Haberler

Haberler

Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlar TOKİ''den yana dert yandı (7 Ekim 2008)Dünya Mimarlık ve Konut Günü nedeni ile basın toplantısı düzenleyen Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, Avrupa ülkelerinin 50 yıl önce yıktığı konutları TOKİ’nin şimdi inşa ettiğini savundu.
Bursa''nın Ayasofya''sı restore ediliyor (7 Ekim 2008)Geçmişte hem kilise hem de cami olarak kullanılan "Bursa''nın Ayasofya''sı", Nilüfer ilçesinin Özlüce Mahallesi''nde Özlüce Kültür Merkezi olarak 2009 yılında hizmete açılacak.
İzmir''e 250 milyon dolarlık yeni yaşam merkezi (7 Ekim 2008)Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ve Rönesans Alışveriş Merkezleri AŞ''nin, İzmir''in ticaret ve sosyal hayatını canlandıracağı belirtilen 250 milyon dolarlık "kentin en büyük emlak geliştirme projesi" için çalışmalar hızlandı. İki
Büyük "Selçuklu" sempozyumu başlıyor (7 Ekim 2008)Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen "Anadolu Selçuklu Şehirleri ve Uygarlığı" konulu sempozyum bugün başlıyor. Yurt içi ve yurt dışından 21 konuşmacının tebliğ sunacağı sempozyum, çok sayıda vali, büyükşehir belediye başkanları, il ve ilçe belediye başkanları da katılacak. Kendi alanında Türkiye''nin en büyük ve önemli etkinlikleri arasında gösterilen sempozyumun açılış oturumunda, Prof. Dr. Metin Sözen, Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. Oluş Arık, Prof. Dr, Yusuf Halaçoğlu, Prof. Dr. Ali Birinci ve Prof. Dr. Haşim Karpuz''un konuşacağı açıklandı. İkinci oturumun ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu ve Amasya Belediye Başkanı İsmet Özaslan''ın şehirleriyle ilgili sunum yapacağı bildirildi. Bu arada, sempozyum nedeniyle bir araya gelecek Türkiye Belediyeler Birliği üyelerinin encümen toplantısını da Konya''da gerçekleştireceği öğrenildi.
Tarih: 7 Ekim 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Semra Hoyraz
Bursa''nın yeni oksijen deposu (7 Ekim 2008)Bu ay içinde Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla açılması beklenen Merinos Parkı ve Atatürk Kongre Kültür Merkezi ile kente 260 bin metrekarelik yeşil alan daha kazandırıldı.
Sakarya''nın ''Resmi Daireler Kampüsü'' yıl sonunda hazır olacak (7 Ekim 2008)Sakarya''da depremden sonra kalıcı konutların yapıldığı zemini sağlam bölgeyi daha cazip hale getirmek için inşaatına başlanan Resmi Daireler Kampüsü''nün kaba inşaatı tamamlanarak ince işçiliğine başlandı.
İlk mermer borsası Kocaeli''ne kurulacak (7 Ekim 2008)Türkiye''nin ilk mermer borsasının Kocaeli''nin Derince ilçesinde kurulmasının planlandığı ve yapılacak komplekste ülkenin mermerlerinin dünyaya tanıtılarak pazarlanacağı bildirildi.
Soyak''dan İzmir''e iki yeni konut projesi (7 Ekim 2008)Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel, bin 568 konutluk Mavişehir Projesi''nden sonra İzmir''de iki yeni inşaat projesine daha başlayacaklarını açıkladı.
Konuttaki durgunluğa ilk müdahale; tapu harcı yüzde 1''e inecek (7 Ekim 2008)Maliye Bakanlığı, durgun bir dönem geçiren gayrimenkul sektörüne nefes aldıracak adımlar atıyor.
Kars gerçekten marka mı? (7 Ekim 2008)Uçaktan iner inmez koskocaman bir “Marka kente hoş geldiniz” tabelası karşılıyor sizi. Kars’ın böyle bir iddiası var: Marka kent. Kars, Türkiye’nin ilk planlı şehridir.
