Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kale Fulya Showroom ile 360 Derece Hizmet (13 Mayıs 2011)Kale Grubu, mağazacılık anlayışı ile perakende sistemini yeniden düzenleyerek, örneğinin ilk mağazası olan Kale Fulya Showroom''un açılışını 12 Mayıs 2011 tarihinde yaptı.
13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Kutlu Olsun (13 Mayıs 2011)1994 yılı 13 Mayıs''ta TMMOB 33. Genel Kurulu''nda Odalaşma kararının çıkması ile Peyzaj Mimarları Odası kuruldu. Bu yüzden her sene 13 Mayıs, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü olarak kutlanıyor. Herkesin peyzaja bakış açısı ve algısı kültürüne göre değişebilir, hatta değişik meslek grupları peyzajı kendine göre yorumlayabilir. Bu amaçla Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Türkiye''deki Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları''na, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve Şubeleri''ne ve peyzaj mimarlarına sorduk: Peyzaj mimarlığı nedir? Mesleğin görevleri nelerdir? Mesleğin algısı ne yöndedir? Türkiye''de peyzaj mimarlığının yeri nedir?
Mecanoo Moskova''da Yer Alan Ulusal Fen ve Teknoloji Üniversitesi İçin Yeni Bir Kampüs Tasarlıyor (13 Mayıs 2011)Mecanoo, Rusya''nın önde gelen üniversitelerinden bir olan Ulusal Fen ve Teknoloji Üniversitesi (MISiS)''nin yeni kampüsü için düzenlenen uluslararası proje yarışmasını kazandı. 100 dönümlük alanda yer alan kampüs, Rusya''nın 20 yıl içerisinde 300.000 yeni sakininin yer alması beklenen yerleşim bölgesinde yer alacak.
Dışarıda iktidar deviren tweetler ''Çılgın Proje''yi neyledi? (13 Mayıs 2011)Her zaman olduğu gibi yine Kanal İstanbul projesinde de Twitter iş görmüş. Öyle ki gönderilerin bazıları olumlu, bazıları olumsuz ve hatta dalga geçenleriyle Twitter''ın dünyayı kapsayan "en çok tweetlenenler" listesine girmiş.
Türkiye''nin zehir haritası (13 Mayıs 2011)Kütahya''daki siyanürlü atık barajının yıkılması, Türkiye''nin beş bölgesinde daha faaliyet gösteren maden işletmelerinde yaşanabilecek felaketlerin habercisi sayılıyor.
Çin''de Yasak Şehir''i soydular (13 Mayıs 2011)Çin''in eski imparatorlarının yaşadığı Yasak Şehir (İmparatorluk Sarayı) müzesinden altın ve mücevherden yapılmış 9 eser çalındı.
"Siyanürle madencilik yasaklanmalı..." (13 Mayıs 2011)WWF Türkiye: "Siyanürle madencilik Avrupa Birliği''nde olduğu gibi Türkiye''de de yasaklanmalıdır."
''Siyanür havuzuna düştü''ye yalanlama (13 Mayıs 2011)Kütahya''da bir setinde çökme yaşanan siyanürlü su barajında güçlendirme çalışması yapan bir işçinin suya düştüğü iddiasına işletmeden yalanlama geldi.
İklim paneli (13 Mayıs 2011)Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Kulübü ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi, dünyadaki yaşam için giderek büyüyen bir tehdit olan "Küresel İklim Değişikliği" konusunda bir panel düzenliyor.
Somfy Türkiye’den Dev Adımlar (13 Mayıs 2011)Somfy Türkiye, yatırımlarına devam ediyor. İzmir-Gaziemir''de faaliyete geçen yeni Somfy şubesi; tüm Ege Bölgesi''ne artık yeni adresinden ulaşacak. Somfy sistemleri ile ilgili eğitimlerin verildiği Somfy Okulu''nun da bulunduğu yeni şubede, satış, pazarlama ve satış sonrası olmak üzere tüm müşteri taleplerine artık daha profesyonelce cevap verilebilecek.
"Türkiye örnek alsın" (13 Mayıs 2011)Greenpeace: "Japonya''nın yeni nükleer enerji santrallerini iptal etme konusundaki girişimi Türkiye Hükümeti''ne ve tüm dünyaya örnek olmalı."
"Fukuşima''da bir reaktörde daha erime!" (13 Mayıs 2011)Greenpeace: "Japonya Fukuşima Nükleer Santrali''nde yaşanan felaket kontrol altına alınamadan devam ediyor."
Kütahya''dan sonra sıra nerede? (13 Mayıs 2011)TEMA Vakfı, Kütahya Tavşanlı Gümüşköy''deki maden işletmesinde atık havuzunun çökmesinin altındaki nedenlerin 2005 yılından bu yana Maden Yasası ve ilgili yönetmeliklerde yapılan değişikliklerde aranması gerektiğine dikkat çekti.
Çağdaş Evliya Çelebiler aranıyor! (13 Mayıs 2011)Hayalimdeki Yolculuk yarışması genç gezginlere benzersiz bir fırsat sunuyor. "Hayalimdeki Yolculuk" ile 400 yıl önce yaşamış Evliya Çelebi''nin izinden yeni kuşakların seyahat hayallerinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Ergene İnisiyatifleri 2. toplantıyı yapıyor (13 Mayıs 2011)Ergene İnisiyatifleri, doğanın dilini hak arama mücadelesinde etkin kılmak için başlattıkları eğitim çalışmalarına bugün Çerkezköy''de devam edecek.
Heykeller bundan korksun! Trafik, müstehcenlik, Ankara''dan gelenler (13 Mayıs 2011)İnsanlık Anıtı''nın yıkımıyla gündeme gelen Kars''ın AKP''li Belediye Başkanı Bozkuş icraatını savundu: Ankara''dan birileri geldiğinde heykeller bulundukları yerden geçici süreyle kaldırılıyormuş.
Altın lobisi siyanürü dayatıyor (13 Mayıs 2011)Metalurji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Hüseyin Savaş, uluslararası altın lobisinin siyanürle altın ve gümüş madeni çıkarılmasını uluslararası altın lobilerinin desteklediğini ve yeni yöntemler bulunmasını engellediklerini söyledi.
Hatay''da Fransızlardan sonra ilk kazı (13 Mayıs 2011)Fransız işgalinden sonra Hatay''da yapılan ve tamamı Türk arkeologlarından oluşan heyet genç antik dünyanın dört önemli şehrinden biri olarak kabul edilen Antiocheia''ya ait kalıntıları gün yüze çıkardı.
İstanbul Viyana ile ekonomik ve kültürel işbirliğine gidiyor (13 Mayıs 2011)Başkan Kadir Topbaş ve Viyana Belediye Başkanı Michael Haupl; ulaşım çevre, sosyal ve kültürel alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımını kapsayan işbirliği protokolüne imza attı.
Belediye Meclisi İDO''nun özelleştirilmesini onayladı (13 Mayıs 2011)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İDO''nun özelleştirilmesine onay verdi.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.