Haberler

Gayrimenkul Haberleri

Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ''den inanç turizmi için iki dev adım (25 Ocak 2011)Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Siirt''in Baykan ilçesindeki Veysel Karani Türbesi ile Aydınlar''da (Tillo) bulunan Mücahit Camii ve Şifa Kuyusu''nu ayağa kaldırıyor. Veysel Karani Türbesi''nde kapsamlı bir restorasyon çalışması başlatacak olan TOKİ, türbenin çevresine 126 dükkanlık çarşının da bununacağı bir tesis yapacak. Ayrıca Aydınlar''daki tarihi Mücahit Camii ile Şufa Kuyusu ve çevresini saran çarpık yapılardan kurtaracak.
Tarih: 25 Ocak 2011 Kaynak: Sabah
Maslak''ın çehresi değişiyor (25 Ocak 2011)Zorlu''dan sonra merkezdeki en kapsamlı ikinci proje Maslak''ta satışa çıkarılacak. İstinye ve Tarabya''da 4 lüks projeyi tamamlayan Bay İnşaat, Zorlu Center''dan sonra şehir merkezinde inşa edilmekte olan en kapsamlı ikinci projeyi Maslak''ta Nisan ayında satışa çıkaracak.
Nükleer bombaya dayanıklı bina (28 Ocak 2011)TOKİ''nin Kağıthane''de inşa ettiği ve yıl sonunda hizmete girecek bina, İstanbul''un dört ayrı bölgesindeki Osmanlı arşivini bir araya getirecek.
Lüksün yeni dünyası raporu (31 Ocak 2011)Yönetim danışmanlığı şirketi The Boston Consulting Group''un (BCG) hazırladığı "Lüksün Yeni Dünyası" adlı rapora göre, dünya lüks tüketim pazarı 2010 yılında 1 trilyon avroluk büyüklüğe ulaştı.
TOKİ Nasıl Bir Ayrıcalığa Sahip? (31 Ocak 2011)BirGün''ün 29 Ekim 2010''da "Öğrenciye gaddar, TOKİ''ye bonkör" başlığıyla duyurduğu usulsüzlük, Başbakan Erdoğan''a soruldu. Haberde; Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlüğü ile TOKİ arasında 6 Ağustos 2010''da imzalanan protokole göre; üniversitenin Davutpaşa Kampüsü''nde TOKİ''ye 60 bin metrekare bina inşa ettirecek olan Rektörlük, karşılığında tapusu üniversitede olan Çağlayan''daki çok değerli bir araziyi TOKİ''ye devrettiği ve bu devir sonucu, sadece resmi inşaat maliyeti hesaplarına göre bile üniversitenin zararının en az 9 milyon TL olduğu belirtilmişti.
Başbakan Erdoğan istedi Rize''ye Hilton geliyor (4 Şubat 2011)Kosifler Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif, Konya''daki Hilton Oteli''ni açarken törene katılan Başbakan Tayyip Erdoğan''ın, memleketleri Rize''de de bir Hilton Oteli yapılmasını istediğini, bu isteği yerine getireceklerini söyledi.
2/B İki Kere Para Ödetecek (4 Şubat 2011)‘2/B arsa sahiplerine talih kuşu konacak" şeklinde lanse edilen orman vasfını tamamen kaybetmiş yerlerin satışı için hazırlanan taslak, İstanbul Üsküdar İlçesi Çengelköy Mahallesi''nde yaşayan ATA-2 Kooperatifi sakinlerini mağdur edecek.
Antalya Yat Limanı''na hayat verme projesi (8 Şubat 2011)Antalya Büyükşehir Belediyesince, Kaleiçi Yat Limanı Projesi hazırlandı. Proje çerçevesinde, Yat Limanı''na iniş ve çıkışı kolaylaştıracak panoramik asansör, yat limanı boyunca yüzer ahşap yürüyüş yolları ve seyir terasları yapılacak. Tarihi balık hali de yeniden canlandırılacak.
"Bu Bölgede Hem AVM Hem Kür Merkezi Olmaz" (8 Şubat 2011)ETİK Başkan Vekili Bülent Tercan ile TETUSA Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Ertan çalışmaya karşı çıkanlar arasında yer aldı.
Türkiye''nin en büyük parkı Gaziantep''e yapılıyor (9 Şubat 2011)Gaziantep merkez ilçesi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçeye Türkiye''nin en büyük parkını yaptıklarını söyledi.
Yasa çıksa da çıkmasa da mağdur! (10 Şubat 2011)2B yasa tasarısının Meclis''ten geçmesi halinde yüzbinlerce kişi arazi tapularını yeniden bedel ödeyerek almak zorunda kalacak. Ancak yasa geçmezse yine aynı yüzbinler tapuları iptal edilmiş ya da iptal gerekçesiyle şerh konulmuş olduğu için tapu alamayacak.
Türkiye''nin En İyi Yeni Oteli: Pera Palace (10 Şubat 2011)Türkiye''nin ilk uluslararası oteli olan Pera Palace Hotel, Orta Asya ve Türkiye Otel Yatırım Konferansı (CATHIC) tarafından verilen CATHIC Awards''ta, "Türkiye''nin En İyi Yeni Oteli" seçildi.
Üçüncü köprü için bu ay ihaleye çıkılacak (11 Şubat 2011)Ulaştırma Bakanlığının İstanbul Boğazına üçüncü köprü yapılmasını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Proje ihalesi için YPK onayı alındı.Köprüde demiryolu bulunması ve projenin yapım ve işletiminde Karayolları Genel Müdürlüğünün hisse sahibi olmasına yönelik çalışmaların kesinlik kazanmasıyla bu ay ihale ilanına çıkılması bekleniyor.
Başkan da kaçak binada oturursa... (14 Şubat 2011)Adalar Belediye Başkanı, yıllardır yıkılamayan kaçak binada 4.5 yıldır kiracı. Mülkiye Müfettişleri raporunda Başkan hakkında soruşturma açılması talep edildi.
Paşabahçe arazisi otel olacak (14 Şubat 2011)İş Yatırım''ın prosedür işlemlerine başladığını anlatan Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, "Ön görüşmeler yapıldı" dedi.
İstanbul dönüşebilecek mi? (14 Şubat 2011)İstanbul''un belki de hiç bitmeyen konusu, "Kentsel Dönüşüm". Çözüme ne zaman kavuşulacağı bilinmiyor ama her dönem tartışılıyor. Özellikle 1999 Marmara Depremi''nden sonra herkesin gündeminde bu dönüşüm olayı. Düzensiz gelişen şehir İstanbul''da düzenli gelişme ne zaman olacak? ‘Kentsel Dönüşüm'' adı altında çok fazla proje uygulanıyor.
Yunan Adaları İstanbul''da satışta (15 Şubat 2011)Avrasya Emlak Fuarı''nda Yunan Adaları''ndaki mülkler görücüye çıkacak. Korfu Adası''nda dört villa 13 milyon euroya, Rodos''ta bir villa 4 milyon euroya, Atina''da bir bina ise 50 milyon euroya satılacak.
Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.