Haberler

Haberler

Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yabancıya mülk satışı durdu, inşaat şirketleri endişeli (17 Nisan 2008)Anayasa Mahkemesi''nin, yabancıların kurduğu şirketlerin Türkiye''de mülkiyet edinmesiyle ilgili iptal kararı dün Resmi Gazete''de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Mermer ihracatçısı Çin’de şov yaptı (17 Nisan 2008)Ege İhracatçı Birlikleri’nin Milli Katılım Organizasyonu’nu üstlendiği dünyanın en büyük mermer ve doğaltaş fuarı STONETECH, Türk ihracatçılarına moral verdi.
28 bin ziyaretçi Modeko’yu gezdi (17 Nisan 2008)İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nında Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen MODEKO 2008- 19. İzmir Mobilya Fuarı’nıtoplam 28 bin 93 kişi gezdi.
Yollar, iklim şartlarına uygun asfaltlanacak (17 Nisan 2008)Karayolları Genel Müdürlüğü, farklı iklim koşullarına uygun asfalt türlerini belirleyerek, hangi bölgede ne tür asfaltın kullanılacağının haritasını çıkardı.
Gar alt geçidine tepki büyüyor (17 Nisan 2008)Büyükşehir Belediyesi’nin gar kavşağına yapmayı düşündüğü alt geçide tepkiler büyüyor. CHP Ankara milletvekilleri Yılmaz Ateş, Zekeriya Akıncı, Metin Bingöl ve Nesrin Baytok gar önüne gelerek incelemelerde bulundu. İncelemeye Peyzaj Mimarları Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Ankara Barosu, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası ile Ekoloji Kolektifi Derneği’nden de katılım oldu. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Ateş, "Ankara’nın kalbine hançer vurulmaya devam ediliyor" dedi.
Tarih: 17 Nisan 2008 Kaynak: Hürriyet
Bodrum’un kazandırdığı dövizin 10’da 1’i altyapı için ayrılsaydı bu olmazdı (17 Nisan 2008)Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Yalıkavak Beldesi’ndeki 1’inci derece doğal ve arkeolojik sit alanında, vidanjörlerle, Akdeniz Fokları’nın üreme ve yaşama alanı olan Paşa Koyu’na kanalizasyon sularının boşaltılması, altyapı eksikliğini bir kez daha gündeme getirdi.
Yabancılara satışlar durduruldu (17 Nisan 2008)Anayasa Mahkemesi''nin, yabancılara gayrimenkul satışına ilişkin iptal kararının dün yürürlüğe girmesi nedeniyle, yurt genelinde satışlar geçici olarak durduruldu. Buna göre, yeni yasa yürürlüğe girinceye kadar yabancılara gayrimenkul satışı yapılmayacak. Ancak 4875 sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu''na göre Türkiye''de kurulan yabancı şirketler ile çift uyruklular uygulama dışında tutulacak.
Tarih: 17 Nisan 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Olimpik yüzme havuzu ranta kurban ediliyor (17 Nisan 2008)Antalya''da olimpik yüzme havuzu inşaatı, olimpik ranta dönüştü. Havuz için ilk harç 20 yıl önce döküldü ancak ödenek gelmediği için bina çürümeye terk edildi, ardından da yıkıldı.
Lüleburgaz’ın Pazar Yeri Projesi’nde Peneder Çatı Sistemi Kullanıldı (16 Nisan 2008)Lüleburgaz’da belediye tarafından hizmete sunulan çok amaçlı Pazar Yeri Projesi’nde Peneder Çatı Sistemi kullanıldı. Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş. tarafından uygulanan kendinden taşıyıcılı Peneder Çatı Sistemi ile oluşturulan çok amaçlı Pazar Yeri Projesi kapsamında konserler, fuarlar, törenler ve spor müsabakaları aynı çatı altında yapılabilecek.
YEM Ödülleri Sahiplerini Buldu (16 Nisan 2008)Yapı-Endüstri Merkezi, 10 Nisan 2008 Perşembe günü yeni hizmet binasında 40. yıldönümünü kutladı. Gecede ayrıca, YEM Ödülleri 2008 Ödül Töreni de gerçekleştirildi.
Meinhard von Gerkan’dan Yalınlık, Geometri ve Sürdürülebilirlik Üzerine (16 Nisan 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği ARKIMEET Konferansları’nın 20.’si 15 Nisan Salı akşamı, Almanya’nın köklü mimarlık ofislerinden GMP Mimarlık’ın kurucusu Meinhard von Gerkan’ın katılımıyla gerçekleşti. ECA&Serel''in sponsorluğunda gerçekleşen konferansta, mimarın konuşmasından önce Arkitera Mimarlık Merkezi’nin kurucularından Ömer Kanıpak, 2008 senesi içerisinde planlanan arkiPARC etkinliği ve geçtiğimiz sene faaliyete geçen Arkitera Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi. Sonrasında ise Elmor AŞ Genel Müdürü Hakan Günderen, firma ve ürünleri hakkında bir konuşma yaptı.
