Haberler

Haberler

Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’da Hafriyat Toprağı ile İnşaat / Yıkıntı Atıklarının Yönetimi konuşuldu... (7 Şubat 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından “İstanbul’da Hafriyat Toprağı İle İnşaat / Yıkıntı Atıklarının Yönetimi Uygulamalar, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu seminer ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Allianoi’de son söz AİHM’in (7 Şubat 2008)İzmir’in Bergama İlçesi yakınlarında ortaya çıkarılan bin 800 yıllık antik sağlık merkezi Allianoi’nin, Yortanlı Barajı’nın devreye girmesiyle sular altında kalmaması için 50 gönüllü avukatın verdiği hukuk mücadelesi sürüyor.
Başkan Topbaş; “Çok iş yapıyoruz, bütçemiz yetersiz…” (7 Şubat 2008)Habertürk TV’de Bilgi Odası programına konuk olan Başkan Topbaş, son 4 yılda İstanbul’da her alanda çok büyük yatırımlar yaptıklarını belirterek, “2023 yılına kadar hedeflediğimiz yatırım bütçesi 25 milyar YTL.
Yapı sektörüne özel ilk ERP sistemi (7 Şubat 2008)Yazılım firması SAP-Türkiye, yapı ve gayrimenkul sektörüne özgü dünyanın ilk kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemi olan Building Excellence''ı sundu. Yönetim danışmanlığı ve eğitim şirketi Management Plus ile yazılım şirketi Çözümevi''nin iş ortaklığıyla geliştirilen Building Excellence, tamamen yapı ve gayrimenkul firmalarının iş süreçlerine özgü geliştirilen bir ERP olma özelliği taşıyor. Yönetsel-operasyon ve destek olmak üzere 3 ana süreçten oluşan Building Excellence, firmalara entegre bir çözüm sunuyor ve bu şekilde yatırım maliyetlerini minimize ediyor.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Referans Yazan: Hacer Boyacıoğlu
Konut ''Oscar''ları sahiplerini buldu (7 Şubat 2008)Türkiye konut sektörünün "altın" projeleri belli oldu. 24 Proje Yönetim tarafından, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda Türkiye''de ilk kez gerçekleştirilen "Altın Proje Türkiye Konut Ödülleri"nde birinci olan projeler, önceki gece düzenlenen bir törenle açıklandı.
Şehirlerden sonra köyler de imarla tanışacak (7 Şubat 2008)2009 yılında Alanya’da 69 köye imar geleceği bildirildi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Peker, ilk etapta köy yerleşik alanı tespitlerinin yapılacağını söyledi. İmarla ilgili 1/100 binlik çevre planının yeni tamamlandığını ve inceleneceğini ifade eden Peker, Alanya’ya bağlı 69 köyden 17’sinde köy yerleşik alanı tespitlerinin daha önceden yapıldığını belirtti. Öncelikli olarak çalışmalara köy yerleşik alanı tespitleri yapılmamış bölgelerden başlayacaklarını anlatan Peker, “Hedefimiz 2008 yılı içerisinde tespitleri tamamlayarak 2009’da imar çalışmalarına başlamak. Şehir ve ilçelerden sonra köyler de imarla tanışacak” dedi. Köyleri imara açabilmek için ilk önce yerleşik alan planlarının çıkarılacağını belirten Peker, Antalya’da 126 köyde bu çalışmaların tamamlandığını ifade etti. Peker; “İmar öncesinde, ilk olarak nerede ne olduğu tespit edilecek. Yerleşik alan planları yapılacak. Yıl sonuna kadar Alanya da dahil olmak üzere Antalya bölgesinde bu çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Köylerdeki mevcut durumun tespitinin ardından imar çalışmalarına başlanacak. Ayrıca Alanya’da yapılacak çalışmalar için 300 bin YTL’lik bir bütçe ayırdık” diye konuştu.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Akşam Yazan: Adem Tekin
Kaleiçi şimdi akıllara geldi (7 Şubat 2008)Tarihi yapısı ve doğal güzelliğiyle çeşitli ödüllere layık görülen Kaleiçi yeniden hatırlandı. Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi’nin eski günlerine dönmesi ve cazibe merkezi olması için hummalı bir çalışma başlattı.
Evinizin tasarımı kültürünüzü yansıtsın! (7 Şubat 2008)Mobilya modasına yön veren ünlü Fransız tasarımcılar Türklere dekorasyon tüyoları verdi: Fonksiyonelliği ön plana çıkarın, ihtiyacınız olmayan eşyaları satın almayın!..
Eleştiriyi hazmetmek (7 Şubat 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı’da Tarihi Anafartalar Caddesi üzerinde bulunan yapıların cephelerini yenileme çalışmasının ilk etabını tamamlayıp, bina cephelerinde bulunan klima ünitelerini kaldırıldı.
Gündemdeki belediye tasarısı (7 Şubat 2008)Herkes bugünlerde belediye tasarısını konuşuyor. Bizde dikkatlice takip ediyoruz gündemi. Türkiye genelinde 905 belediye kapatılacak.
