Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir''e 2. müjde: İnciraltı tamam (25 Nisan 2011)Dün Balçova Termal Tesisleri''nde düzenlenen turizm toplantısında konuşan Bakan Ertuğrul Günay, İnciraltı''nı yeniden planladıklarını açıkladı.
Emek Sineması''nı biz öldürdük (25 Nisan 2011)Geçen iki haftadaki İstanbul Film Festivali maratonu ardından bir kez daha anladım ki, film izlemekle, sinemaya gitmek farklı şeyler.
İstanbul''u sevmek.. (25 Nisan 2011)İstanbul muhteşem bir kent.. Bir dünyalar güzeli.. Bir efsane.. Asya ile Avrupa''nın, Doğu ile Batı''nın, İslam Alemiyle, Hıristiyan Dünyasının buluştuğu, öpüştüğü şehir.. Roma İmparatorluğu''nun, hayır, eksik bildiğimiz gibi, Doğu Roma''nın değil, Büyük Roma İmparatorluğunun başkentiydi. Büyük Constantin, imparatorluk başkentini Roma''dan buraya taşımış, kente de kendi adını vermişti.. Konstantinopolis..
Tsunami değil HES felaketi (25 Nisan 2011)Karabük-Yenice Karayolu''nun 19. km''sinde yolda büyük yarıklar ve çatlaklara yol açan, elektrik direklerini yıkan heyelan sürüyor. Öte yandan henüz bir önlem alınmış değil. Yolun 100 km''lik bölümünde etkili olduğu belirtilen heyelana HES inşaatıyla birlikte yağışların neden olduğu belirtiliyor.
Malatya Safranbolu''ya karşı (25 Nisan 2011)Malatya Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, kent merkezinde, ilçelerinde ve beldelerdeki cumbalı ve kerpiçten olan tarihi Malatya evlerini restore ediyor.
Avrupa Birliği''ne, doğal kaynaklarımızı vaat ettik (25 Nisan 2011)Türkiye bir broşürle, AB''ye girerse Avrupa''ya sağlayacaklarını sıraladı. Vaatlerden biri de başta HES''ler olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarının AB''nin kullanımına açılması...
Sömürören AVM''ye gitmem! (25 Nisan 2011)Neden gideyim? İstiklal Caddesi''nde cıvıl cıvıl hayat akıp dururken, çıkıp az da olsa yaşamı içime çekeceğime, sermayenin Taksim''e diktiği zafer anıtıyla işim olmaz! Aslında hiçbir AVM ile işim olmaz da her şeyden önce "bir bina, hemen yakınındaki tarihi yapılardan daha yüksek olmamalı" diyen Kültür Varlıklarını Koruma Yasası''nı ihlal eden bu ucubeye dayanamam. Binam en yüksek olmalı, baklavam bol fıstıklı olmalı, pastırma aldım mı on kilo alırım diyen sonradan ‘gurme'' zengin tavrı! Sıkar, üzer; affedersiniz içine etmeye bile değmez; zaten zor bulunuyormuş, yapan bilerek saklı yapmış tuvaleti.
Libya işçisi kalmadı (25 Nisan 2011)Türkiye''den Libya''ya çalışmak için giden işçi sayısı ülkede çıkan iç savaşın ardından yüzde 96 oranında geriledi.
İstanbul''u rahat bıraksınlar! (25 Nisan 2011)Başbakan''ın İstanbul için yapılacağını açıklayacağı çılgın projenin ne olduğunu herkes merak ediyor. Uydu kent olduğunu söyleyen de var, Marmara Denizi''ne ada yapılacağını söyleyen de. ''Sizce İstanbul''a yapılacak en çılgın proje nedir'' diye sorduğumuz kent bilimciler ve mimarlar farklı ve özgün projeler önerirken; sanat dünyasında ortak kanı artık İstanbul''un rahat bırakılması gerektiği oldu...
Kapadokya''ya Hollywood çıkarması (25 Nisan 2011)Kapadokya''da son yılarda açılan butik ve konsept otellerle sadece Japon turistlerin değil artık Hollywood''un da ilgisini çekiyor. Martta ABD''li ünlü aktör Nicholas Cage''in "Hayalet Sürücü 2" çekimleri için geldiği Kapadokya''da doruk noktasına ulaşan talep diğer Hollywood yıldızlarını da tatil için UNESCO Kültür Mirası listesindeki bölgeye çekti.
