Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Antalya’da cehennemin beşinci günü, yeni ‘stratejiler’ aranıyor... (4 Ağustos 2008)Antalya’da cehennemin beşinci günü, yeni ‘stratejiler’ aranıyor... Antalya’nın yeşili perşembe gününden beri alev alev yanıyor. Alevler Köprülü Kanyon’a dayanırken, Vali Yüksel, ‘Yangın söndürme stratejilerini gözden geçirmeliyiz’ dedi.
AKP’li başkan görevden alındı (4 Ağustos 2008)İçişleri Bakanlığı’nın “Orman arazisini imara açmak ve buradan kendisi ve çevresine arazi rantı sağlamak, kamu arazilerini yakınlarına peşkeş çekmek, evrakta sahtecilik yaparak ihale düzenlemek” iddiasıyla soruşturma başlattığı Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız, görevinden alındı.
Antalya’nın yüreği yanıyor (4 Ağustos 2008)Manavgat ilçesine bağlı Karabük köyü yakınlarında önceki gün başlayan ve geniş bir alana yayılan yangın halen kontrol altına alınamadı.
Dünyanın durumu felaket (4 Ağustos 2008)Worldwatch Enstitüsü tarafından 25 yıldır düzenli olarak yayımlanan “Dünyanın Durumu” kitabının bu yılki ana teması “Sürdürülebilir bir ekonomi için yenilikler” olarak belirlendi.
Yol çöktü, trafik felç oldu (4 Ağustos 2008)Tem otoyolu Sağmacılar Bölgesi’nde alışveriş merkezi inşaatının temel kazma ve güçlendirme çalışmaları sırasında meydana gelen göçük Hal-Otogar yolunda çökmelere neden oldu.
Didim Marinası için AKG seçildi (7 Ağustos 2008)AKG Gazbeton, Malmö''deki Turning Torso''dan sonra şimdi de Didim Marinası''nda kullanılacak.
İstanbul''a ikinci tüp geçiş, 1.5 milyar dolara otolar için geliyor (6 Ağustos 2008)Denizin altından iki kıtayı birleştirecek ve sadece lastik tekerlekli araçların kullanımına sunulacak olan tüp tünelin yapım ihalesine en iyi teklifi Cengiz İnşaat-Makyol-Doğuş İnşaat ve Fransa''dan Vinci''den oluşan ortak girişim verdi. 1.5 milyar dolara mal olacak 5.4 kilometrelik tünelin inşaatı 3 yılda tamamlanacak.
Büyükşehir 5 yeni raylı sistemi hizmete açıyor (7 Ağustos 2008)Her geçen gün çekilmez bir hal alan trafik meselesine çözüm için geliştirilen raylı sistem çalışmaları hızla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2008 yılı sonunda inşaatı devam eden 5 yeni metronun açılışını yapacak. Yeni metro hatlarının açılması ile birlikte İstanbul’da toplu taşımacılıkta metronun oranı yüzde 10’lardan yüzde 15’lere çıkacak. Büyükşehir; sırasıyla Taksim-Yenikapı metrosunun Şişhane kısmı ile birlikte Otogar-Bağcılar- Kirazlı, Kirazlı-Olimpiyatköy, Topkapı-Edirnekapı ve 4. Levent-Darüşşafaka metrolarını 2008 yılı sonunda faaliyete geçirecek.
Rüzgar santrali için imar izni (6 Ağustos 2008)Elektrik enerjisi üretimi konusunda, rüzgar potansiyeliyle son yıllarda Türkiye''nin parlayan yıldızı haline gelen Manisa''nın Soma ve Kırkağaç ilçelerinde yeni kurulacak enerji santrallerinin üretime geçmesi için son aşamaya gelindi.
Yazıkışla Tapınağı ilgi ve restorasyon bekliyor (6 Ağustos 2008)Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakkı Acun, Hitit ve Roma dönemlerinde yerleşim yeri olan, Yozgat''ın Boğazlıyan ilçesindeki Yazıkışla Tapınağı''nın restore edilip tanıtılması gerektiğini söyledi.
