Haberler

Şirket Haberleri

Toplam 3419 haber 171 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Velux''ün Ürünleri ile Sürdürülebilir Yaşam (17 Mayıs 2010)Çatı pencereleri konusunda uzman Velux sadece ürünleri ile değil geliştirdiği projelerle de sürdürülebilir binalar yaratma konusuna daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor. Bu çalışmalarının toplamına da "Sürdürülebilir Yaşam" adını veriyor.
TOKİ Başkanı''ndan çarpıcı açıklama (19 Mayıs 2010)TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, depreme karşı kentsel dönüşüm için üniversitelere büyük iş düştüğüne dikkat çekerek, "Gerekirse deprem profesörleri yürüyüş yapsın, kendilerini yaksın, bu işe hep beraber saldıralım" dedi. Bayraktar, imar plan değişikliği yetkisinin de halkın referandumuna sunulmasını istedi.
Mimart, kaliteli konut üretiminde ilk 10''u hedefliyor ()Kelebekler Vadisi ve Armada City projelerine devam eden Mimart Yapı, konutta ilk 10''a girmeyi hedefliyor.
KSV Tutuklu ve Mahkumları Meslek sahibi Yaparak Topluma Kazandırıyor (24 Mayıs 2010)Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Dr.(h.c.)Ibrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardim Vakfı (KSV) cezaevlerinde düzenlediği kurslarla tutuklu ve mahkumları meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaya devam ediyor.
Beylikdüzü’ne 60 milyon dolarlık ‘oto AVM’ geliyor (27 Mayıs 2010)Otomobil AVM''lerinde ilk hareketi başlatan Automall''dan sonra, üçüncü adım da atıldı. 160 galerisi ve ikinci elde referans noktası olma iddiasıyla yola çıkan Otoport, iki yılda tamamlanacak.
TOKİ, yüzde 30’a varan indirimle arsa satıyor (27 Mayıs 2010)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) elindeki 186 parça arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı. Yatırımcıların arsayı alırken de öderken de zorlanmamaları için değişik ödeme seçenekleri sunan TOKİ, aldığı arsa bedelinin yüzde 12''sini peşin ödeyenlere bile vadeli satış imkanı sunacak.
Maçka’ya lüksü zorlayan rezidans geliyor (27 Mayıs 2010)Giorgio Armani''nin sanatsal yönlendirmesini yaptığı Armani/Casa ve Astaş Gayrimenkul''ün ortak projesi olan Maçka Recidences için ilk adım atıldı. Kempinski''nin işleteceği rezidans, özellikle beş yıldızlı otel hizmeti ile iddialı.
"İlk İşim, Okullarda Değişim" Projesi ile Kale Grubu Trabzon''daydı (31 Mayıs 2010)Kale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim, Okullarda Değişim" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Trabzon''da yenilediği okulla devam ediyor.
Sultangazi’ye boyu 180 metreyi bulan AVM gelebilir (1 Haziran 2010)Emlak Konut, Sultangazi''de gelir paylaşımı metoduyla 366 bin 722 metrekare inşaat alanı olan çok katlı AVM yaptırmak için ihaleye hazırlanıyor. Açıklamalara göre, buraya 180 metre yükseklikte AVM ve ticaret merkezi yapılabilecek.
1 milyar euro’yla 7 AVM açacaklar (3 Haziran 2010)Türkiye''de Forum markasıyla 8''i faal, 2''si inşaat halinde 10 alışveriş merkezine sahip olan Hollandalı Multi Corporation, 2012''ye kadar 1 milyar euro yatırımla 7 yeni AVM daha açacağını açıkladı.
İMO: TOKİ başkanına verilen ödül rant politikalarına verildi (7 Haziran 2010)İnşaat Mühendisleri Odası Gazi Üniversitesi''nin TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar''a fahri doktor unvanı verilmesine tepki gösterdi.
