Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kanal İstanbul gibi çağ atlatan projeleri desteklemek görevimiz (9 Mayıs 2011)Kanal İstanbul projesiyle ilgili uluslararası camiadan destek yorumları geliyor.
Eskişehir''e uzay üssü gibi tren garı geliyor (9 Mayıs 2011)Ankara için hazırlanan uzay üssü görünümlü hızlı tren istasyon projesinin ardından şimdi de Eskişehir, benzer bir gara hazırlanıyor.
''Çılgın proje benim'' dedi, iki gün sonra öldü (9 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan''ın açıkladığı ''Kanal İstanbul'' fikrinin kendisine ait olduğunu iddia eden Trabzonlu esnaf, dün akşam hayatını kaybetti.
Selimiye resmen UNESCO listesine giriyor (9 Mayıs 2011)UNESCO Dünya Miras Listesi''ne dahil edilmesi çalışmaları yürütülen Selimiye Camisi ile ilgili dosya üst komiteye olumlu bir raporla sunuldu. Selimiye, 19 Haziran''dan sonra kalıcı listede yer alacak.
Ban Ki-moon:En az gelişmişler için gelecek 10 yılı planlıyoruz (9 Mayıs 2011)BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, "4. BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı"nın bu ülkelerin sorunların üstesinden gelmeleri için önemli olduğunu belirterek, "En Az Gelişmiş Ülkeler için önümüzdeki 10 yılda yapılması gerekenler ele alınacak. Kapsamlı ve sürdürülebilen bir kalkınma için çalışmalar yapılacak" dedi.
Haliç Metro Geçiş Köprüsü planı tamamlandı UNESCO''nun vereceği son kararı bekliyor (9 Mayıs 2011)İstanbul''un, UNESCO Dünya Miras Listesi''nde kalıp kalmayacağını belirleyecek unsurlardan biri olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü''nün Alan Yönetim Planı tamamlandı.
İşte HES (9 Mayıs 2011)Rize''nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi''ndeki HES projelerinin yapımına başlanmasının ardından vadide doğa tahribatı had safhaya ulaştı.
3. kez yolda (9 Mayıs 2011)2008''de "insan hakları", 2009''da ise "çocuk hakları" temalı yolculuklar yapan Hürriyet Hakkımızdır Treni, yarından itibaren yine yollarda.
Kütahya''yı son set kurtardı (9 Mayıs 2011)Kütahya''nın Gümüş Köyü yakınında gümüş üretimi yapılan Eti Gümüş A.Ş.''ye ait tesisteki üç kademeli siyanürlü su atık barajındaki setlerden birinin çökmesi, ikincisinin de zarar görmesi çevre paniğine neden oldu.
Draw-Think-Tank: Emerging Territories of Movement 15x360 Manifestos (6 Mayıs 2011)Bu proje, öğrencileri, keşifçileri, yeni çağın filozoflarını, uzmanlarını ve karar merciilerini, geleceğin kentlerini ve halkını düşünmek üzere bir araya getirecek.
Yuvayı Dişi Kuş Yapar (6 Mayıs 2011)Bu hafta yayınlamayı düşündüğüm projeleri incelerken kadınların mimarlık mesleğinde temsili konusunda oldukça şaşırtıcı sonuçlara ulaştım. Hatırladığım projeleri aklımdan geçirmek suretiyle kadın mimarlar tarafından tasarlanmış on yapıyı seçtim. İlk seçtiklerim arasında Zaha Hadid, Kazuyo Sejima ve Gae Aulenti vardı. Bu seçimi yaparken doğal bir şekilde bir liste oluşacağını düşünmüştüm ama farkettim ki karı-koca eşli takımlar haricinde kadınlar tarafından tasarlanmış mimari eserlere ulaşmak oldukça zor. Bulabildiklerimin çoğu da iç mimarlık veya iç mimarlığın ağırlıkta olduğu tasarımlardı.
Çılgın yandaşlık projeleri (6 Mayıs 2011)''Kanal İstanbul Projesi''nin çılgın bir proje olmadığını, ondan daha önemlilerinin, daha çılgınlarının bile geçtiğimiz son 3-5 yılda bitirilmesi için önemli mesafe kat edildiğini yazdım. Acayip, tuhaf, eleştiri kültüründen nasip almamış mesajlar geldi.
CHP''li belediye, cami külliyesinin ruhsat iznini iptal etti (6 Mayıs 2011)CHP''li Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü''nce yapılacak olan Diyanet Külliyesi ve Camii''nin ruhsat iznini iptal etti.
Sahil camileri cemaatini bekliyor (6 Mayıs 2011)Kalabalık cemaatle namaz kılmak müthiş huzur verir insana. Bu yüzden selâtin camilerinde her dem gökyüzüne açılan yüzlerce el, avlusuna ayak basan binlerce insan var. Peki ya Boğaziçi''nin en güzel yerlerindeki sahil camileri?
Bu bir tekne! Bu bir ev! Hayır, bu bir yüzen ev! (6 Mayıs 2011)Amsterdam ve Londra''daki kanallarda da kullanılan tekne-ev konsepti, lüks konutlara ilham verdi. Bazıları hareket de edebilen evlerin pek çoğu da enerjisini doğal kaynaklardan elde ediyor.
Menemen''de ‘Belen Köprüsü'' bayramı (6 Mayıs 2011)Menemen''e bağlı 8 köyü merkeze bağlayan yolu 14 kilometre kısaltan Belen Köprüsü ulaşıma açıldı.
Çevresel ve ülkesel çılgınlık(lar)... (6 Mayıs 2011)İstanbul Boğazı''na paralel bir kanal ve iki yakasında yeni kentler inşa etme iradesi, seçim arefesinde kamuoyuna "çılgın proje" olarak açıklandı. TDK Sözlüğü''ne göre çılgın, "aşırı davranışlarda bulunan, deli, mecnun".
7 asırdır direniyor (6 Mayıs 2011)Eşrefoğlu Cami, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmesi için başvuru yaptığı 27 merkezden biri...
Tuhaf icatlar için de başvuruldu! (6 Mayıs 2011)İcatlar tarihi mucitlerin ''tuhaf'' buluşları için patent ofislerinin kapısını aşındırmasına da tanık oldu, işte birkaç örnek.
''Kanal İstanbul'' marka oluyor (6 Mayıs 2011)''''Kanal İstanbul'''' adını marka olarak tescil ettirmek üzere, 3 firma Türk Patent Enstitüsü''ne başvuruda bulundu.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.