Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yalıtım Plaza açıldı (4 Ağustos 2008)Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in liderliğinde, yalıtım sektörünün öncü kuruluşları İstanbul Ümraniye’de yer alan Yalıtım Plaza’da biraraya geldi. Yalıtım Plaza 1 Ağustos Cuma günü düzenlenen törenle açıldı.
TOKİ, dar gelirliyi güneş piliyle aydınlatacak (5 Ağustos 2008)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, imzalama hazırlığı içerisinde olduğu yeni bir protokolle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) binalarına güneş pili koymaya hazırlanırken, bu kapsamda dar ve sabit gelirli vatandaşa bedava elektrik kullandırmak hedefleniyor.
Yangınlar rastlantı değil (8 Ağustos 2008)Manavgat’ta 31 Temmuz’da başlayan ve 6 günün sonunda kontrol altına alınabilen orman yangınında yaklaşık 10 bin hektarlık alan kül oldu.
Ortak Girişim Grubu Tema Park yatırımını askıya aldı (5 Ağustos 2008)Ankara''da "Disneyland" benzeri tema parkı kurmak için 3 yıldır çalışmaları sürdüren Tema Parkı Ortak Girişim Grubu, yatırımını askıya aldı.
Kaz Dağı kazılmasın! (7 Ağustos 2008)“Şu Kaz Dağı’nın adını değiştirmeli... ‘Kaz’ denildikçe akıllarına sadece kazmak geliyor...” Bu söz, 24-25 Temmuz 2008’de Çanakkale’de toplanan mimarların bölgeyi “tüm değerleriyle savunma” kararlarına da esin kaynağı oldu.
Tarihe de göz diktiler (6 Ağustos 2008)Ören yerleri ile arkeolojik taşınmaz kültür varlıklarının da özelleştirilmesinin yolu açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı bundan böyle ören yerleri ve buralarda bulunan arkeolojik taşınmaz kültür varlıklarını tüzelkişilere kullandırabilecek.
Gaziantep''e ''Kültür Yolu Projesi'' ödülü (5 Ağustos 2008)Birliğe üye şehirler yaptıkları çalışmalarla çeşitli ödüller alırken, Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi de ''Kültür Yolu Projesi'' ile Dr. Metin Sözen, Koruma Büyük Ödülü''ne layık görüldü.
Sakarya hızla kuruyor (4 Ağustos 2008)Sakarya Nehri hızla kuruyor. Toplam uzunluğu 824 kilometreden 720''ye düşen nehirde kirlilik ise her geçen gün artıyor.
Yatay plazayla sorunsuz ofisler (4 Ağustos 2008)Haliç''te 146 bin metrekarelik alanda yatay bir plaza kuran SİNPAŞ, bölgeyi iş dünyasının gözdesi yapmayı planlıyor. A Plus ofislerde helikopter pistinden yüzme havuzuna kadar pek çok sosyal aktivite mevcut.
Zorlu Gayrimenkul’ün Karayolları arazisine yapacağı projede son viraja girildi (4 Ağustos 2008)İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması''nı kazanan projeler konusunda son değerlendirmelerini yapıyor.
Kötü yönetilen bir ‘proje’ (4 Ağustos 2008)Hükümetin ‘reçeteyi yazarım, teşhis sonraya’ şiarlı yaklaşımına bir başka örnek; ‘İstanbul finans merkezi olacak’ projesidir. ‘Nasıl?’ sorusunun yanıtı ise ciddiyeti sorgulatıyor.
İzinsiz dolguda plaket cezası emekliliğe yetişti! (4 Ağustos 2008)Milas’ın Pina Yarımadası’nda denizi izinsiz dolduran MNG Holding’in temsilcisine turizme katkılarından dolayı ‘teşekkür plaketi’ verdiği için hakkında soruşturma başlatılan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü, emekli olduktan iki gün sonra ceza aldı. Müdüre ‘savunmasında devlet memurlarına yakışmayan üslup kullandığı’ gerekçesiyle ‘kınama’ cezası verildi. 16 Temmuz’da kendi isteğiyle emekli olan Demir’e verilen kınama, görevi bıraktıktan 14 gün sonra tebliğ edildi. Muğla İl Kültür Müdürü Murat Süslü, soruşturmanın cezanın verildiği tarihte ancak tamamlanabildiğini söylerken, bir gecikme olmadığını savundu.
Tarih: 4 Ağustos 2008 Kaynak: Radikal
Siyahırmak nehri (4 Ağustos 2008)Küresel ısınma nedeniyle su kaynakları hızla tükenirken, ülkemizin en önemli su kaynaklarından Yeşilırmak Nehri’nde kirlilik had safhaya ulaştı.
''Hazine Yardımı’ Kısıtlandı.. Ya ‘Hazine Arazileri’ Yağması? (4 Ağustos 2008)Ülkemizi yöneten parti, “laikliği gözetmediği” için Anayasa Mahkemesi’nin 11 üyesinden, başkanın dışındaki 10’unun oylarıyla “suçlu” bulundu.
Otel inşaatına tepki (4 Ağustos 2008)Kadıköy sakinleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, Moda semtinde AKP’ye yakınlığı ile bilinen Taşyapı İnşaat tarafından yapılmaya başlanan, 12 katlı olacağı belirtilen Corner Otel’in kanunlara ve imar planlarına aykırı olduğunu öne sürerek, protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Grup, konuyla ilgili davaların sürmesine karşın otelin büyük bir bölümünün bitirildiğini, otelin boğazın siluetine, kentin tarihi ve kültür yapısına zarar verdiğini belirterek, otel inşaatının en kısa sürede durdurulmasını istedi.
Tarih: 4 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Kaz Dağlarını, Vatanı Savunmak (4 Ağustos 2008)Bir altın arama saldırısına uğradı ülkemiz. Yabancı şirketler, delik deşik ediyor topraklarımızı; özsuyunu emip, balını aldıktan sonra, korkunç bir posa bırakıyorlar geride. Bu saldırıya, yıllardır “dur!” demeye çalışıyor Bergama köylüleri.
Pekin’de İki Gün (4 Ağustos 2008)21. yüzyılın başında giderek betonlaşan küremizde Çin’in başkenti Pekin bu yönüyle de batıyla yarışıyor. 29. Yaz Olimpiyat Oyunları’na ve egzotik bir tarihi mirasa tanıklık etmek düşüncesiyle geldiğimiz kentte kendimizi bir anda yüksek yüksek binaların içinde bulduk.
Küresel ısınma! (4 Ağustos 2008)Antalya’da 31 Temmuz’da başlayan orman yangını sürüyor. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, binlerce hektarlık ormanlık alanın yanı sıra 60’ın üzerinde ev, 88 ahır, 1 okul ve 1 caminin kül olduğu, yangının Karabucak köyü Korudağ mevkiinde devam ettiğini açıkladı.
Kuran kursu kaçak çıktı (4 Ağustos 2008)Konya’nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde Süleymancılar’a ait bir Kuran kursunda meydana gelen patlamada 17 kız öğrenci öldü, 27’si de yaralandı.
Kentlilik bilincinden daha önemli ne var? (4 Ağustos 2008)İzmir EXPO’yu alsaydı her şey çok daha iyi, çok daha farklı olacaktı. Bundan kimsenin kuşkusu yok. Meseleye ‘kentlilik bilinci’ açısından yaklaşmaya ben de gerek bu köşedeki yazılarımda gerekse katıldığım TV programlarında en doğru yanıtları vermeye çalıştım.
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.