Velux ile Danimarka''ya Gezi ve Ürünlerine Detaylı Bir Bakış Fırsatı (7 Haziran 2010)Danimarkalı yapı malzemesi firması Velux''ün ismi mimarlar için çatı pencereleri ile özdeşlemiş durumda. Bu izlenim 3-4 Haziran tarihlerinde Velux tarafından Danimarka''ya yapılan gezi ile farklı bir boyuta taşındı. Velux''ün, sürdürülebilir yaşam konusuna odaklanan projelerini, ürünlerini yerinde görmek geziye katılan mimarlar için oldukça ilham vericiydi.
TOKİ`den sağlık sektörüne 2,1 milyar liralık destek (14 Haziran 2010)Toplam yatak kapasitesine yüzde 20 katkı sağlayan TOKİ, 19 hastaneyi tamamlayarak hizmete hazır hale getirirken, 56 hastanenin yapımını sürdürüyor.
Avrupa''nın ‘En Akıllı''sı Varyap Meridian oldu (15 Haziran 2010)Türkiye''nin ilk yeşil projesi olarak nitelendirilen Varyap Meridian''a uluslararası alanda bir ödül de İtalya''dan geldi.
Emlak GYO halka açılacak (16 Haziran 2010)TOKİ Başkanı Bayraktar açıklamalarda bulundu.
Bu şubenin enerjisi güneşten (16 Haziran 2010)TEB, İstanbul Ataköy''deki şubesinin ve "Mobil ATM''sinin enerjisini güneşten karşılamaya başladı. "TEB Mobil ATM"nin üzerini ve Ataköy şubesinin çatısını güneş enerjisi panelleriyle donatan TEB, Ataköy şube ATM''lerinde de LED ışıklandırmalar kullanarak yüzde 80 enerji tasarrufu sağladı. Güneş enerjisi ile ilgili ilk uygulamasını, tek katlı ve güneş ışınlarını rahatlıkla alabildiği için Ataköy şubesinde gerçekleştiren TEB, özellikle güney illerindeki şubelerinde bu uygulamayı yaygınlaştırmayı planlıyor. Güneş enerjisinden elde edilen elektrik, özellikle şubenin aydınlatmasında kullanılıyor. Güneş enerjisi sayesinde "TEB Mobil ATM" jeneratörle çevreye saldığı karbon miktarını da ortadan kaldırmış olacak.
Tarih: 16 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Indesit Company İki Ödülün Daha Sahibi Oldu... (16 Haziran 2010)Avrupa''nın ikinci büyük beyaz eşya üreticisi Indesit Company, inovasyon alanında iki prestijli ödüle layık görüldü. Düzenlenen törende Indesit Company CEO''su Andrea Merloni ödülleri İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano''dan aldı.
İnşaat projelerinin 4 mevsimini de gösteren özel animasyon (23 Haziran 2010)Türkiye''nin 3 boyutlu sektör rehberi 3DLocationEarth.com''u da bünyesinde bulunduran 3DVisualEarth, ticari ve özel konut projelerinin dört mevsimini birden gösteren bir uygulama sunuyor. Türkiye''de birkaç firma tarafından yapılabilen "vray" animasyon filmleri sayesinde, inşaat projesinin internet sitesine girilerek, projenin ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarındaki doğal ortamı görülebiliyor.
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri, Rusya''da 2. mağazasını açtı (28 Haziran 2010)2. VitrA mağazası, Tataristan Cumhuriyeti''nin başkenti Kazan''ın en işlek caddesi üzerinde açıldı.
Türkiye''den umduğunu bulamayan Corio gidiyor (30 Haziran 2010)Corio, Akmerkez''in yüzde 46.9''unu satın alarak girdiği Türkiye pazarından kademeli olarak çekiliyor. İki projeden çıkan şirket, geliştirdiği AVM projelerini tek tek veya toplu olarak satacak.
Toplam 3419 haber 171 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.