Haberler

Haberler

Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tasarımcılar Türk Lirası''na not verdi: Daha güzel olabilirdi (8 Ekim 2008)Dört yıl önce tedavüle giren Yeni Türk Lirası''nı silik ve heyecansız bulan tasarımcılar, yılbaşından itibaren kullanıma girecek olan Türk Lirası banknotlar için ''güzel ama daha güzel olabilirdi'' değerlendirmesini yaptı.
Zeugma''da mitolojik tanrı heykeli bulundu (8 Ekim 2008)Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Zeugma Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Kutalmış Görkay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeugma''da şimdiye kadar tek bir tanrıça heykelinin varlığının bilindiğini belirtti.
Babil Kulesi Dubai’de yükseliyor (8 Ekim 2008)Yapım aşamasında da olsa dünyanın en yüksek binalarına evsahipliği yapan Dubai, küresel ekonomideki çalkantıya meydan okuyor.
Sinan’a meydan okuyan mimar: Topbaş! (8 Ekim 2008)Haliç için 10 yıldır süren tartışma yeniden alevlenecek. Tarihi Yarımada’nın siluetini bozduğu için tartışmalara konu olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü Projesi ihaleye açıldı.
Bu hastane yıkılırsa sorumlusu kim? (8 Ekim 2008)Aktif fayların bulunduğu Aydın’daki Atatürk Devlet Hastanesi poliklinik binasının iki yıl önce yapılan kontrollerinde, çürük olduğu ve yıkılması gerektiği yönünde rapor verildiği ortaya çıktı.
Manisalı Anemon, 12’nci otelini Malatya’da açacak (8 Ekim 2008)“Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 50 otel” hedefiyle dikkat çeken Manisa merkezli Anemon Oteller Zinciri, 12’nci işletmesini Ocak 2009’da Malatya’da açmaya hazırlanıyor.
Özelleştirilen limanlar devredilmeyi bekliyor (8 Ekim 2008)Özelleştirme ihaleleri gerçekleştirilen TC Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) limanlardan İzmir, Bandırma, Derince ve Samsun limanları devredilmeyi bekliyor. Mersin Limanı’nın devri gerçekleştirilirken, İskenderun Limanı’nın ise özelleştirilen limanların devir sürecine girmesinden sonra ihaleye çıkarılması planlanıyor
Yatırımcı İskenderun’da arsa arıyor (8 Ekim 2008)Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, İskenderun bölgesinde yatırımcıların arsa bulmakta zorlandıklarını belirterek, sanayici için arsa üretilmesini istedi.
Kemeraltı Restorasyonunda 3. Etap Başlıyor (8 Ekim 2008)Kemeraltı Çarşısı’nda Türkiye’nin en kapsamlı restorasyon projelerinden birini yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3. etabın ihalesini de tamamladı.
Yalıtım sektörü büyüyor (8 Ekim 2008)Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Başkanı Levent Ürkmez, yalıtım sektörünün 2007 yılında yüzde 22 büyüdüğünü; 2008 yılı sonunda ise yüzde 5-8''lik büyüme beklediklerini söyledi.
Konutta gerçek bedel belli olacak (8 Ekim 2008)Yeni Gelir Vergisi Kanun taslağı üzerinde çalışan Maliye Bakanlığı, tapu harcının oranlarını düşürecek. Değişiklikle şu an yüzde 3 olan tapu harç oranı yüzde 1’e indirilecek, emlak alım satımında bedelin tapuda düşük gösterilmesinin önüne geçilecek.
Mahkeme kararıyla işhanları kurtuldu (8 Ekim 2008)İzmir İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi CHP Grubu''nun dava açması ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı alması üzerine, satış kararı bulunan Bergama, Tire ve Menemen''deki işhanlarını listeden çıkardı.
Türk şirketlerden Ukrayna’da yatırım (8 Ekim 2008)Alarko Holding’in bağlı ortaklığı Alsim- Alarko, Doğuş İnşaat ve YDA İnşaat, Ukrayna’da Boryspil Havaalanı’nın inşası projesini 372 milyon dolar bedelle üstlendi.
Almanlar, İzmir’e yatırımı çok sevdi (8 Ekim 2008)Almanya’dan ziyarete gelen milletvekili ile Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu Derneği yöneticileri, yatırım yapmak için en iyi tercihin İzmir olduğunu söyledi.
İstanbul’da gece tarifesinin kalkması neye bağlı? (8 Ekim 2008)Taksilerde gece tarifesi ilk olarak İzmir’de kaldırıldı. Ankara’da da geçen sene yüzde 50 olan zamlı tarife yüzde 25’e düşürüldü. Şimdi de İstanbul’da gece tarifesinin kaldırılması tartışılıyor.
TOKİ itibar, vatandaş para kaybediyor! (8 Ekim 2008)Bir süre önce, müteahhitler TOKİ''nin yaptığı inşaatların sektörü olumsuz etkilediğinden yakınmıştı. Aslında yakınan sadece müteahhitler değil, vatandaş da TOKİ''den muzdarip.
Proje sahipleri de elini taşın altına koyarsa şimdi ev almanın tam zamanı (8 Ekim 2008)Gayrimenkulde, konut almak için en uygun dönemin yaşandığını belirten Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, ‘Piyasayı canlandırmak için proje sahipleri de tüketiciye cazip kampanyalar sunmalı’ dedi.
Ankara’nın içme suyuyla tarla bile sulanmaz (8 Ekim 2008)DSİ, hazırladığı raporda Ankara’ya içme suyu olarak verilen Kızılırmak suyunun ‘tarla sulamaya uygun kalitede’ olmadığını tespit etti.
Zorlu Center Projesi, Dünyanın En Prestijli Mimarlık Ödülünü Kazandı (8 Ekim 2008)Zorlu Gayrimenkul’ün Karayolları arazisine yapacağı Zorlu Center projesi, dünyanın en prestijli mimarlık ödülleri arasında sayılan 2008 Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında, 350 proje arasında birinci oldu. Proje, "karma kullanım" kategorisinde jüri özel ödüllerinden "master planning" (en iyi planlanmış proje) almaya hak kazandı.
Mimarlık şenliği başladı (8 Ekim 2008)Mimarlar odası Ankara Şubesi’nin 2003 yılından beri her yıl düzenlediği Mimarlık şenliği ‘Kentli Hakları’ sergisinin açılmasıyla dün başladı.
Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.