Şehir plancılarından Büyükşehir’e itiraz (7 Ekim 2008)Bağ-Kur Genel Müdürlüğü’ne ait, Konak Meydanı cepheli arsayı yeşil alandan resmi tesis alanına çeviren imar plan değişikliği, ikinci kez mahkemelik oldu. Konak’taki “Bağ-Kur arazisi yeşil alan olmalı” diyorlar. Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi yönetimi, planın iptali için mahkemeye başvuracaklarını duyurdu. Şube Başkanı Tolga Çilingir, “Arsa, yeşil alan olarak düzenlenirse hem yaya trafiğini rahatlatacak hem de hava sirkülasyonunu sağlayacak. Yapalacak yüksek katlı bina ise özellikle bozuk olan Konak Meydanı silüetini daha da bozacak” dedi.
Tarih: 7 Ekim 2008 Kaynak: Milliyet
İstanbul’dan haberler (7 Ekim 2008)Son yıllarda İstanbul’da göze çarpan çok önemli gelişmeler olmuştur. Özellikle son 4 yılda İstanbul’a 16 milyon YTL yatırım yapılmıştır. İstanbul 12.5 milyon nüfusu ile dünyanın sayılı en büyük metropollerinden biridir.
Yıldırım’a Botanik Park (7 Ekim 2008)Yıldırım Belediyesi, Vakıfköy’den başlayıp Ankara Yolu’na kadar uzanacak 450 bin metrekarede yapacağı Botanik Park’ın ihalesine çıkıyor.
Tarihi Ertaş Çarşısı''na uzay çatıyla kaplama (6 Ekim 2008)Hanlar Bölgesi Sağlıklaştırma Projesi kapsamında Uzun Çarşı ve Okçular Çarşısı''na yapılan modern uzay çatı, Ertaş Çarşısı''na da uygulandı.
İznik Gölü kurtuluyor (7 Ekim 2008)Adalet ve Kalkınma Partisi Orhangazi ilçe yönetimi, il genel meclisi üyeleri ile birlikte belde ve köyleri gezdi.
Marmaray kazısı tarihi değiştirecek (7 Ekim 2008)Arkeoloji Müzeleri Müdürü İsmail Karamut, metro kazısı sırasındaki buluntuların İstanbul’un tarihini değiştirecek önemde olduğunu söyledi. Karamut, “Bildiğiniz gibi 8 bin yıl öncesine dayanan neolitik bir yerleşime rastladık. Bu neolitik dönemin buluntuları arasında 4 iskeletin yer aldığı bir mezar buluntusu ile karşılaştık. 2 iskelet yetişkin 2’si ise çocuklara ait. Olduğu gibi tahrip etmeden müzeye kaldırdık. Bizans döneminde bugün için 33 tane tekne kalıntısı ile karşılaştık. Çalışmalar bittikten sonra bu alanda bir müze yapılacak ve 10 bin civarındaki bu buluntular sergilenecek” diye konuştu.
Tarih: 7 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye
Küçükçekmece geleceğe hazırlanıyor (7 Ekim 2008)Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Küçükçekmece Kent Merkezi Ulusal Kentsel Tasarım Proje Yarışması” yarınların Küçükçekmece’sinin ipuçlarını veriyor.
Vinç kepçesine tarih takıldı (7 Ekim 2008)Antalya’da işmerkezi inşaatının temel kazısı sırasında antik bir kente ait mezarlık bulundu. Tarihi kalıntılar Antalya’nın gizli kalmış tarihini gözler önüne serdi.
1 kilometrelik gökdelen yapılacak (7 Ekim 2008)İnşaat şirketi Nakheel, Dubai’de 1 kilometre yüksekliğinde bir gökdelen yapımı için kolları sıvadı. 200 katlı gökdelenin inşaatında çalışacak işçiler üst katlara 150 asansörle taşınacak. Gökdelen inşaatının 10 yılda tamamlanması bekleniyor. Birkaç milyar dolara mal olacak “Yeni Dubai” 55 bin kişi için konut, 45 bin kişi içinde de işyeri olacak.
Tarih: 7 Ekim 2008 Kaynak: Milliyet
3. Köprüye alternatif uyarı (7 Ekim 2008)Kent bilimci mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, İstanbul Boğazı''na yapılması planlanan 3. köprüye alternatif olarak ''''TRANSMAR'''' adını taşıyan ''''Pendik-Yeşilköy Otoray Yüzer-Viyadük'''' projesi önerdi.
Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.