Haberler

Haberler

Toplam 264 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kişi yaşamına saygı bağlamında (1 Ağustos 2008)Albert Schweizer “Uygarlık ve Ahlak” (1930), adlı kitabında ‘Ruhsal bağlılığımız maddi bağlılığımızla paralel olarak giderek artıyor. Her yönde geçmiş çağlarda bu güç ve evrensellikte asla olmamış boyutlarda bağımlılık koşullarının kurbanı oluyoruz.’ diyordu.
500 hektar kül oldu (1 Ağustos 2008)Çanakkale’de anız ateşinden başladığı sanılan yangında binlerce çam ağacı yandı
Korkarım Ankara Gökçekara olacak (1 Ağustos 2008)Korkarım Ankara Gökçekara olacakODTÜ Vişnelik Tesisi, ODTÜ Yerleşkesi ve Yerel Yönetim konulu panele ev sahipliği yaptı. Panele katılan mimar Behruz Çinici, "Kentler artık kentlinin değil. Kentler, alınıp satılabilen bir meta olarak görülüyor" dedi.
Su perisine MKEK önerisi (1 Ağustos 2008)Büyükşehir Belediyesi’nin deposunda çürümeye terk edilen su perileri heykelini 1992 yılında söküp geçici olarak Tandoğan’dan belediye deposuna kaldıran mimar Mehmet Emin Çevik, "Su perileri heykelinin yeri Tandoğan’dır. Yeniden oraya konulmalı. Hatta MKEK ile görüşüp o binanın önüne konulabilir"
Güler: Türkiye enerji modelini geliştiriyor (1 Ağustos 2008)Gçen salı günkü "Hilmi Güler bilim adamlarına kulak verirse elektrik faturamız düşer" yazım üzerine Enerji Bakanımız aradı. TÜBİTAK’ın eski bir üyesi olarak bilim adamlarıyla diyaloğa önem verdiğini söyledi.
Kriz vurdu New York köprü ve otoyol satıyor (1 Ağustos 2008)ABD’de yaşanan ekonomik kriz New York’u vurdu. 1970’li yıllarda yaşanan ekonomik krizden bu yana tarihindeki en ciddi ekonomik krizlerden birini yaşayan New York’ta bütçe açığını kapatmak için otoyol, köprü ve tüneller satışa çıkarılıyor.
Hukuk Kuşadası’na döndü (1 Ağustos 2008)Kuşadası’nda özellikle son beş yılda yaşanan hukuksuzluklar, AKP’li belediye yönetiminin aldığı rant kararları, tek tek mahkemelerden dönmeye başladı.
E5''te Cola''nın, Boğaz''da Carlton''ın arsasına Ağaoğlu imzası atılacak (1 Ağustos 2008)Seyrantepe''de yapılacak Ali Sami Yen Stadyumu''na komşu parselin ihalesini mart ayında kazanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul''un değerli arsalarını toplamaya devam ediyor.
Tarihi yapılar ‘giydiriliyor’ (1 Ağustos 2008)Konak Belediyesi, yıkılmaya yüz tutan, yayaların can ve mal güvenliğini tehdit eden tarihi yapıları, “Giydirme cephe” şeklindeki perdelerle koruyor.
Yeni bir Gökkuşağı fiyaskosu mu? (1 Ağustos 2008)Anakent Belediyesi''nce Ankara - Gölbaşı yolu üzerine inşa edilen "Samanyolu Park "ın nasıl hizmet vereceği tartışılıyor.
"AOÇ halkındır satılamaz" (1 Ağustos 2008)TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği''nin (AOÇ) arazilerinin bir kısmının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''ne tahsisini öngören yasa teklifiyle, AOÇ arazilerinin parçalanması ve yok edilmesinin kolaylaşacağı belirtildi. Açıklamada, "AOÇ halkındır satılamaz" denildi.
Karar ne zaman uygulanacak? (1 Ağustos 2008)Ankara''nın tarihsel ve kültürel kimliğine uygun, başkentle özdeş "Hitit Güneşi Kursu" amblemini değiştiren ve 13 yıldır tüm yargı kararlarına karşın bu ambleme dönmemekte direnen Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek ''e yargı bir kez daha olumsuz yanıt verdi.
Muğla''da 12 farklı arkeolojik kazı sürüyor (1 Ağustos 2008)Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Muğla ve ilçelerinde 12 arkeolojik ve bilimsel kazı çalışması yapıldığını bildirdi.
Kadir Has Stadyumu ihalesine 3 teklif geldi (1 Ağustos 2008)Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kadir Has Stadyumu''nun tamamlanması için düzenlenen ihaleye 3 firma teklif verdi.
Ankara''ya şehir oteli yapıyor (1 Ağustos 2008)Antalya''daki Calista Luxury Resort''un sahibi Özdoğan Grubu bünyesindeki Özkar İnşaat, Ankara''da yeni bir şehir oteli projesinin temelini attı. Antalya Belek''te inşa edilen ve bataryadan lavaboya kadar pek çok yerde 24 ayar altın kullanılan Calista Luxury Resort Otel''in bir benzerini Ankara''da inşa etmeyi planladıklarını belirten Özdoğan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, "Yeni yatırımımız şu ana kadar Ankara''ya yapılmış en büyük turizm yatırımı olacak" dedi. Otelin mimarisi dünyanın ikinci büyük mimarlık şirketi olan Amerikan RMJM Hillier tarafından yapılıyor.
Tarih: 1 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Manavgat''taki orman yangını hızla genişliyor (1 Ağustos 2008)Antalya''nın Manavgat ilçesi Karabük köyü ve Kemer ilçesi Göynük beldesinde çıkan orman yangınları henüz kontrol altına alınamadı.
Mortgage tahvilleri yüzünden Deustche Bank''ın zararı artıyor (1 Ağustos 2008)ABD''deki mortgage krizinin Almanya bankacılık sistemindeki en çarpıcı yansımaları arasında görülen Deutsche Bank, yılın ikinci çeyreğinde elinde tutmaya devam ettiği ABD mortgage piyasasına dayalı yatırım araçları yüzünden 2,3 milyar euroluk bir zarar daha etti.
TRT stüdyoları krizinde çözüm bulundu (1 Ağustos 2008)Suna-İnan Kıraç Vakfı''nın Beyoğlu''nda yaptırmaya çalıştığı kültür merkezinin önündeki engel kalkıyor. Merkezin yapılacağı yerde bulunan TRT stüdyolarının taşınması için aranan yer bulundu.
Sakarya Nehri’ni yürüyerek geçtiler (1 Ağustos 2008)Sakarya Nehri’nin, Ankara’nın Polatlı ilçesi Yassıhüyük köyü ve çevresindeki kesimi tamamen kurudu. Kuraklığın, birliklerin “vahşi sulama” anlayışından kaynaklandığını savunan Belediye Başkanı Yakup Çelik, “Bu mesele önemli, ertelenmesin, bir an önce yol haritası çıkarılsın istiyoruz” dedi. Ziraat Odası Başkanı ve köylüler ise nehri karşıdan karşıya yürüyerek geçerek tehlikenin önemine dikkat çekti.
Tarih: 1 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Değişen Sektörde Değişen “İnsan Kaynakları” Konuşulacak (25 Temmuz 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve sektörlerinde lider 100’ ü aşkın konuşmacının söz alacağı, toplam dört oturumda 23 panele yer verilecek olan ArkiPARC 2008’deki panellerden biri Kariyer.net tarafından düzenlenecek.
Toplam 264 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.