Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Pepe sözünü tutmadığını itiraf etti (16 Temmuz 2007)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, geçen yıl Kuşadası''nda çıkan yangından sonra söylediği "Yanan orman alanları ağaçlandırılacak. Yanan ve yakılan ormanlar kesinlikle 2B''ye konu edilemez. Buraların üzerinde yapılaşma olamaz, orman vasfını kaybetmezler" sözünün havada kaldığını yaptığı açıklamayla itiraf etti.
Molla Yegan Medresesi kültür merkezi yapıldı (16 Temmuz 2007)Bursa''da "Tarihî ve Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi" kapsamında Yıldırım Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Molla Yegan Medresesi, kültür merkezi olarak hizmete girdi. Medresenin açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Altuntaş, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe ile çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "Yok olmak üzere olan Molla Yegan Medresesi''ni su yüzüne çıkarmanın onurunu yaşıyoruz." dedi. Medresede, kafeteryaların yanı sıra sergi salonu ve el sanatları kurs atölyeleri bulunuyor.
Tarih: 16 Temmuz 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Adem Elitok
1950 ''de başlanan kazı çalışmaları devam ediyor (16 Temmuz 2007)Antalya''nın Kaş ilçesine bağlı Kınık beldesinde bulunan Xanthos antik kentindeki kazılar başladı. Likya Uygarlığı''nın en büyük kenti Xanthos''ta 1950 yılından bu yana yürütülen kazı çalışmalarının bu yılki bölümü, Bordeaux Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümünden Prof. Dr. Jacques Des Courtlis başkanlığında yürütülüyor. Jacques Des Courtlis, çalışmalarda antik kentte bir süre önce ortaya çıkarılan Bizans mozaiklerinin tamirinin yapıldığını ve sondaj kazılarına devam edildiğini bildirdi. Des Courtlis, bölgede yaklaşık 20 kişilik Fransız bilim ekibinin çalıştığını vurguladı.
Tarih: 16 Temmuz 2007 Kaynak: Zaman
Kars''ın tarihî dokusu yeniden canlandırılıyor (16 Temmuz 2007)Kars''ta tarihî mekânlarda yürütülen çalışmalarla kente yeniden bir canlılık getirmeyi hedeflediklerini anlatan Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, bu bölgenin Türkiye''nin en gözde mekânları haline getirileceğini söyledi.
Sıcaklar cebinizi yakmasın klima yerine yalıtımla serinleyin (16 Temmuz 2007)Küresel iklim değişimi sonucunda yazların şimdiye kadar görülmemiş aşırı sıcaklarla geçmesi klima satışları, elektrik kesintileri kadar sera gazı üretimimizi de artırıyor.
"İETT arazisinde karar incelemeden sonra" (16 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sama Dubai firmasının 705 milyon dolarla kazandığı Levent''teki İETT Garajı arazisinin ihalesiyle ilgili hukuki değerlendirme sürecinin devam ettiğini bildirdi.
Küresel ısınmaya karşı inek maketli kampanya (16 Temmuz 2007)Son yıllarda sosyal sorumluluk projelerine daha fazla eğilen şirketler, özellikle küresel ısınma konusuna dikkat çekiyor. ''İnek Festivali'' kapsamında sergilenen maketler, susuzluğa dikkat çekiyor.
Randevu (16 Temmuz 2007)5 Ağustos''u ajandanıza kaydedin. Randevumuz var. O gün Ilısu Barajı inşaatının başlamamasının birinci yılını kutlayacağız.
Sıcaklardan Düden Şelalesi de etkilendi (16 Temmuz 2007)Antalya''nın dünyaca ünlü Düden Şelalesi''nin suyunun, kaynaklarının büyük bölümünün tarımsal alanlara aktarılması nedeniyle azalmaya başladığı bildirildi.
Paris ’toplumsal’ takılıyor, bizimki 10 milyon YTL’ye kendini tanıtıyor (16 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2006’da yaptığı icraatları duyurmak için 10.3 milyon YTL para harcadı. Paris Belediyesi ise 13 milyon Euro’yu toplumsal kampanyalara harcıyor.
