Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"İzmir''i Baştan Yaratacağız" (6 Nisan 2011)Görevde yedi yılını değerlendiren Kocaoğlu, 12 yıldır çözülemeyen Basmane Çukuru için yapılan son öneriden de sonuç çıkmazsa radikal bir karar alabileceğini açıkladı, B.İskender''in Gordion''da yaptığı gibi "keser giderim" dedi.
Kanuni''nin cephede vefatı, oğlu Selim''in göreve çağrılışı, Selimiye''nin inşası (6 Nisan 2011)Soru: Kanuni Sultan Süleyman''ın, oğlu Selim için tahta çıkarılması vasiyetinde bulunduğu doğru mu? Doğruysa böyle bir vasiyet geçerli sayılır mı?
Süleymaniye Doğumevi kütüphane oluyor (6 Nisan 2011)İstanbul''un tarihî Süleymaniye semtinde bugünlerde sessiz sedasız bir değişim yaşanıyor. Süleymaniye Camii''nin restorasyonundan sonra şimdi de tarihî Süleymaniye Doğumevi ile Darü''ş-Şifa binası restore ediliyor.
Çin''in Kabile Binaları Çekiciliğini Yitirdi (6 Nisan 2011)Çin''in devasa kabile binaları ülkenin simgesi haline geldi ve hatta posta pullarını bile süslüyor. En bilinen kabile binası türü, yuvarlak ve uzaktan tarlaların ortasına inmiş bir UFO''yu andırıyor. Ancak kırsal Fuijan eyaletinde yaşayan Hakka ve Minnan etnik gruplarına mensup köylüler tarafından inşa edilen binlerce toprak bina aslında Çin''de kabilelerin hâlâ var olduğunu gösteren mimari bir simge.
Dünyanın en büyük gecekondusu (6 Nisan 2011)911 Prestes Maia binası terkedildikten sonra 2006 yılında 468 aileye ev sahipliği yapmaya başladı.
İzmir yine bir adım önde (6 Nisan 2011)Türkiye''de ilk kez bir belediye, doğal afet anında tüm haberleşme hatları çökse bile iletişimi sağlayabilecek "Sayısal Trunk Telsiz Sistemi" oluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 bin kilometrekare alan içinde kurulan 11 telsiz istasyonu arasında güneş enerjisi ile çalışanlar bile var.
Antartika yeşilleniyor (6 Nisan 2011)İklim değişikliği yüzünden buzla kaplı Antartika''nın vadileri giderek yeşilleniyor.
Isı yalıtımıyla enerjiden tasarruf edebilirsiniz! (6 Nisan 2011)İnsan yaşamının vazgeçilmez bir parçası olan "enerji"; dünya siyasetine yön veren, savaşlara yol açan, sınırların çizilmesini sağlayan, ülkelerin ekonomik gelişme göstergesi olan en temel unsur...
Bursa''ya ''2011 Süreklilik Ödülü'' (6 Nisan 2011)TKB, 2011 Süreklilik Büyük Ödülü''ne Bursa Büyükşehir Belediyesi''ni layık gördü. TKB''den yapılan açıklamada; Bursa''da, tarihi mirası korumaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya dönük çalışmaların yıldan yıla artan bir heyecana dönüştüğü ve bu alanda örnek bir örgütlenmeye ulaşıldığına dikkat çekildi.
Side Antik Kent ikinci Efes olma yolunda (6 Nisan 2011)Anadolu Üniversitesi''nin kazı çalışmalarıyla birlikte 5 yıl içinde Side''nin ikinci Efes olacağını belirten Akıl, İtalya Roma''da bulunmayan Roma eserlerinin çoğunun antik şehirde bulunduğunu ifade etti.
Gecekondusu yıkılana 50 bin Euro tazminat (6 Nisan 2011)AİHM, yasa dışı olduğu ve kamu sağlığına tehdit oluşturduğu gerekçesiyle evi yıkılan Türk vatandaşına 50 bin Euro''luk maddi tazminatın ödenmesine karar verdi.
3. köprüden tren geçecek (6 Nisan 2011)Ulaştırma Bakanlığı, 3. Boğaz köprüsüyle ilgili tartışmaları bitirdi. Köprü iki katlı olacak, alt katından tren geçecek.
Başkan Topbaş Bab-ı Ali''de İstanbul''u anlattı (6 Nisan 2011)Bab-ı Ali toplantılarına konuşmacı olarak katılan Başkan Kadir Topbaş, 7 yılda İstanbul''a yaptıkları yatırımları anlattı.
Eseri uzaydan görülen Rogers''ın heykelleri yıkıldı (6 Nisan 2011)Eserleri "Google Earth"ten görülebilen Avustralyalı ünlü heykeltıraş Andrew Rogers''ın, Kapadokya''da oluşturduğu "Zaman ve Mekan" adlı Heykel Parkındaki onlarca heykelden ikisi yıkıldı.
Yalıda yangın! (6 Nisan 2011)Sarıyer''de üç katlı tarihi yalı yandı...
İNTES, çalışanları belgelendiriyor (6 Nisan 2011)Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, sektördeki çalışanlar için AB projesini hayata geçirdi.
Arkalar boş, ilerleyelim (6 Nisan 2011)Nalan Yırtmaç, çağdaş sanatın çok sık dokunmadığı kentsel dönüşüm mevzuuna el atmış. ''Lütfen Arkaya Doğru İlerleyiniz'' adlı sergisinde ''Yeni İstanbul'' kendisine fantastik pozlar veriyor.
Çağlayan Vadisi SİT Alanından Çıkarılsın İstemi (6 Nisan 2011)Rize''nin Fındıklı ilçesi Çağlayan Vadisi''nin, 1. derece doğal sit alanı özelliğinden çıkarılması amacıyla Danıştaya açılan davanın reddedildiği bildirildi.
"Anadolu Yürüyüşü" Rize''de (6 Nisan 2011)Doğaya ve canlı yaşama zarar veren tüm yatırımların durdurulması amacıyla çeşitli illerden yürüyerek Ankara''da buluşacak grupların ''''Büyük Anadolu Yürüyüşü'''' için Artvin''den yola çıkan grup, Rize''ye ulaştı.
Ölüdeniz Avrupa''nın en iyi 5''inci plajı (6 Nisan 2011)Guardian Gazetesi''nin haberine göre seyahat sitesi TripAdvisor''ı ziyaret edenlerin belirlediği Avrupa''nın en iyi 10 plajı arasında Ölüdeniz 5''inci sırada.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.