Vestel, Vestfrost''u aldı, Danimarka''yı ihracat üssü yaptı (8 Ağustos 2008)Vestel, Vestel Beyaz Eşya''nın yarısını Whirlpool''a devretmek konusunda görüşmelerini sürdürürken, Avrupa ve Rusya''nın güçlü beyaz eşya markalarından Danimarkalı Vestfrost''u satın aldığını açıkladı.
Verde, Chocolate''ı Bahçeşehir''e taşıyor (7 Ağustos 2008)Avrupa İnşaat''ın Bahçeşehir 2''nci kısımda inşa ettiği Verde Molino Alışveriş ve Yaşam Merkezi, eylül ayında kapılarını açıyor.
Marmaray’da iki tüp tünel kaldı (7 Ağustos 2008)Marmaray projesi kapsamında İstanbul Boğazı’nın iki yakasını birleştirecek 1387 metre uzunluğundaki 11 tüp tünelden 9’uncusu da dün deniz tabanına batırıldı. 58 metre derinliğe inme özelliğiyle mühendislik açısından bir ilk olarak tanımlanan batırma işlemi bu alanda rekor kırdı.
Başkent''in Disneyland macerası sürpriz bir kararla askıya alındı (5 Ağustos 2008)Ankara''da uzun zamandır ilk önce ''Disneyland'', ardından ''Disneyland benzeri tema parkı'' adı ile tartışılan dev proje için üç yıldır çalışma yürüten Ortak Girişim Grubu, yatırımını askıya alma kararı verdi.
İstinye bir ''Park''la yıldız oldu, arsa fiyatları uçtu (7 Ağustos 2008)Boğaz manzaralı ev deyince, İstanbul''un Avrupa yakasında akla gelen ilk adreslerden biri İstinye.
Maltepe’ye 7 bin konut yapıyoruz (6 Ağustos 2008)Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’la birlikte bu yıl yapımı tamamlanan Türkiye’nin en kapsamlı rehabilitasyon merkezi olan Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Köse, burada yaklaşık 500 engelli vatandaşa gerekli tedavi ve eğitimin verileceğini söyledi. Maltepe’de başlattıkları 7 bin konutluk projenin birinci ve ikinci etap kayıtlarını tamamladıklarını belirten İsmet Yıldırım ise, Maltepe’nin Başkan Fikri Köse yönetiminde çok geliştiğini ifade etti.
Tarih: 6 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye
Emlak sektörüne büyük gözaltı (7 Ağustos 2008)Son yıllarda emlak satışlarında görülen hızlı artış ve Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nun gayrimenkul incelemelerinde ortaya çıkarılan yüksek vergi kaçağı, Gelir İdaresini, geniş kapsamlı bir sektör incelemesine yöneltti.
İstanbul’un iki yakasını bir araya getirecekler (6 Ağustos 2008)Türkiye için büyük önem taşıyan ve batırılacak tünellerin derinliği itibariyle dünyada ilk olacak tüp tünel ihalesine en iyi teklifi, Cengiz İnşaat-Makyol-Doğuş İnşaat ve Fransa’dan Vinci’den oluşan ortak girişim verdi.
Bayrampaşa Cezaevi Müze olacak (5 Ağustos 2008)Temeli 1956’da atıldıktan sonra 1968’de hizmet vermeye başlayan ve Türk cezaevi tarihinin sembollerinden biri olan Bayrampaşa Cezaevi geçtiğimiz günlerde kapatıldı. Kapısına kilit vurularak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen cezaevinin şimdi arazisi konuşuluyor. Üniversiteden toplu konuta, kültür merkezlerinden lüks konutlara kadar bir çok projenin dillendirildiği cezaevi alanı için henüz karar verilmiş değil. Fakat ev sahibi olarak Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin gönlünde anıların canlandırılacağı bir bir müze yatıyor.
Devlet de kurtarabilir özel sektör de.. (8 Ağustos 2008)Midilli''deki cami haberi nasıl ortaya çıktı, anlatalım. Bize bu konuyu, buraya sık giden Ahmet T. isimli bir işadamımız aktardı. Ona da Midilli''deki Yunanlı dostları söylemişler.
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.