Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ''den İstanbulluyu eğlendirecek TEMA park için ilk adım (22 Eylül 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Halkalı- Atakent''te yapımı öngörülen doğa ve eğlence parkının da içinde yer alacağı 1 milyon 429 bin metrekarelik arazinin satışı için ihaleye çıktı.
Hayat muhteşem bir tek şey felaket o da yaşlanmak (22 Eylül 2008)Ben çirkin şey görmeye dayanamam. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirmeye uğraşırım. Bu hep böyleydi. Mimarlık ve tasarım en büyük tutkumdu. 14 yaşından beri.
Yabancı yatırımcılar Bilecik''te (22 Eylül 2008)Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi ve Ticaret AŞ Başkanı Celal Sönmez ve China National Machinery Import-Export Corporation Başkanı Tang Yi, Bilecik Valisi Musa Çolak''ı yeni kurulacak olan çimento fabrikası hakkında görüşmek için ziyaret etti.
Bu kez Kuşadası kazandı (22 Eylül 2008)Kuşadası Limanı’nı en yüksek teklif yerine Ofer-Kutman ortaklığına veren ihalenin yargı süreci devam ediyor. Danıştay, idare mahkemesinin ihalenin hukuka uygun olduğu yönündeki kararını bozarak davanın tekrar görülmesini istedi.
''Köprüyü istemezler ama geçerler'' (22 Eylül 2008)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adalar İlçe Kongresi''nde yaptığı konuşmada, İstanbul''un ulaşım sorununa çözüm getirmesi beklenen projelere değindi.
''TOKİ bu satıştan vazgeçsin'' (22 Eylül 2008)Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Bakırköy Bölge Temsilciliği Başkanı Esin Hacıalioğlu, TOKİ''nin Ataköy sahilinde 125 bin metrekarelik rekreasyon alanını ''''Satılık kıymetli arsa'''' sıfatıyla satışa sunduğunu belirtti.
Akropol''e teleferik (22 Eylül 2008)Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Bergama Akropolü''ne kurulması planlanan teleferik çalışmalarını yerinde inceledi.
200 milyon YTL’ye elektriği açıp, fişi prize takıyoruz (22 Eylül 2008)Konutlarda kullanılan elektrik tesisat malzemeleri son yıllarda değişirken, konut tesisatına yönelik anahtar-priz, şalt ürünleri, elektrik dağıtım kutuları, otomatik sigortalar ve ev otomasyonu ile ilgili elektrik malzemeleri pazarının büyüklüğü 200 milyon YTL’yi geçti.
Yurtdışında Türkiye’nin kıymetini anlıyoruz (22 Eylül 2008)Yurtdışındaki projeleri müteahhitlik ve gayrimenkul geliştirme olarak incelemek gerektiğini söyleyen Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark: "Biz yurtdışında sadece müteahhitlik yapıyoruz. Bizi yurtdışına yönelten sebep ise, yurtdışında nispeten kolay iş alınması ve makul seviyedeki kár marjlarıdır."
İznik Gölü kurumaya başladı (22 Eylül 2008)Bursa''da bulunan Türkiye''nin 5''inci büyük gölü "İznik Gölü" kurumaya başladı. Kirliliğin de tehdit ettiği gölün sahilden 10 metre çekilmesi özellikle balıkçıları endişelendirdi. Toplam 32 kilometre uzunluğunda, 11 kilometre genişliğinde, 298 kilometre kare alana sahip olan İznik Gölü''nün sahilden 10 metre çekilmesi, çevrecileri ve balıkçıları kara kara düşündürüyor. İstanbul''un su ihtiyacı içinde düşünülen İznik Gölü''ndeki çekilme nedeniyle çatlayan toprak ortaya çıktı. İznik Gölü''ndeki kirliliğin tehdit boyuna geldiğini belirten balıkçılar, "Buna kuraklığın neden olduğu çekilme eklendi. Tatlı suyuyla ünlü İznik Gölü''nün yok olmasından endişe ediyoruz" diye konuştu. Marmara Bölgesi''nin en büyük gölü olmak özelliğini taşıyan İznik Gölü''nün en derin yeri, 65 metre olarak ölçüldü. İznik Gölü balıkçılığın yanı sıra, bölgede zeytin ve tarım sektöründe de sulama amacıyla kullanılıyor.
