Haberler

Gayrimenkul Haberleri

Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri sahiplerini buldu (4 Nisan 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin düzenlediği ve gayrimenkul sektörünü 30-31 Mart 2011''de biraraya getiren ArkiPARC 2011 kapsamında önceki akşam İstanbul Fulya Fuar Kongre Merkezi''nde gayrimenkul ödül töreni düzenlendi.
Soyak, ArkiPARC''ta "Sürdürülebilir Gayrimenkul" Uygulamalarını Masaya Yatırdı (5 Nisan 2011)Gayrimenkul sektörü, "Kentsel Kalite için Diyalog" temasıyla 30-31 Mart tarihlerinde düzenlenen ArkiPARC 2011''de buluştu. Etkinlikte "Sürdürülebilir Gayrimenkul" oturumunu yöneten Soyak Holding CEO''su Emre Çamlıbel, "Sektörde sürdürülebilirliğin stratejik çözümü, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği''nin mevcut binalar için de uygulanmasından geçiyor" dedi.
Isı yalıtımıyla enerjiden tasarruf edebilirsiniz! (6 Nisan 2011)İnsan yaşamının vazgeçilmez bir parçası olan "enerji"; dünya siyasetine yön veren, savaşlara yol açan, sınırların çizilmesini sağlayan, ülkelerin ekonomik gelişme göstergesi olan en temel unsur...
''Cennet'' mağdurları (11 Nisan 2011)Mustafa Mallı, "Peygamber torunuyum. Buradan konut alan cennetten yer almış gibi olur" diyerek binden fazla kişiyi dolandırdı.
Çin, 176 adayı ihale ile satışa çıkardı (14 Nisan 2011)Çin hükümeti, kimsenin oturmadığı 176 adayı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Çin Denizcilik Bürosundan yapılan açıklamada, Çinli ya da yabancıların satışına sunulmak üzere listelenen 176 adacığın, turizm, sanayi, balıkçılık, nakliye ya da yenilenebilir enerji gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmak üzere satışa çıkarılmasının planlandığı belirtildi. Çin Denizcilik Bürosu, aynı ada için çok sayıda müşteri çıkması halinde, en yüksek teklifi veren kişi ya da kurumun, adanın sahibi olacağını da belirtti. Adaların satışıyla ilgilenenlerin dosyalarını Çinli yetkililere iletmesi, dosyaların uzmanlarca inceleneceği kaydedildi.
Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Sabah
Fener''in Sarayı (14 Nisan 2011)Sporcular Başkent''e geldiğinde Divan''ın işlettiği bu 5 yıldızlı otel standardındaki mabette kalacak. Düğün, toplantı ve konser gibi organizasyonların yapılabildiği tesisten herkes faydalanabilecek.
Saddam''ın Irak''taki en büyük sarayı yenileniyor (15 Nisan 2011)Geçen yıl Libya''da düzenlenen 32''nci Arap Ligi Zirvesi için biraraya gelen 22 Arap ülkesinin başbakanı, bu yıl Ağustos ayında Irak''ın devrik lideri Saddam Hüseyin''in Bağdat''taki Cumhuriyet Sarayı''nda ağırlanacak. Sarayı Arap Ligi için kongre merkezine dönüştürecek olan şirket ise başkentte daha önce Başbakanlık misafirhanesini inşa eden Ankaralı Görkem İnşaat.
Türk mucizesinin simgesi Sapphire (18 Nisan 2011)İstanbul Levent''te açılan Türkiye''nin en yüksek binası Sapphire, İspanya''da da yankı buldu. İspanya''nın en büyük gazetesi El Pais, "Avrupa''nın en yüksek gökdeleni ve ülkenin ilk ekolojik binası" dediği bina için "Türkiye''nin yaşadığı ekonomik mucizenin yeni simgesi" olarak niteledi.
27 dev hastane geliyor (18 Nisan 2011)TOKİ, 27 ilde arazilerin tahsisini yaptı, 10 ilde ihale için düğmeye basıldı. Kayseri''de ihale tamamlanırken, İstanbul, Bursa, Elazığ, Konya, Mersin, Ankara, Manisa ve Yozgat için ön yeterlilik belgeleri alındı.
