Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Arkeolojik eserler üzerinde yükselen "Atina Akropol Müzesi" (25 Ocak 2011)Dünya Miras Listesi''nde yer alan dünyaca ünlü Akropolis''te, arkeolojik kalıntıları üzerinde yükselen Akropol Müzesi''ni ziyaret eden Başkan Topbaş; "Bizde kıyametler koparan insanlar, Atina''daki Akropol Müzesi''ne bakmalılar. Altta arkeolojik kazı alanı, üstte müzeyi görüyorsunuz. Müze arkeolojik kazı alanına yerleştirilen kolonlar üzerinde yükseliyor." dedi.
Maslak''ın çehresi değişiyor (25 Ocak 2011)Zorlu''dan sonra merkezdeki en kapsamlı ikinci proje Maslak''ta satışa çıkarılacak. İstinye ve Tarabya''da 4 lüks projeyi tamamlayan Bay İnşaat, Zorlu Center''dan sonra şehir merkezinde inşa edilmekte olan en kapsamlı ikinci projeyi Maslak''ta Nisan ayında satışa çıkaracak.
"Ucube"lere yer bulundu (25 Ocak 2011)Ucube heykel tartışmaları henüz sıcaklığını korurken Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın yıllar önce yapılan ancak bir yere konulmayan ünlü kişilerin heykellerini sergilemeye karar verdiği açıklandı.
Resmi Mimariyle Bütünleştiren Sanat Adamı (25 Ocak 2011)Bu yıl, dünyaca ünlü Türk ressam ve şairimiz Bedri Rahmi Eyüboğlu''nun doğumunun 100. yılı kutlanıyor. 11 Ocak''ta New York''taki Türkevi''nde "Doğumunun Yüzüncü Yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu" sergisi ile başlayan kutlamalar, yıl boyunca Paris, Kıbrıs, Bodrum ve İstanbul''da düzenlenecek çeşitli etkinlikler, yayınlar ve gençlere yönelik yarışmalarla devam edecek. Bedri Rahmi Eyüboğlu, ressam, şair, yazar, öğretmen, mozaik sanatçısı, heykeltraş, yazmacı, seramikçi ve vitraycı kişiliği ile dünyada büyük yankı uyandıran sayısız esere imzasını attı.
İstanbul ile Rönesans''ın başkenti arasındaki ''Bağlantı'' (25 Ocak 2011)Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi''nin sanatçılarının yer aldığı "Bağlantı Avrupa Kültür Başkenti''nden Rönesans''ın Başkenti''ne..." sergisinin ilk ayağı Artgalerim''de açıldı. 13 Şubat''a dek sanatseverin beğenisine sunulacak olan sergi, tarihsel olarak oldukça yakın, oldukça geçirgen bir geçmişe sahip günümüz Türkiye ve İtalya''sını yeniden miras üzerinden yakınlaştırıyor. Ama bu defa günümüz yaşam koşullarını konu edinen sanat eserleri aracılığı ile bugünün bağlantılarını oluşturarak... Serginin ikinci ayağı ise Floransa''daki Aria Art Gallery''de 21 Nisan''da açılacak.
Tarih: 25 Ocak 2011 Kaynak: Yeni Şafak
1 ton demir bile kıymete bindi (25 Ocak 2011)Hindistan''da Karnataka eyaletinin, çeliğin hammaddesine ihracat yasağı getirmesiyle spot piyasada demirin tonu 200 dolara yaklaştı.
Doğu''da radyoaktif sızıntı şüphesi (25 Ocak 2011)Ermenistan''ın Ağrı sınırındaki nükleer santralinden sızıntı olduğu ileri sürülüyor.
Milli Kütüphane AB''ye girdi (25 Ocak 2011)Milli Kütüphane, Avrupa Birliği''nin dijital kütüphanesi ''Europeana''ya Türkiye''den giren ilk kurum oldu.
Mehmet Aksoy: Yıkım kararına inanmıyorum (25 Ocak 2011)Kars''taki tartışmalı heykeli yapan heykeltıraş Mehmet Aksoy, heykelin yıkımına dair karara inanmadığını söyledi.
Başbakan''ın Taksim projesi (25 Ocak 2011)Başbakan''ın "kendi projem" diye tanıttığı Taksim Projesi, Dalan zamanından kalan bir düzenleme önerisi.
TOKİ''den inanç turizmi için iki dev adım (25 Ocak 2011)Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Siirt''in Baykan ilçesindeki Veysel Karani Türbesi ile Aydınlar''da (Tillo) bulunan Mücahit Camii ve Şifa Kuyusu''nu ayağa kaldırıyor. Veysel Karani Türbesi''nde kapsamlı bir restorasyon çalışması başlatacak olan TOKİ, türbenin çevresine 126 dükkanlık çarşının da bununacağı bir tesis yapacak. Ayrıca Aydınlar''daki tarihi Mücahit Camii ile Şufa Kuyusu ve çevresini saran çarpık yapılardan kurtaracak.