Tarih: 22 Eylül 2008 Kaynak: Referans
Ak Enerji nükleer santral ihalesi için şartname aldı (22 Eylül 2008)Nükleer santral ihalesi için şartname aldığını açıklayan Ak Enerji, katılım koşulları ile ilgili incelemeleri başlattı. Şirkete ayrıca Botaş''a faturalarını vadesinde ödediğini açıkladı.
Herkes doğuştan müteahhit, ''ne olsa yaparım'' bitmeli (22 Eylül 2008)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, Türkiye''deki müteahhitlerin yüzde 95''inin özel çalışan müteahhit olduğunu belirterek, "Biz kamu müteahhitlerini tanıyoruz ama onları tanımıyoruz. Sektöre sertifikasyon gelmeli. ''Ne olsa yaparım''a nokta konmalı" dedi.
Bir tarih ve kültür başkenti buğday renkli Konya’dan havadan-sudan hallerimiz (22 Eylül 2008)Bol bol yiyen, bön bön bakarmış, bu atasözünü önceki hafta gittiğim Konya’da öğrendim. Dünya Su Forumu’na hazırlık konferanslarından sekizincisine katıldım Konya’da.
Palmiye Adası’na gazbeton gönderdi anahtar teslim fabrika ihraç edecek (22 Eylül 2008)Dubai’deki ünlü Palmiye Adası’na üç yılda 8 milyon dolarlık gazbeton satan AKG Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Bülent Akgerman, başta Rusya ve İran olmak üzere çeşitli ülkelerden anahtar teslim gazbeton fabrikası kurma konusunda teklifler aldıklarını söyledi.
İş GYO''dan İzmir''e yarı açık alışveriş merkezi projesi (22 Eylül 2008)İstanbul''daki Kanyon Alışveriş Merkezi''ni yapan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İzmir Salhane-Turan bölgesine 150 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.
GRC Pazarı Yeniden Şekilleniyor (19 Eylül 2008)Yaklaşık 5 ay önce cam elyaf katkılı prekast beton üretimine başlayan Betofiber, az zamanda çok yol aldı. Geleceğin cephe kaplaması olarak sunulan GRC (Glassfibre Reinforced Concrete - Elyaf Katkılı Beton) ürünleri Türk inşaat sektörüne yeni bir soluk getirdi.
Türkiye Pavyonu, Zaragoza''da Düzenlenen EXPO 2008''de İkinci Oldu (19 Eylül 2008)İspanya''nın Zaragoza kentinde 22 Haziran - 14 Eylül 2008 tarihleri arasında düzenlenen "Su ve Sürdürülebilir Kalkınma" konulu EXPO 2008''de 1.100.000 konuk ağırlayarak ziyaretçi rekoru kıran Türkiye standı, içeriğe uygun dekorasyonuyla ikinci oldu.
“Dar”a Düşen Dualar... (19 Eylül 2008)İstanbul’u, renksiz ve dilsizliği üzerinden bir kimlik sorgusuna çektiğim, “İstanbul’u İstanbul Yapmak” başlıklı köşe yazıma pek çok cevap aldım. Nuray Togay’ın “İstanbul’a Dar Gelen Söylemler” başlıklı köşe yazısına cevap hakkımı, terminolojisini bir manyetik alan gibi kullanan söz konusu yazıdan bazı alıntılar yaparak kullanmak istiyorum izninizle.
Hızla Yayılan Yavaş Şehirler (19 Eylül 2008)İtalya’nın “Yavaş Şehir (Slow City)” hareketini destekleyenler, şehir merkezlerinde araba kullanımını yasaklayarak ve McDonald’s şubeleriyle süpermarketleri kapatarak yaşanır kentler oluşturmaya çalışıyorlar. Asya’ya da sıçrayan bu akım, tüm Avrupa’da hızla yayılıyor. Toskana’nın minik Chianti şehri, 1999 yılında ilk “Cittá Slow” [İtalyanca yavaş şehir] kenti oldu, ardından Bra, Positano ve Orvieto geldi. Zamanla, yavaşlık dalgası diğer şehirler arasında yayıldı. Artık İtalya’daki 42 Yavaş Şehir’le birlikte, İngiltere, İspanya, Portekiz, Avusturya, Polonya ve Norveç’te de birçok Yavaş Şehir var.
Türk halkı geçen yıl kiraya çalıştı (19 Eylül 2008)TÜİK’in yaptığı çalışmaya göre Türkiye genelinde hane halklarının yaptığı tüketim amaçlı harcamalar içinde en yüksek payı yüzde 28.4’le konut ve kira aldı. Onu yüzde 24.4’le gıda ve alkolsüz içecek harcamaları izledi.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.