplam 1209 haber 61 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gerçeküstü evde sergi (23 Ağustos 2010)Gerçeküstücülük ve mimarinin buluşmasını gösteren ilk sergi olma özelliğini taşıyan Londra''daki ''Gerçeküstü Ev'' sergisinde, 1920-40 arasındaki ilk nesil gerçeküstücülerin 170 eseri var.
Mekanda sıkışan zamanda "Yok Yer" (23 Eylül 2010)Burcu Perçin''in "Yok Yer" isimli sergisi 6 Ekim''de Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi "Operation Room"da açılıyor. Son dönemde pentür ve peyzaj birlikteliğiyle şekillenen mekân resimleriyle dikkatleri çeken Perçin''in sergilenen işlerinde mekânda sıkışan zaman kara bir anlatımla izleyene sunuluyor. Cam ve metal unsurlar, kir ve pas bu resimlerin ana öğeleri. Yakın geçmişte endüstrileşme sonrası yaşanan travmatik gerçekler boyut değiştirerek tuvale yansıyor. Nesnelerin ve mekanların yalnızlığını konu edinen sanatçı, "Doğal dünya ile insan elinden çıkma dünya, kültür ile teknoloji arasında bir bağ kuruyorum." diyor.
Tarih: 23 Eylül 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Hitler''in resimleri satışa çıkıyor (29 Eylül 2010)Nazi liderinin çalışmaları, Avusturya''daki bir evin çatı katında bulunmuştu.
İskelede bir kadın ressam (24 Kasım 2010)Ksantist Derneği üyesi bir grup ressam "Kentsel iyileştirmede sanatın rolü" başlıklı proje ile İstanbul''un inşaatı andıran gri duvarlarını dev bir tabloya dönüştürmek için çalışıyor.
Kentin duvarları dev bir tabloya dönüşüyor (25 Kasım 2010)Bir grup ressam, Beyoğlu duvarlarını rengarenk boyamaya başladı.
En büyük ödüller sahiplerini buldu (17 Aralık 2010)En büyük ödüller sahiplerini buldu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Çankaya Köşkü''nde dün düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Gül tarafından tarih dalında Cemal Kafadar''a, resim dalında Ergin İnan''a, kültür sanat kurumu olarak İstanbul Modern''e verildi.
Mona Lisa''nın arka bahçesi (11 Ocak 2011)İtalyan sanat tarihçisi Carla Glori, Leonardo Bilmecesi isimli kitabında, ünlü ressamın Mona Lisa tablosunda bulunan taş köprünün İtalya''nın kuzeyindeki Bobbio kasabasına ait olduğunu ileri sürdü.
Sanat katli de bir terördür (18 Ocak 2011)Ressam Seydi Murat Koç, Galeri Ihlamour''da açılan yeni sergisinde, kültürel ve kentsel yozlaşmayı yorumluyor:
Resmi Mimariyle Bütünleştiren Sanat Adamı (25 Ocak 2011)Bu yıl, dünyaca ünlü Türk ressam ve şairimiz Bedri Rahmi Eyüboğlu''nun doğumunun 100. yılı kutlanıyor. 11 Ocak''ta New York''taki Türkevi''nde "Doğumunun Yüzüncü Yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu" sergisi ile başlayan kutlamalar, yıl boyunca Paris, Kıbrıs, Bodrum ve İstanbul''da düzenlenecek çeşitli etkinlikler, yayınlar ve gençlere yönelik yarışmalarla devam edecek. Bedri Rahmi Eyüboğlu, ressam, şair, yazar, öğretmen, mozaik sanatçısı, heykeltraş, yazmacı, seramikçi ve vitraycı kişiliği ile dünyada büyük yankı uyandıran sayısız esere imzasını attı.
Lüks binalara tablo giydiriyor (14 Mart 2011)Türkiye''nin en eski galerilerinden Lebriz''in sahibi Nilgün Beller, sanat piyasasında edindiği tecrübeyi mimari estetikle birleştirerek, binaları baştan aşağı sanat eseriyle donatıyor. Gözünü ''yükseğe'' diken Beller''in hedefinde ise İstanbul''un yeni gökdelenleri var.
Mona Lisa''nın sırrı ortaya çıkacak mı? (11 Nisan 2011)Leonardo da Vinci‘nin ünlü tablosu Mona Lisa gerçekte kim? Sık sık spekülasyonlara neden olan bu sorunun yanıtını bulmak için artık bilim adamları görevde...
''Mona Lisa'' radarla aranıyor (2 Mayıs 2011)Mona Lisa tablosuna modellik eden Lisa Gherardini''nin mezarını arama çalışmalarında özel bir radar aygıtı kullanılıyor.
Mona Lisa''nın mezarı bulundu (16 Mayıs 2011)Kullanılmayan bir rahibe manastırında iki haftadır yapılan araştırmalar sonuç verdi ve uzmanlar eski haritaların, belgelerin, zemin taramada kullanılan radar cihazının da yardımıyla Mona Lisa''nın mezarını buldular.
Ege''nin iki yakası buluşuyor (23 Mayıs 2011)S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. ''Karşıdan Karşıya/ MÖ 3. Binde Kiklad Adaları ve Batı Anadolu'' adlı sergi bugün Kültür ve Bakanı Ertuğrul Günay''ın ve Yunanistan Kültür Bakanı Pavlos Yeroulanos''un katılımıyla açılıyor.
Bedri Rahmi''nin görülmemiş eserleri (23 Mayıs 2011)Sanatçının gelini Hughette Eyüboğlu bir kitapla perdeyi kaldırıyor.
Galata''da yayaya özel sergi (13 Haziran 2011)Boğaz manzarasıyla pazarlanan İstanbul üzerine düşünüp taşınmak için ''Yumuşak Şehir'' sergisi iyi bir fırsat olabilir.
Toplam 1209 haber 61 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.