Güneş ve rüzgar yeter de artar (7 Şubat 2008)Nükleer ihale tarihi belli. Santrali yapacak firmaların şartlarını ve taleplerini içeren yönetmelikler hazır. Hükümet yerli ve yabancı enerji devlerinin iştahını kabartan üç nükleer santral kurma konusunda kararlı duruyor.
Konut açığının boyutları (7 Şubat 2008)Nitelikli arsa üretimi, konut üretimini destekleyecek önemli unsurların başında geliyor. Türkiye''de gayrimenkul sektörü, nitelikli oyuncuların bulunduğu, pazar derinliği olan ve gelişmelere açık bir sektördür.
Naldökenliler: Nefes alamıyoruz (7 Şubat 2008)İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Naldöken Mahallesi Batı Çim ve İzbeton fabrikaları ve taş ocaklarının yarattığı çevre kirliliğiyle boğuşmaya devam ediyor.
Yeni evlere eski eşya gitmedi mobilyada iş hacmi % 35 arttı (7 Şubat 2008)Konut projelerinin birer birer tamamlanıp teslim edilmeye başlaması ile mobilya sektörü de hareketli bir döneme girdi. Yeni eve taşınanların yüzde 50''si eşyalarını değiştirirken, sektörün iş hacmi yüzde 35 arttı.
Odalarda seçim heyecanı (7 Şubat 2008)Meslek odalarını kamuoyunda takdir eden kadar eleştiren de var. Kimine göre odalar iktidarları bazı konularda frenleyerek, büyük yanlışlardan dönülmesinde etkili olabiliyor.
Kemeraltı kareleri (7 Şubat 2008)İzmir Konak Belediyesi tarafından İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği''nin (İFOD) katkılarıyla düzenlenen "Kemeraltı" konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı. Dereceye giren fotoğraflar Alsancak Kültür Merkezi Sanat Galerisi''nde 13 Şubata kadar sergilenecek. Seçici kurulun 1 Şubat''ta Alsancak Kültür Merkezi''nde toplanarak 214 katılımcının 794 eseri arasında değerlendirme yaptığı, değerlendirme sonucunda ilk üçe giren eserler ile beş adet mansiyon kazanan fotoğraf sanatçılarının belirlediği belirtildi. Değerlendirme sonucunda Erdem Yıldırım birinci, Can Yücel ikinci, Emin Aydoğan da üçüncü oldu, Kemal Aslan, Tolga Taçmahal, Doruk Hemen birer, Birol Üzmez de iki fotoğrafıyla mansiyon kazandı. Seçici kurul tarafından belirlenen 36 fotoğraftan oluşan sergi Alsancak Kültür Merkezi Sanat Galerisi''nde açıldı, açılışta dereceye giren sanatçılara da ödülleri Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ tarafından verildi. Birinci seçilen eserin sahibi bin 500 YTL, ikinci bin YTL, üçüncü 750 YTL ödüle hak kazandı, mansiyon ödülü ise 250 YTL olarak belirlendi.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Birgün
Lütfi Kırdar''da tüm ''engeller'' kaldırıldı (7 Şubat 2008)Lütfi Kırdar Kongre Sarayı''ndaki yenileme çalışmalarıyla, engelliler için çözümler üretildi. Çalışma sonrasında, otopark girişine konulan asansör ile tekerlekli sandalyeyle binaya girişte kolaylık sağlanırken, toplantı salonlarının girişine de otomatik kapılar yerleştirildi. Her kata engelli tuvaletlerinin yapıldığı Lütfi Kırdar''da çalışmaları Pergel İnşaat Minimale Tasarım ve Mimarlık şirketi yapıyor.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Sabah
Sulukule için mimarlar ne öngörüyor? (7 Şubat 2008)Yandaki çizim Fatih Belediyesi''nin dağıttığı bir broşürün arka kapağında yer alıyor. Bu çizimin Sulukule''de projelendirilen evlerden birinin kat planı olduğunu "Hatice Sultan ve Neslişah Mahalleleri Yenileme Avan Projesi" başlığından anlıyoruz.
Patara''da 2000 yıllık deniz feneri (7 Şubat 2008)Roma İmparatoru Neron tarafından Patara Limanı''na yaptırılan, hala ayakta kalabilmiş, bilinen en eski deniz feneri, 11 metrelik kum dağının altından gün ışığına çıkarıldı.
2 bin yıllık deniz feneri (7 Şubat 2008)Roma İmparatoru Neron tarafından Patara Limanı''na yaptırılan ve hâlâ ayakta kalabilmiş olan en eski deniz feneri, 11 metrelik kum dağının altından gün ışığına çıkarıldı. Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Neron''un 2000 yıl önce limanın iki ağzına 12 metre yükseklikte iki dev deniz feneri yaptırdığını kaydederek, "Büyük ihtimalle limanın diğer köşesinde de ikinci bir deniz feneri var. İkinci deniz fenerini kum altından çıkarmak istemiyoruz'''' dedi.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.