Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Porsuk Barajı''nda su rezervi alarm veriyor (18 Haziran 2008)Eskişehir''in içme suyunu karşılayan Porsuk Barajı''nda su seviyesi düştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, tedbir alınmaması halinde, kentte susuzluk tehlikesi yaşanabileceğine işaret etti.
ODTÜ''lü öğrenciler Taşköprü''de staj yapacak (18 Haziran 2008)Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencileri yaz stajlarını Kastamonu''nun Taşköprü ilçesinde yapacak. 03-12 Temmuz ile 17-26 Temmuz tarihleri arasında iki ayrı grup halinde Taşköprü''ye gelecek olan ODTÜ''lü öğrenciler, ''Yaşayan Köyler Projesi'' kapsamında Abdalhasan köyünde devam eden restorasyon çalışmalarına katılacak. Tarihi ve kültürel eserlerin orijinal dokusunu yitirmeden, gelecek nesle ulaştırmayı amaçlayan ODTÜ''lü öğrenciler, tarihi ve kültürel varlıklar bakımından da oldukça zengin olan ilçedeki sivil mimari örnekleri üzerine ayrıntılı bir çalışma yapacak. Taşköprü''nün beklentilerinin çok üzerinde potansiyele sahip olduğunu belirten ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arif Sargın, yaz boyunca 90 öğrencinin stajlarını Taşköprü''de yapacağını belirtti.
Tarih: 18 Haziran 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Cevdet Çaylı
Kale: Seramikte kapasite 2 puan daha düşerse toparlanamayız (18 Haziran 2008)Kale Seramik Genel Koordinatörü Bahadır Kaya, ‘Kapasite kullanımı yüzde 72’ye düştü. 70’e düşerse, zaten durgun olan sektörün toparlanması çok zor olur’ dedi.
Enka, Rus şirketi muamelesi gördü Türkiye’nin ‘en değerli’ şirketi oldu (18 Haziran 2008)Petrol fiyatlarındaki rekor artış, tüm dünyada dengeleri değiştirirken Enka İnşaat’ı da Türkiye’nin en değerli şirketi yaptı.
İstanbul''da Nuruosmaniye ve Yavuz Sultan Selim Camileri İhale ile Restore Edilecek (18 Haziran 2008)İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü, tarihi Yavuz Sultan Selim ve Nuruosmaniye camilerinin tamamlama ve çevre düzenlemesi (restorasyon) işlerini ''''pazarlık usulü'''' ile yaptırmak üzere ihaleye çıkarıyor.
İzmir’de su kesintisi başladı (18 Haziran 2008)Barajlardaki doluluk oranı hızla düşen İzmir’de Yeni Foça, Ürkmez ve Gümüldür beldelerinde su kesintisine gidiliyor. Kentin büyük bir bölümüne de 2 gündür arıza nedeniyle su verilmiyor.
Bugün "Çölleşme ile mücadele günü" (18 Haziran 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, çölleşmenin, Türkiye''nin en önemli sorunlarından biri olduğunu ifade ederek, ''''Çölleşme ile mücadele şarttır ve zaman geçirmeden bir an önce çözülmesi gereken bir husustur'''' dedi.
Alcatraz otel oluyor (18 Haziran 2008)San Fransisco açıklarındaki ünlü cezaevine evsahipliği yapan Alcatraz Adası’nın bir bölümü, turistik otel haline getiriliyor.
Müzelik Eser Şampiyonu "Lagina Kutsal Alanı" (18 Haziran 2008)Sahip olduğu özel coğrafi konumuyla, tarihler boyunca pek çok medeniyete yurt olan Anadolu, bu medeniyetlerin bıraktığı kültürel miraslarla da açık hava müzesi niteliği taşıyor.
Yassıca Ada''da suyu konuşmak (18 Haziran 2008)Urla açıklarındaki Yassıca Ada''ya hiç gitmemiştim. Hani rahmetli Ahmet Piriştina''nın vefatından önce gününü geçirdiği yer orası. Konak Vapur İskelesi''ne 16 deniz mili uzaklıkta.
