Haberler

Haberler

Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Zaha Hadid''in Çin Opera Binası Açılıyor (25 Şubat 2011)Zaha Hadid''in Güney Çin''deki Guangzhou Opera Binası bugün açılıyor.
Facebook Yeni Yerleşkesini Arıyor! (25 Şubat 2011)100''den fazla mimar ve diğer tasarımcılar, Willow ve Belle Haven mahalleleri etrafındaki değişimleri tartışmak üzere 5 Mart günü 12 saatlik bir oturumun gerçekleştirileceği Facebook''un Menlo Park''taki yeni yerleşkesine hücum edecek.
Fıkra gibi! Eski evler üzerine binalar dikiyorlar (25 Şubat 2011)Samsun''un Çarşamba ilçesinde onlarca evin üzerine inşa edilen çok katlı binalar, Karadeniz fıkralarını aratmıyor. Eski evinin çatısını dahi yıkmadan üzerine 4 katlı yeni bir bina inşa ettiğini vurgulayan Mahalleli Mehmet Aktaş, "Bu evlerin hatırası var. Devletimizden ilk aldığımız tapu bu evin tapusuydu. Ben de yıkılmasına izin vermiyorum" diye konuştu.
Aizanoi''de kazı yapan Alman Enstitüsü''nün lisansına iptal (25 Şubat 2011)Kütahya''nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti''nde 41 yıldır kazı çalışmalarını yürüten Alman Arkeoloji Enstitüsü''nün (DAI) lisansının iptal edildiği bildirildi.
Teyp kasetinden ev (25 Şubat 2011)7000 kasetten kendine ev yaptı...
Yerebatan Sarnıcı üzerindeki yükten kurtuluyor (25 Şubat 2011)İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş 2004''te göreve başladığında dönemin valisi Muammer Güler''den Yerebatan Sarnıcı''nın üzerinde büyük yük olarak duran binanın kaldırılmasını istediğini söyledi.
Üsküdar - Ümraniye Metro ihalesine yoğun ilgi (25 Şubat 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metro Hattı''nın ihalesine yerli ve yabancı ortak girişimler 11 ayrı teklif verdi. 15-20 gün içinde sonucu açıklanacak 298 milyon 991 bin euro muhammen bedelli ihaleye, en düşük teklifi 198 milyon 303 bin euro ile Ünal Akpınar İnş. + Akpınar Yapı Sanayi A.Ş İş Ortaklığı tarafından verildi.
İstanbul turizmde hayallerin de ötesine ulaştı (25 Şubat 2011)TÜRSAB, İstanbul''un turizmine ve gelişmesine katkılarından dolayı Başkan Kadir Topbaş''a teşekkür plaketi verdi. Şehrin turizmde çok önemli gelişmeler yaşadığına dikkat çeken Topbaş, "Turizmde hayal bile edemeyeceğimiz bir noktaya geldik" dedi.
Oscar Amca''nın Mekanları (25 Şubat 2011)Sinema emekçileri ve tutkunlarının nefeslerini tuttuğu, herkesin Oscar Amca''yı eve atma fırsatını kolladığı o gece 27 Şubat 2011''de gerçekleşecek. Bu sene 83. kez yapılacak olan Akademi Ödülleri törenini yapımcılar Bruce Cohen ve Don Mischer''ın yaptığı açıklamaya göre, son dönem yakışıklılarından James Franco ve Walt Disney prensesi Anne Hathaway sunacak. Bir filmde kurgu, oyun gücü, yönetim gibi etkenler kadar önemli başka bir unsur ise o filmlerin geçtiği mekanlar. Hayat, bazen mekanları, mekanlar ise bazen hayatları şekillendiriyor. Oscar Ödülleri''nde En İyi Film Adayları''nı Arkitera Mimarlık Merkezi olarak bu sene de inceledik.
