Haberler

Kent Haberleri

Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Akyazı Projesi Trabzon''un çehresini değiştirecek'' (6 Haziran 2011)AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzonspor''un 40 bin kişilik yeni stadının da yer aldığı Akyazı Spor Kompleksi Projesi''nin son görsellerini açıkladı.
Sancaktepe 2012 Spor Başkenti (6 Haziran 2011)Sancaktepe''de uluslararası ölçekte yapılacak olan olimpik spor salonu, olimpik yüzme havuzu ve konferans salonunun temeli atıldı. Temel atma törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
İstanbul Arkeoloji Müzeleri 120 yaşında (6 Haziran 2011)120 yıl önce 650 eserle kurulan Türkiye''nin ilk müzesi bugün 1 milyon esere ev sahipliği yapıyor.
Vardım kırklar Bursa''sına (6 Haziran 2011)Hayali bir ''Kırklar Meclisi'' kuran Prof. Dr. Mustafa Kara, Bursa''dan bir şekilde yolu geçmiş, Bursa''yı yazıp çizmiş, bu şehirde iz bırakmış ya da bu şehirden kendisinde izler kalmış kırk ismi, "Bursa''da Kırklar Meclisi" adlı kitapta anlatıyor. Evliya Çelebi ile başlayan kırkların son postunda ise hayattaki bir ilim adamı, Prof. Dr. Süleyman Uludağ oturuyor.
Dünyadaki 2. Deniz Havaalanı Ordu''da! (6 Haziran 2011)Ordu-Giresun Havaalanı Japonya''dan sonra dünyanın ikinci denize yapılan havaalanı olma özelliğine sahip.
Hollywood filmi gibi Türkiye tanıtımı (6 Haziran 2011)Amerika''da film sektörünün kalbi Los Angeles''ta yaşayan ve yıllardır pek çok ünlü Hollywood filminin görselini hazırlayan reklamcı Emrah Yücel, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın açtığı ihale sonucu Türkiye''nin Amerika''daki tanıtımını yapıyor.
Kale''ye 20 bin ağaç (6 Haziran 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadifekale''de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları sonunda meyvelerini verdi. Bölgede yıkılan 1560 konutun ardından 420 bin metrekarelik alan kazanıldı. 50 bin metrekarelik bölüm ise şimdiden ağaçlandırıldı. İlk etapta 1075 ağaç dikildi. Alanın tamamında 20 bin ağaç olacak.
Gördes suyu İzmir''de (6 Haziran 2011)Yapımına 1998 yılında başlanan Gördes Barajı''nın suyu, kent şebekesine bağlandı. Su, arıtma tesisi aracılığıyla Menemen üzerinden Çiğli Cumhuriyet Deposu''na pompalanmaya başladı.
Konak tramvayı için onay alındı (6 Haziran 2011)Büyükşehir Belediyesi''nin, DLH''ye onay için gönderdiği üç tramvay hattından Üçkuyular-Halkapınar hattı için çalışmaların 2011 sonunda başlaması planlanıyor.
"Uyku Vadisi" uyanıyor (6 Haziran 2011)Binlerce yıldır gizemi çözülemeyen Uyku Vadisi, yazın bunaltıcı sıcaklarda serinlik arayanları kucaklıyor.. Her daim rüzgarın ılık okşaması ve melodisine, alabildiğine coşkulu akan suyun sesi eşlik ediyor. Esrarlı vadi, şimdi turizme hizmet ediyor.
Haydarpaşa için planking yaptılar (6 Haziran 2011)Dünya''da hızla yayılan planking (yüzüstü uzanmak) çılgınlığı Türkiye''yi de etkisi altına aldı.
Sanaa, Paris''te Lüks, Karma Kullanımlı Bir Kompleksi Tasarlayacak (6 Haziran 2011)Fransız lüks ürün grubu LVMH''in, Paris''teki La Samaritaine mağazasını Japon mimarlık ofisi Sanaa tarafından tasarlanmasını istediği ve bir karma kullanımlı bir komplekse dönüştürmeyi planladığı ortaya çıktı.
Trabzon''u dünya şehri yapacak adımlar (7 Haziran 2011)AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Bayraktar, seçimlerden sonra büyükşehir olacak Trabzon''u, aynı zamanda marka kent projesi ile dünya kenti yapacaklarını söyledi.
Ankara Kalesi ve Civarı’na Yepyeni Çehre… (7 Haziran 2011)Ankara Büyükşehir Belediyesi''nin, Ulus''un Tarihi Dokusunu Yeniden Ortaya Çıkarmak İçin Başladığı Çalışmalar, Bölgenin Dört Bir Tarafında Devam Ediyor.
Mimarlık Sempozyumu, İmar Baskısı ve Belediye (7 Haziran 2011)Belediye yönetimi son dönemlerin en büyük imar plan değişikliklerine imza atmaya devam ediyor.
Hızlı tren hızlandırdı (7 Haziran 2011)Eskişehir, hızlı tren ve bağlantı yolları sayesinde bölgenin lojistik üssü oldu. ETO eski Başkanı Cemalettin Sarar''a göre şehir son yatırımlarla çağ atladı Eskişehir, tipik bir Anadolu şehriyken son 15 yılda yarattığı mucizeyle gerçek bir Avrupa kentine dönüştü. Şehir sosyal ve kentsel alandaki dönüşümüyle Anadolu''ya rol model oluyor.
Beyaz Geceler ve St.Petersburg (7 Haziran 2011)Öyle bir şehir ki burası belki hiçbir zaman uzun yıllar geçiremek istemeyeceğim, ancak devamlı gitmek isteyeceğim. Aynı Petro''nun hisleri gibi çelişkili duygular bırakan..
"Ucu Olmayan Şehir"e yeni yetenek ödülü (7 Haziran 2011)Documentarist İstanbul Belgesel Günleri, önceki akşam düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Miniaturk''de 2 butik müze, keşfedilmeyi bekliyor (8 Haziran 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Basın Danışmanlığından yayınlanan yazılı açıklamaya göre, Türkiye''nin ilk ve tek açık hava müzesi olan Miniaturk, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistten yoğun ilgi görmesine rağmen, müzenin içindeki Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul, kapalı mekân olduğu için pek çok ziyaretçinin dikkatinden kaçıyor. Oysa her iki müze de hem gezmek hem de öğrenmek için iyi birer alternatif.
Kazdağları, Bakanlıkça turizm bölgesi yapılıyor (8 Haziran 2011)Kazdağları Oteller Derneği yönetimi, Turizm Bakanlığı ile bu ay içinde konferans düzenleyeceklerini açıkladı.
Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.