Kilisenin Altında Mağara (18 Haziran 2008)Ürdünlü arkeologlar tarafından açıklandığına göre bu ülkede bulunan ve MS 230 tarihi ile, dünyanın en eski kiliselerinden birisinin altında mağara bulundu. Mağaranın, kilisenin inşasından önce Hıristiyanlar tarafından tapınma amaçlı kullanıldığı anlaşıldı. Arkeolog Abdulkadir Hüseyin, kuzey Ürdün’de, Rihab yakınlarında bulunan mağaranın üç aylık bir kazı sonunda temizlendiğini, kazı sırasında erken Hristiyanlık ritüellerine ait buluntulara rastlandığını açıkladı. Mağara, MS 230 yılında inşa edilmiş olan St. Georgeous Kilisesi’nin altında yer alıyor. Bu kilise, yine Ürdün’de, Akabe şehrinde ve İsrail’de yeni keşfedilen diğer bulunan diğer iki kilise ile birlikte dünyanın en eski üç kilisesinden birisi kabul edilmekte
Tarih: 18 Haziran 2008 Kaynak: Associated Press Yazan: Dale Gavlak
Çeşme''de kötü koku isyanı (18 Haziran 2008)Çarşıdaki kanaletlerin üzerinin halılarla kapatılarak sorunun çözülmeye çalışıldığını belirten Certel, "Bu görüntü turizm cenneti ilçemize hiç yakışmıyor" dedi.
Gecekondulara yeni af geliyor (18 Haziran 2008)AK Partili iki milletvekilinin imzasıyla Meclis''e verilen yasa teklifi kabul edilirse, kaçak binalara elektrik ve su bağlanacak.
Yenişehir''de Birlik Parkı hizmete girdi (18 Haziran 2008)Konak Belediyesi tarafından Yenişehir''de Türk Mimarlar ve Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) adına yaptırılan, "Birlik Parkı"nın açılışı dün yapıldı.
”Kyoto Protokolü, Türkiye''yi söz sahibi yapacak” (18 Haziran 2008)Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Kyoto Protokolü''nün imzalanmasının 2012 sonrası süreçte yeni düzenin şekillendirilmesinde Türkiye''yi söz sahibi yapacağını kaydetti.
Metro''da 3. Büyük Buluşma (18 Haziran 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Üçyol-Üçkuyular metro çalışmalarında üçüncü büyük buluşma da gerçekleşti. Hatay ve Göztepe''den karşılıklı süren tünel kazılarının Renkli durağı mevkiinde birleşmesi, işçiler arasında büyük mutluluk yarattı.
Yeni vapurlara ilçe isimleri verilecek (18 Haziran 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilk şehir hatları gemisinin Temmuz ayında suya ineceğini belirterek yıl sonuna kadar 2 geminin, ardından 2’şer ay arayla 20 geminin hizmete gireceğini söyledi.
‘Sait Faik vapuru’ bu yaz da kalkmayacak (18 Haziran 2008)Radikal yazarı Hakkı Devrim’in Boğaz’ı Sait Faik Abasıyanık, Orhan Pamuk veya Yahya Kemal Beyatlı vapurlarıyla gezme hayali, hayal olarak kaldı.
Şehirlerimiz çağ atlıyor (18 Haziran 2008)Antalya, Konya, Kayseri, Gaziantep, Adapazarı, Bursa ve Samsun büyükşehir belediye başkanları, projeleri ve yaptıkları çalışmaları Akdeniz''de masaya yatırdı.
Güllük’te hukuk savaşı (18 Haziran 2008)Kiraladığı araziden çıkan toprağı denize dökerek 6 bin 700 metrekarelik dolgu yapıp ‘arazi yaratan’ MNG’ye dava açılıyor.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.