Emlakçılar mutlu (18 Nisan 2011)İki yeni şehrin Silivri ve Kartal''da gerçekleşeceği yorumları her iki bölgenin emlakçılarını da umutlandırdı. Silivri''deki gayrimenkulcü Cahit Yardımcı şöyle konuşuyor: "Silivri 2004 yılında Büyükşehir Belediyesi''ne bağlandığı için ciddi bir ivme kazandı.
Rezidansa çevrilecek (22 Nisan 2011)Etiler''de Uçaksavar Sitesi''ni yeniden inşa etmeye hazırlanan Teknik Yapı, yeni dönüşüm projeleri için harekete geçti. Uçaksavar büyüklüğünde birkaç siteden daha teklif alan şirket, şimdi de İkitelli, Mahmutbey ve Halkalı bölgesinde 30 yıl önce inşa ettiği 24 fabrika arsasını sahiplerinin bir kısmı ya da tamamıyla anlaşarak rezidans ve ofis projelerine dönüştürmeyi planlıyor.
Kapadokya''ya Hollywood çıkarması (25 Nisan 2011)Kapadokya''da son yılarda açılan butik ve konsept otellerle sadece Japon turistlerin değil artık Hollywood''un da ilgisini çekiyor. Martta ABD''li ünlü aktör Nicholas Cage''in "Hayalet Sürücü 2" çekimleri için geldiği Kapadokya''da doruk noktasına ulaşan talep diğer Hollywood yıldızlarını da tatil için UNESCO Kültür Mirası listesindeki bölgeye çekti.
22 yıldır inşa edilen ''Uğursuz Kuleler''e kiralanamaz raporu (26 Nisan 2011)''Miras'' tartışmaları nedeniyle bir türlü bitirilemeyen ve adı ''Uğursuz''a çıkan Tat Towers''a şimdi de ''kiralanamaz'' raporu çıktı. İTÜ''nün raporunda ''Binaya iskan alınması güç. İskan edilmeyen binayı kiralamak, mümkün değil'' denildi.
Piyango Silivri-Çatalca hattına (28 Nisan 2011)Başbakan''ın çılgın projesi Kanalistanbul, en çok Silivri ve Çatalca sakinlerini sevindirdi. Vatandaşlar ilk günden emlakçıları aramaya başladı.
Kanalistanbul''un maliyeti ne olacak? (28 Nisan 2011)İstanbul''a ikinci bir boğaz kazandıracak olan Kanalistanbul projesini Başbakan Erdoğan dün açıkladı. Kanalistanbul Projesi, Türkiye''nin belki de Güneydoğu Anadolu Projesi''nin (GAP) ardından en büyük yatırımı olacak.
Krize rağmen yapılan 4 projeden biri oldu, Baytur''a ödül getirdi (29 Nisan 2011)Baytur İnşaat''ın Samsung''la birlikte Dubai''de yaptığı 31 ve 37 katlı iki kuleden oluşan Boulevard Plaza, önemli gayrimenkul fuarı CITYSCAPE''den ''İnşa edilmiş en iyi ofis-ticaret merkezi'' ödülü kazandı.
O Çılgın Benim (3 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan''ın "Kanalistanbul''a 30 milyar dolar teklif eden bir yatırımcı var" diyerek açıkladığı işadamı İnanlar İnşaat''ın patronu Serdar İnan çıktı. İnan "30 milyar dolara, projeyi, kanalıyla, limanları ve konutlarıyla tek başına yapmaya hazırım" dedi.
Gayrimenkul çılgınlığı (3 Mayıs 2011)Çılgın projenin nereye yapılacağını tahmin edenler güzergâh üzerindeki arsaları kapışmaya başladılar.
Paylaşılamayan meydan (3 Mayıs 2011)İstanbul Vakıflar Müdürlüğü, Beşiktaş Çırağan semtinde yer alan ve bölgede yeşil alan olarak kullanılan Fıstıklı Meydanı''ndaki 988 m2 araziyi 5 katlı 21 daireli bir bina inşa etmek üzere 5 Mayıs''ta kat karşılığı ihaleye çıkarıyor.
İstanbul gökyüzüne uzanıyor silüeti değişiyor (3 Mayıs 2011)Bir zamanlar Maslak''ta bulunan yüksek yapılar artık İstanbul''un her yerinde. Boyları 100 metreyi geçen yapılarla İstanbul âdeta Hong Kong ve Dubai''ye dönüşüyor.
Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.