''Deniz seviyesi hızla yükselebilir'' (16 Nisan 2008)Yapılan yeni bir bilimsel çalışmada dünyada yüzyıl sonuna dek deniz seviyesinin bir buçuk metre yükselebileceği belirlendi. Bu, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli''nin (IPCC) geçen yıl iklim değişiminin etkileri konusunda yaptığı tahminlerin önemli ölçüde üzerinde bir oran.
Kremlin çıkmazında ilginç açıklama (16 Nisan 2008)Rusya’nın Ankara Büyükelçisi "Yol konusunda tüm engeller kalktı, sadece hukuki açıdan birkaç problem var" dedi. Aylardır Atatürk Bulvarı’nın ortasında çıkmaza dönen Kremlin Çıkmazı’na ilişkin bu sözler, kafaları daha da karıştırdı. Büyükşehir Belediyesi’nden üst düzey bir yetkili "Yine söz verdiler ama sonuç yok" dedi.
Rant tartışması (16 Nisan 2008)Büyükşehir Belediye Meclisi’nde EXPO 2015’in kaybedilmesiyle ilgili yapılan değerlendirmelerde CHP ve AKP arasında rant anlayışı tartışması çıktı. AKP Grup Başkan Vekili Selim Gökdemir’in "Rant olumsuz bir şey midir" diye sordu. Kocaoğlu ve Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan yanıt verdi. Gökdemir’e yanıt veren Başkan Kocaoğlu, bir vatandaşın yasal işini görmenin rant olmadığını belirterek, "Vatandaş, olmayacak, planlanmamış bir yerde imar isteğiyle gelirse, birileri de Nazım İmar Planı, stratejik plana uymayan bu isteğe onay verirse rant olur" dedi. Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ise "Birisi Allah’ın dağında bedavaya bir yeri aldıktan sonra, buraya site yapmak isterse bu ranttır" dedi. Başkan Kocaoğlu, Konak’ta resmi binalar yıkılırsa belediye binasını da seve seve yıkabileceklerini söyledi.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Hürriyet
Yılın en başarılı ekibi (16 Nisan 2008)Su ve ısı yalıtım sektörünün öncü kuruluşun BTM’ye, Türkiye Kalite Derneği (Kalder) İzmir Şubesi tarafından "Ege Bölgesi Yılın Başarılı Ekibi" ödülü verildi. Bünyesindeki teknik elemanların oluşturduğu Grup DAMKİNA ile 2007 yılında, shingle çatı kaplama malzemesinde yeni ürün dizaynıyla verimliliği artırma ve maliyet düşürmeye yönelik proje çalışması başlatan BTM A.Ş, kalite odaklı çalışmalarının meyvesini topladı. DAMKİNA ekibi, proje konusu, çalışma yöntemi ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda ödül aldı.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Hürriyet
70 milyon YTL’lik arazi satılmadan paylaşıldı (16 Nisan 2008)70 milyon YTL’lik arazi satılmadan paylaşıldıMilli Emlak Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı’nda henüz ihaleye çıkmadığı paha biçilmez 6 bin 500 dönümlük arazi için bazı kooperatifler haftalar öncesinden ’projelendirilmiş’ konutlar satmaya başladı.
Gazipaşa Havaalanı birilerinin çıkarı için engelleniyor (16 Nisan 2008)Gazipaşa (Antalya) Havaalanı’nın işletmeye açılışını, 31 Ağustos 2007’de gerçekleştirilen ve TAV Havalimanları Holding’in kazandığı ihaleden bugüne heyecanla beklerken, son günlerdeki yeni gelişmeler aklımıza "Acaba bizimle alay mı ediliyor?" sorusunu getirmektedir. Çok kaygılandırıcı bulduğum bu gelişmeleri kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı hissediyorum.
Tarabya ofisi yetiyor Yıldız’ı istemiyoruz (16 Nisan 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Yıldız Sarayı’nda kendisine çalışma ofisi yaptırdığı şeklindeki iddialara yanıt verildi. Bununla ilgili Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’ün yeni bir çalışma ofisi kullanmak gibi bir düşüncesi ve niyeti bulunmadığı vurgulanarak, Tarabya Yerleşkesi’ndeki çalışma ofislerinin ihtiyacı karşıladığı ve kullanıldığı belirtildi. Açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Yıldız Sarayı’nı gezmesi ve ilgi göstermesinin farklı anlamlara çekilmesi ve kendisine ofis yaptırma arzusuna indirgenmesi üzüntü vericidir."
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Hürriyet
Şehirler plansız ve projesiz (16 Nisan 2008)Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, ülkemizde şehirlerin en önemli ve ortak problemlerinin plansızlık olduğunu söyledi.
Müteahhitlere ''proje dışına çıkmayın'' uyarısı (16 Nisan 2008)Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, şehirde çarpık yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi. Başkan Kar, bundan sonra proje dışına çıkan müteahhitlere ağır para cezaları vereceklerini ifade etti.
Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.