Kunta Kinte''nin adası yok oluyor (25 Nisan 2011)Geçmiş yılların ünlü dizisi Kökler''in kahramanı olan Kunta Kinte''nin, Amerika''ya köle olarak getirilmeden önce hapsedildiği Kunte Kinte adası erozyon tehlikesi ile karşı karşıya.
Portakal çiçeği kokulu Endülüs (25 Nisan 2011)Sevilla, Granada, Malaga, Cordoba... İspanya''nın Endülüs bölgesi, tarihi şehirleriyle ülkenin en çok turist çeken yerlerinden. Şimdi sokaklarına yayılan portakal çiçeklerini koklama zamanı...
Pablo Solon''la Tabiat Ana''nın Hakları Üzerine (25 Nisan 2011)İki yıl önce Birleşmiş Milletler 22 Nisan''ı Uluslararası Tabiat Ana Günü olarak ilan etti. Bu yıl 22 Nisan''da Bolivya''nın önerisiyle, tıpkı insan hakları gibi bir mesele olarak "Tabiat Ana''nın Hakları" da BM''in gündemine giriyor. Bolivya''nın kendi anayasasında Tabiat Ana Hakları zaten kabul edilmiş durumda. Biz de Tabiat Ana Günü''nde Açık Gazete''de Bolivya BM Temsilcisi Pablo Solon''la Tabiat Ana''nın haklarını konuştuk.
TOKİ evleri orman arazine mi yaptı? (25 Nisan 2011)Samsun''un Atakum ilçesinde yapımına 1998 yılında başlanan ve 3 yıl sonra hak sahiplerine teslimi gerçekleştirilen bin konutun orman arazisi üzerine yapıldığı iddiasıyla Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve ve konut sahipleri hakkında dava açıldı.
TOKİ''den ev alanlar isyanda: ''Mağduruz'' (25 Nisan 2011)2001 yılında hak sahiplerine teslim edilen bin konutun orman arazisi üzerine yapıldığı iddiasıyla TOKİ ve ve konut sahipleri hakkında dava açıldı.
Dolmabahçe''nin kristal mücevherleri (25 Nisan 2011)1856 yılında hizmete açıldığı günden bu yana, Boğaz kıyısındaki ayrıcalıklı konumuyla dünyanın en görkemli saraylarından biri olan Dolmabahçe, eşi benzeri olmayan kristal avizeleriyle de ziyaretçileri büyülüyor. Saraydaki paha biçilmez değerdeki 224 avize ve 500 şamdanın bakımları periyodik olarak "avize atölyesindeki" 10 görevli tarafından titizlikle yapılıyor.
Kaz Dağları''nda ekolojik hava soluyorlar (25 Nisan 2011)Binalarında buzdolabı yok, elektriği tek bir güneş pili panelinden karşılıyorlar, her yere yürüyerek gidiyorlar. Kaz Dağları''ndaki Çamtepe Yaşam Kültür Merkezi, doğaya kaçmaya hazırlananlara rehberlik yapıyor.
Çılgın proje, kimleri çıldırtacak? (25 Nisan 2011)Büyük bir gizlilik içinde hazırlanan ve henüz dışarıya tek kelimelik dahi bilgi sızdırılmayan "Çılgın proje"nin açıklanması ertelenmeseydi, çoktan öğrenmiş olacaktık.
Fukuşima çok uzak değil (25 Nisan 2011)Nature dergisi ile Columbia Üniversitesi''nin araştırması nükleer santralların yakınında yaşayan 90 milyon insanın Fukuşima benzeri bir risk altında olduğunu ortaya çıkardı
En uzun klasik otomobil rallisi İstanbul''dan geçecek (25 Nisan 2011)6. Allgeau-Orient Klasik Otomobil Rallisi''nin Almanya''dan Ürdün''e uzanan rotasının İstanbul etabı, 12 ülkeden 305 aracın katılımı ile 1-4 mayıs tarihlerinde yapılacak.
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.