reklam

Ekim Ayı Kültür & Sanat  Haberleri
Sanat

8. Uluslararası İstanbul Bienali, Vitra Sanat TIR ile üniversitelerde..
8. Uluslararası İstanbul Bienali, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ve Eczacıbaşı Vitra işbirliğiyle gerçekleştirilen Vitra Sanat TIR projesi ile İstanbul'un belli başlı üniversitelerindeki gençlere tanıtılıyor.

"Kültür İnsanı Atatürk" Sergisi
Cumhuriyetimizin 80.yıl kutlamaları kapsamında T.C. Kültür ve Turizm bakanlığı himayesinde Anıtkabir'de Atatürk'ün askeri ve siyasi kimliğinin yanı sıra eğitime, kültüre ve sanata verdiği değeri vurgulamak amacı ile bir fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.

‘Urartu- Savaş ve Estetik’ sergisi, Yapı Kredi’de...
Urartu: Savaş ve Estetik, Urartular’ın Asurlular’la zorlu bir coğrafyada sürdürdüğü mücadeleye ve gelişmiş maden teknolojisiyle yaratttıkları eşsiz sanat eserlerine odaklanıyor.

‘Platform Garanti’de Bienal etkinliği...
Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi, 8. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında “Sensiz Bir Hiçim...” başlıklı projeyi 19 Ekim - 16 Kasım 2003 tarihleri arasında hayata geçiriyor.

1. Uluslararası Pekin Sanat Bienali'nde Çağdaş Türk Sanatı
20 Eylül- 20 Ekim 2003 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de ilk kez gerçekleşmekte olan "Originality: Contemporary and Locality" başlıklı 1. Uluslararası Pekin Sanat Bienali'ne Türkiye'den Selim Birsel ve Murat Şahinler katılıyor. 

‘Karikatürlerle Bir Borç Ekonomisinin Tarihi’
Osmanlı Bankası Müzesi, 15 Ekim 2003-15 Şubat 2004 tarihleri arasında, “Fantazya Çok Para Yok - Karikatürlerle Bir Borç Ekonomisinin Tarihi (1874-1954)” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Türkiye'nin İlk Cam Şenliği İzleyenlere Görsel Bir Şölen Sundu
İnsan eliyle işlenen en eski ve büyüleyici malzemelerinden biri olan cam, Üsküdar Rotary Kulübü’nün 11 Ekim 2003 tarihinde düzenlediği Boğaziçi Cam Şenliği ile yeniden can buldu. 

Nurettin Erkan'ın "Boşluktaki Bedenler" adlı Resim Sergisi 21 Ekim - 29 Kasım 2003 tarihleri arasında A Sanat'ta
Nurettin Erkan, figürlerin gerçeğini aramaya çıktığı ilk günden itibaren hep manzaradan bir şeyler eksildiğini gördü.

Diyarbakır da bir ilk daha...
Disiplinlerarası bir karşılaşma... Kültürlerarası bir buluşma.

9. Uluslararası Eskişehir Festivali 11-19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek!
Anadolu'nun kültür ve sanat buluşması olan Uluslararası Eskişehir Festivali, bu yıl dokuzuncu yaşını kutluyor. Eskişehirliler' i müzik, tiyatro ve çeşitli çocuk etkinlikleriyle buluşturacak festivalin bu yıl ki konuk ülkesi Avusturya.

"Sınırları Aşmak" Bir yerlerde ve Burada ...
Londra'da yaşayan ve farklı kültürlerden gelen sanatçıların performans, video ve enstalasyon gibi farklı görsel yaklaşımlarını bir araya getiren uluslararası güncel sanat etkinliğinin küratörlüğünü aynı zamanda katılımcı sanatçı da olan Gülsen Bal üstleniyor.

Ayşe Erkmen Galerist'te
İstanbul ve Berlin'de yaşayan Ayşe Erkmen'in son kişisel sergisi "Gelgit", İsveç'te Magasin 3 Stockholm Konsthall'da 30 Eylül'de açıldı.

İş Bankası, "İş'imiz Sanat" ile Art-İstanbul'da
Türkiye İş Bankası, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Art-İstanbul 2003"e "İş'imiz Sanat" temalı bir düzenleme ile katıldı.

Platform'da Bienal
8. Uluslararası İstanbul Bienali sanatçılarından, Shahzia Sikander'in çalışmaları Bienal mekanlarından Garanti Platform Güncel Sanat Merkezi'nde izlenebilecek. 

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı çocuklarla buluşuyor
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı bir düşünü daha gerçekleştiriyor ve 3-4-5 Ekim 2003 tarihlerinde, Maslak Parkorman'da düzenleyeceği "minifest" ile geleceğin kültür ve sanat dostlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

8. Uluslararası İstanbul Bienali, Vitra Sanat TIR ile bu haftasonu Metrocity'de...
8. Uluslararası İstanbul Bienali, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ve Eczacıbaşı Vitra işbirliğiyle gerçekleştirilen Vitra Sanat TIR, 23 Ekim Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi'yle başladığı şehir turuna, 25 Ekim Cumartesi ve 26 Ekim Pazar günleri Levent'teki Metrocity Alışveriş Merkezi'nin önündeki alanda devam ediyor.

Sanatodası 11 Sanatçının Yapıtlarından Oluşan Sergiyle Açılıyor
Zehra Aral, Cihat Aral, Figen Aydıntaşbaş, Fuat Acaroğlu, Umut Germeç, Emrah Günay, Nevhiz, Ursula Soltermann Katipoğlu, Yusuf Katipoğlu ve Edis Tezel, Mustafa Şener'in resimleriyle katılacağı karma sergi 06 Kasım-03 aralık 2003 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Beyoğlu yeni bir sanat merkezine kavuşuyor
21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Beyoğlu’na kazandırılan YEKÜV Nilüfer Gökay Eğitim ve Kültür Merkezi 18 Ekim 2003 günü saat 17:30’da açılıyor. 

8.Uluslararası İstanbul Bienali mekanlarında caz dolu günler
8. Uluslararası İstanbul Bienali ile 13. Uluslararası Akbank Caz Festivali'nin işbirliğinde 11 Ekim Cumartesi ve 12 Ekim Pazar günleri Bienal mekanlarından biri olan Yerebatan Sarnıcı'nda düzenlenecek olan caz konserleri, sanatseverlere yaşatacakları ortak sanat coşkusu ile çifte heyecan getirecek.

Rüyalara Giren Resimler "KuuN" Peyami Gürel Kisisel Sergisi
"Hiçbir betime uymayan Gerçek Şekillendiricinin büyük devinimi yoğun halde yüzen ontolojik boyutun özüdür. İşte bu öz Peyami Gürel tuvallerinin hareket noktasını oluşturur. 

Portekiz’den İstanbul’a uzanan 60 yıllık öykü
Portekiz resminin ünlü ressamlarından Julio Pomar’ın “Ötekinin Resmi” başlıklı retrospektif sergisi, Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi’nde sürüyor. Önceki hafta Portekiz Cumhurbaşkanı tarafından açılışı yapılan sergi, 9 Ekim’e kadar görülebilecek.

Nur Koçak'tan "ilham perisi" seçkisi
İş Sanat Parmakkapı Sanat Galerisi Ekim ayında, Nur Koçak'ın resim sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 3-24 Ekim 2003 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Arşiv

ARKIMEET

ARKIMEET Konferans Serisinin davetlisi olarak, 
Dominique Perrault 4 Kasım Saat: 19:00'da Askeri Müze Kültür Sitesi Konser Salonu'nda konferans verecek.

Davetiye için tıklayın.


Philips Armatür'ün katkılarıyla

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz