Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 198. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Odun deposundaki tarihi mezar çalınmış (6 Mayıs 2011)Sakarya''da bir odun deposunda yapılan zemin çalışmalarında geç Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen bir mezar bulundu ve bunun üzerine kurtarma çalışması başlatıldı.
Belki şehre bir kanal gelir, çok fena olur! (6 Mayıs 2011)Balıklar için Boğaz''ı bayram yerine çeviren akıntıların bu insan eli ''kanalı'' tercih edip etmeyeceği konusunda doğayla beraber hareket ediyor ve ''tatmin'' olmuyoruz. Bu sular bizim değil, onların!
Van Gölü''ndeki ''Çernobil'' zararlı mı? (6 Mayıs 2011)Ukrayna''da meydana gelen Çernobil nükleer kazası sonucu atmosfere yayılan radyoaktif serpintinin saptandığı Van Gölü''nde, değerlerin düşük olması nedeniyle insan sağlığı ve ekoloji açısından herhangi bir risk oluşmadığı bildirildi.
8 binayı, davul-zurna eşliğinde yıktılar (6 Mayıs 2011)İstanbul''da, Tuzla Belediyesinin kent içi trafik sıkışıklığını çözmek için hazırladığı "İçmeler Kavşak Rehabilitasyon Projesi" kapsamında 8 bina, davul zurna ile yıkıldı. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, yıkılan 8 binanın yerine 13 katlı modern bir yapı inşa edileceğini ifade etti.
Gökçek''e ''otopark'' şoku (6 Mayıs 2011)Ankara 1. İdare Mahkemesinin, Büyükşehir Belediyesince geçen yıl başlatılan cadde ve sokaklardaki ücretli otopark uygulaması hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdiği bildirildi.
TMSF, müteahhit oldu (6 Mayıs 2011)2017 yılına kadar bitirilmesi planlanan 5 bin 359 konutluk Eston Deniz ve 2 bin 800 konutluk Eston Şehir projesinde inşaat çalışmaları TMSF ile tekrar başladı.
Yapılaşma iklimi de değiştiriyor (6 Mayıs 2011)TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Adem Taşçı, özellikle son 50 yıl içinde aşırı derecede artış gösteren şehirleşmenin, bir yandan insanların yaşam standartlarını ve diğer canlıların doğal yaşam alanlarını, diğer yandan da arazi yapısını değiştirerek belirgin bir iklim değişikliğine sebep olduğunu söyledi.
Gülsan, yenilenebilir enerji yatırımına hazırlanıyor (6 Mayıs 2011)Gülsan Holding, hidroelektrik ve rüzgar enerjisi projelerini değerlendiriyor.
Metro inşaatları devrediliyor (6 Mayıs 2011)Ankara''da yapımı devam eden metro inşaatları, 7 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek törenle Ulaştırma Bakanlığına teslim edilecek
''Ucube''ye Berlinli talip çıktı (6 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan beğenmediği için yıkımına başlanan anıtı, Berlinli Türk işletmeci istiyor.
Kadıköy-Kartal metrosunda vagonlar raylara kondu (6 Mayıs 2011)İstanbul''un Anadolu Yakası''nın trafik sorununa çözüm için yapımı devam eden Kadıköy-Kartal metrosunda bugün vagonlar raylara konmaya başlandı.
Basit bir ‘bakkal hesabıyla'' Kanal İstanbul! (6 Mayıs 2011)BAŞBAKAN''ın bir işadamının 30 milyar dolar yatırmaya hazır olduğunu söylediği kanal projesi ile ilgili basit bir hesabı, Mülkiyeli bir hesap uzmanı arkadaş yaptı.
Kanal İstanbul''dan çıkan hafriyatla Marmara Denizi''nde yapay ada yapılacak (6 Mayıs 2011)Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, "Kanal İstanbul Projesi"nden çıkan hafriyatın bir kısmının üçüncü havaalanının alt dolgularında kullanılacağını, bir kısmıyla Marmara Denizi''nde yapay bir ada oluşturulacağını söyledi.
Kakava''da ateş yakıldı (6 Mayıs 2011)Edirne''nin Uluslararası Kakava Şenliği, dün Kakava ateşinin yakılmasıyla başladı.
Sürdürülebilir Özellikleriyle Öne Çıkan Niagara Şaraphanesi Tasarımı (5 Mayıs 2011)superkül, bir mimarlık firması adı olarak kulağa çok anlamsız geliyor, fakat Andre D''Elia ve Meg Graham''ın çalışması öyle değil. Fielding Estate Şaraphanesi tamamen şatafattan uzak.
Almanlar, Dünyanın En Büyük Havaalanı Maketini İnşa Etti (5 Mayıs 2011)Hamburg''daki Knuffingen Havaalanı''na ait bu muhteşem minyatür maket, 6 yılın sonunda sergilenmeye başlandı.
BIG, Arnavutluk''ta Bir İslami Kültür Merkezi Tasarlayacak (5 Mayıs 2011)BIG, Martha Schwartz Landscape, Buro Happold , Speirs & Major, Lutzenberger & Lutzenberger, ve Global Cultural Asset Management, Arnavutluk''ta, bir cami, bir İslami Merkez ve bir din müzesini bulunduracak 27,000 m²''lik yeni bir kültürel merkez tasarımı için açılan uluslararası tasarım yarışmasını kazandı.
Bir İlkbahar Sabahı Güneşle Uyandınız mı Hiç? (5 Mayıs 2011)Bugün 5 Mayıs! Baharın habercisi Hıdrellez''in kutlandığı gece. İstanbul yine bugüne ayak uyduramadı... Kent gittikçe metropol olmanın sınırlarını zorluyor derken iklim açısından da Londra''ya benzemesi gerektiğinden kimse bahsetmedi. Hava ne zaman ısınacak? "Güneşi gördüm" sadece bir film ismi olarak mı kalacak? Bir ilkbahar sabahı güneşle uyanıcak mıyız hiç? Çılgın gibi koşarak kırlara uzanabilecek miyiz biz? Hepsini hayat isimli pembe dizimizin ilerleyen bölümlerinde göreceğiz. Peki bu Hıdrellez nedir? Neden kutlanır? Nerede kutlanır? Ya da Ahırkapı''da bu sene neden kutlanmıyor?
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 198. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.