"Selimiye Camii’siz 7 harika mı olur?" (16 Temmuz 2007)Dünyanın 7 harikası belirlendi ama uzmanlar bu durumu pek de umursamıyor. Halk oylaması ile belirlenen harikalar daha çok popüler değerleri yansıtıyor. Yani mimari ve estetik ikinci planda. Dünya halkının “harika” sınıfına giremeyen Ayasofya ise uzmanlara göre değerinden hiçbir şey kaybetmez.
"Kuş Cenneti"ne Dünya Bankası''ndan destek (16 Temmuz 2007)Bir zamanlar yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Akgöl, Dünya Bankası tarafından sağlanacak 5 milyon YTL değerindeki arıtma tesisi projesiyle eski güzelliğine kavuşacak. Kuraklık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Akgöl''ün, projenin tamamlanmasıyla 5 yıl sonra yeniden kuş cenneti olması hedefleniyor.
Türkiye''nin bir senaryosu bile yok (16 Temmuz 2007)İklim değişimlerinden kaynaklanan meteorolojik afetlerin, Afet Kanunu kapsamına alınması için çalışma yürütülüyor. Afet İşleri Genel Müdürlüğü, mevzuatı güncellemek için ''İklim Değişimi Komisyonu'' oluşturdu.
Alanya''daki yangın tekrar başladı (16 Temmuz 2007)Antalya''nın Alanya ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını kısmen kontrol altına alındı. 200 hektardan fazla bir alanda etkili olan yangında, 20''den fazla ev yandı, 3 köy boşaltıldı.
İstanbul emlakta Londra ve Moskova''yla yarışıyor (16 Temmuz 2007)Dünyada 55 ülkede faaliyet gösteren, milyarlarca dolarlık emlak satışı gerçekleştiren Cushman & Wakefield''in CEO''su Paul F. Bacon, gayrimenkul piyasasında dünyada şu anda İstanbul, Londra ve Moskova''nın birbirine rakip olduğunu söyledi.
Sorgun Ormanı''nı kurtaran karar (16 Temmuz 2007)Danıştay, Sorgun Ormanı imar planı değişikliğiyle ilgili, yürütmenin durdurulması kararına itiraz eden Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talebini reddetti.
“Osmanlı''yı Kötüleyerek Bir Yere Varamayız” (13 Temmuz 2007)2004 yılında Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün girişimleri ile başlatılan “İstanbul Müze – Kent” çalışmaları devam ediyor. “Müze - Kent” projesi kapsamında, ”Tarihi Yarımada”da özellikle Osmanlı mimarisinin örneklerini ve diğer tarihi yapıları yenileyerek çeşitli faaliyet alanları olarak yeniden topluma kazandırmak için de çalışmalara başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama Merkezi tarafından yapılan çalışmalar pilot bölge seçilen Süleymaniye ve Zeyrek ile tüm Tarihi Yarımada’da devam ediyor. Proje koordinatörü Prof.Dr. Cengiz Eruzun “Müze Kent”in çalışmayan bir platform olduğunu ve kendilerine ihale edilmiş bir işi yaptıklarını vurguluyor. “Müze Kent” projesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama Merkezi’nin çalışmaları ile ilgili Prof.Dr. Cengiz Eruzun ve Nergiz Başkaya ile kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik.
Sapphire’le metrekare fiyatı 7 bin doları gördü (13 Temmuz 2007)İstanbul Sapphire projesi, Türkiye’nin en pahalı residence’ı unvanını eline geçirecek. İstanbul Levent’te inşa edilen İstanbul Sapphire, gayrimenkul sektöründe birçok ilke ve rekora imza atacak.
Divan Asia İstanbul (13 Temmuz 2007)Koç Holding Turizm Grubu şirketlerinden Divan, İstanbul Anadolu yakasının en büyük otel projesi olan Divan İstanbul Asia’yı 2008 sonunda açacak.
Bu kaldırımlar altından mı? (13 Temmuz 2007)Belediyelerin her yıl yenileyerek vatandaşın çile çekmesine neden olduğu kaldırımlara bir servet harcandığı ortaya çıktı.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Ağustos 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.