Tarih: 25 Ocak 2011 Kaynak: Sabah
Maçka Parkı’nda neler oluyor? (24 Ocak 2011)Park deyince aklınıza ne gelir? Gündelik hayatın her türlü kirli paslı ortamından kaçmak isteyenler için "bırakılmış doğa parçası".
Arkitera Genç Mimar Ödülü Sahibini Arıyor (24 Ocak 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından bu sene beşinci kez verilecek olan ‘Arkitera Genç Mimar Ödülü'' genç mimarların projelerini ve isimlerini duyurmayı, böylece mimari üretimde gençlerin seslerine daha çok yer verilmesini sağlamayı amaçlıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi, 24 Ocak 2011 tarihinde ilan edilen "Genç Mimar Ödülü" ile Türkiye''deki genç mimarlara ve nitelikli yapıtlara ulaşmayı hedefliyor. Genç Mimar Ödülü Seçici Kurulu ise Gökhan Avcıoğlu, Celal Abdi Güzer, Hasan Özbay, H. Ertuğ Uçar ve Hüseyin Yanar''dan oluşuyor. Son başvuru tarihi 5 Eylül 2011 olan Arkitera Genç Mimar Ödülü, aday mimarların inşa edilmiş binasından yola çıkılarak tasarım alanında yaptıkları her türlü üretim göz önüne alınarak veriliyor. 2011 yılında beşinci kez düzenlenecek olan "Arkitera Genç Mimar Ödülü''''ne aday olmak için 1971 ve sonrasında doğmuş olma ön şartı aranıyor.
Keçiören metrosu hızlı trenle bağlanacak (24 Ocak 2011)Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara''da devam eden raylı ulaşım sistemi çalışmalarında önceliğin Keçiören''e verildiğini bildirdi.
Senin Sanatın Kaç Metre? (24 Ocak 2011)Sanat, tarih boyunca her daim tartışmalı bir konu oldu. "Sanat sanat için mi, toplum için mi?" sorusu cevabını bulamamış olsa da artık herkes yeni sorular ekliyor bunun üstüne. Geçtiğimiz hafta açılan "İstanbul''un Silüetleri" sergisinin tanıtımı, baskıların boyutları nazara verilerek yapılınca nicelik-nitelik tartışması gündeme geldi bu sefer.
İşte İstanbul''un yeni 2 katlı otobüsü! (24 Ocak 2011)Avrupa Birliği''ne uyum çerçevesinde 1 Temmuz 2012''ye kadar toplu taşımada kullanılan tüm toplu taşıma araçlarının özürlü kullanımına uygun hale getirilmesi zorunlu olacak. Geçen yıl çıkarılan Özel Halk Otobüsleri Çalışma Yönergesi''ne göre de; araçların özürlü standartlarına uygun hale getirilmesi hükme bağlanınca İstanbul otobüslerindeki fiziki değişiklik uygulamaları da hız kazandı.
İyi haber: Hükümet ısrar ettikçe çevre hareketi büyüyor (24 Ocak 2011)Bugün saat 11.30''da Ankara''da TBMM önünde cumhuriyet tarihinde eşi görülmemiş bir protesto var. ‘Anadoluyu Vermeyeceğiz'' sloganıyla Türkiye''nin dört bir yanından gelen 187 kuruluşu temsil eden doğa korumacılar Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı''nı protesto edecekler ve bu sözümona koruma kanununun geri çekilmesi için milletin vekillerine seslenecekler.
Marmaray Devreye Girdiğinde Geceleri Sanayi Ürünleri Taşınacak (24 Ocak 2011)Başkan Topbaş, Marmaray''ın bitmesiyle birlikte 37 bin işyerinin bulunduğu İkitelli Sanayi Bölgesi''ndeki sanayicilerin yüzünün güleceğini söyledi. Topbaş, "Marmaray devreye girdiğinde gece saatlerinde yük vagonlarını devreye sokacağız." dedi. Topbaş, "Başakşehir''den 42 dakikada Yenikapı''ya gidilebilecek. Marmaray tamamlandığında ise 55 dakikada Üsküdar''a, 59 dakikada Kadıköy''e, 89 dakikada Kartal''a ulaşabileceğiz." şeklinde konuştu.
Bir ilke imza attı (24 Ocak 2011)Dubai Metrosu''na imza atan, Kayseri''de gerçekleştirdiği raylı sistem projesi ile ‘Dünyada 2010 yılının en iyi tramvay sistemi projesi'' ödülünü alan Yapı Merkezi, Sabancı Üniversitesi''nin Tuzla''da inşa edilen Nanoteknoloji Binası''nda uyguladığı yeni mühendislik çözümüyle Türkiye''de bir ilke imza attı.
Karadeniz''in Dibindeki Akıntı, Evleri Aydınlatacak (24 Ocak 2011)Son yıllarda gerek maliyetlerin artması, gerekse çevreci hassasiyetler sebebiyle alternatif enerji kaynaklarına yöneliş hızlandı.
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.