Kuzey Anadolu Fayı''nın doğusu da korkutuyor (25 Şubat 2011)Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özyazıcıoğlu, 7''den büyük deprem üretme riski bulunan Kuzey Anadolu Fay hattının Erzincan- Karlıova (Bingöl) bölümünün büyük bir tehlike oluşturduğunu söyledi.
UÜ Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezi kuruyor (25 Şubat 2011)Uludağ Üniversitesi, bilim ve teknoloji altyapısını geliştirmek amacıyla büyük bir projeye imza attı.
Yeni Yüksek Teknolojili Yapı İzinleri Bina Bilgisi Veri Tabanına Bağlanacak (24 Şubat 2011)New York halkının devlet arşivine erişebilmesini sağlayacak son girişim, yapı izinlerini yapı projeleri bilgilerine bağlayacak görüntülenebilir kodları içeren bir sistemin kurulması oldu.
Avrupa Birliği''nin Yeni Mimarlık Gündemi (24 Şubat 2011)Avrupa Birliği şehircilik ve mimarlıkla ilgili yeni gündeminin geçtiğimiz günlerde Brüksel, Avrupa Parlamentosu''nda düzenlenen, "NON-CITY" isimli konfreansla belirledi. Konferansta, Avrupa Birliği gündemi çerçevesinde yeni şehircilik ve yaratıcı fikirler üzerinde yoğunlaşıldı ve mimarlığın politikayla olan ilişkisi üzerinde duruldu. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Avrupa Birliği''nin şehircilik ve mimarlıkla ilgili yeni gündemini takip ettik.
Tatili yanınızda taşımak için... (24 Şubat 2011)Günümüzde artık zor diye bir şey yok. Özellikle konuştuğumuz şey tasarımsa imkansıza yer yok. Bu dünyada mekanın, rengin, kullanılan malzemenin de sınırı yok. Biraz cesaret ve çok az bir yatırımla her şey elinizin altında...
Hızlı tren kamulaştırılacak (24 Şubat 2011)Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi kapsamında Ankara Garı ile Kayaş İstasyonu arasındaki mevcut demiryolu hattının ikiden dörde çıkarılması amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazlar ile üzerindeki yapılar TCDD tarafından kamulaştırılacak.
Başkan Topbaş; “İstanbul’un ayrı bir kanunu olmalı” (24 Şubat 2011)İSO Meclis toplantısında konuşan Başkan Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi Kanunu''nun gözden geçirilmesi gerektiğini ve İstanbul''un yasasının diğer büyükşehirlerden çok farklı olması gerektiğini söyledi.
İstanbul ve Marsilya Endüstri Mirası İçin Bir Arada (24 Şubat 2011)ÇEKÜL/Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı, 20 yıllık birikim ve tecrübesiyle, "endüstri mirası"nın korunarak yaşatılması ve kent yaşamına katılması için bilinç ve duyarlılık yaratmak amacıyla "İstanbul-Marsilya: Endüstri mirasını görünür ve anlaşılır kılmak" başlıklı bir proje geliştirdi.
Yuvarlak hatlar mimariye yansıdı (24 Şubat 2011)Mimaride binaları daha sempatik gösteren yuvarlak hatlar son dönemde birçok ünlü projenin kaderini belirledi. Depremle yıkılan Haiti''de yapılan dalga efektli otelden Rusya''da yapılan ‘burgu'' otele kadar birçok proje yuvarlak hattın izlerini taşıyor.
50 yıllık vapur kültür merkezi oldu (24 Şubat 2011)Emektar Maltepe Vapuru, artık Şile Kültür Merkezi... Yarım asırdan bu yuna Şehir Hatları''nda hizmet veren ‘Maltepe'' vapuru, Şile''de kültür merkezi ve nikâh salonu olarak kullanılacak.
Kent yenileme şurası yapılsın (24 Şubat 2011)Kent yenileme; plansızlık ve aşırı göç sonucu işgal edilen alanların yapılaşmasıyla oluşan çarpıklığın giderilmesi için şart...
Toplam 117 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.